Europos lygos ketvirtfinaliai: "Lyon" triumfavo po baudinių, "Man United" palaužė "Anderlecht" (VIDEO)

Šį vakarą buvo žaidžiami UEFA Europos lygos ketvirtfinaliai.

Vienas iš pirmąjį žingsnį link pusfinalio jau žengusių klubų buvo "Lyon", kuriam svečiuose reikėjo atsilaikyti prieš kovingai nusiteikusį Stambulo "Bešiktaš". Dvikova Prancūzijoje pasibaigė svečių pergale rezultatu 2-1.

Mačą Turkijoje sėkmingiau pradėjo svečiai, kuriuos 27-ąją minutę po Oguzhano Ozyakupo perdavimo į priekį išvedė Andersonas Talisca. Visgi, neilgai trukus puikiu smūgiu pasižymėjo prancūzų atakų lyderis Alexandre'as Lacazette'as ir "Lyon" po pirmojo kėlinio vėl pirmavo.

Tiesa, tai truko neilgai, nes rungtynėse nesužaidus nė valandos Talisca pasižymėjo dar kartą, o šis smūgis, kaip paaiškėjo vėliau, nulėmė pratęsimą.

Per papildomą laiką įvarčių nepelnius, komandoms teko mušti 11 metrų baudinius. Abiems joms iš eilės realizavus net šešis smūgius, galiausiai suklydo "Bešiktaš" gynėjas Duško Tošičius. Turkų laimei, po to netikslus buvo ir Christophe'as Jallet.

Visgi, tuomet nepasižymėjo ir Tošičiaus porininkas Matejus Mitrovičius, tačiau "Lyon" kapitonas Maxime'as Gonalons šįkart nebeklydo ir išvedė prancūzus į Europos lygos pusfinalį.

"Genk" ekipa namuose priėmė Vigo "Celta" futbolininkus. Nors belgai pirmąjį mačą ir pralaimėjo, bet galutinis jo rezultatas buvo 3-2. Taigi, jiems gali gerokai pagelbėti svečiuose įmušti įvarčiai.

Vis dėlto, jie nepagelbėjo, nes lemtingą įvartį 63-ąją minutę įmušė Pione Sisto, išvedęs į priekį ispanus. Rezultatą po kelių akimirkų išlygino Leandro Trossardas, bet to pasiekti pergalei nepakako ir į kitą etapą žengia "Celta" komanda.

"Manchester United" varžovas buvo taip pat iš Belgijos. Briuselio "Anderlecht" vienuolikė namuose sugebėjo išplėšti lygiąsias, bet Anglijoje visus kozirius savo rankose laikė Jose Mourinho auklėtiniai.

Tiesa, jais pasinaudoti "raudoniesiems velniams" taip lengvai nepavyko, nes galutinis rezultatas - identiškas pirmųjų rungtynių baigčiai. Henriko Mkhitaryano suteiktą aikštės šeimininkams suteiktą persvarą sugebėjo išlyginti Sofiane'as Hanni, taigi, pratęsimą teko žaisti ir "Old Trafford" stadione.

Čia "Premier" lygos atstovus išgelbėjo Marouane'o Fellaini perdavimu pasinaudojęs Marcusas Rashfordas.

Galiausiai, Gelzenkirhceno "Schalke" savų sirgalių akivaizdoje mėgino panaikinti dviejų įvarčių atsilikimą prieš Amsterdamo "Ajax".

Po tylaus pirmojo kėlinio, antrojo pradžioje po Guido Burgstallerio perdavimo pasižymėjo Leonas Goretzka, o jau po kelių minučių lygybę pagal bendrą santykį atstatė pats Burgstalleris.

Rezultatui esant lygiam "Schalke" kiek sumažino apsukas, bet į pratęsimą vis tiek žengė turėdama pranašumą, nes 80-ąją minutę už antrą geltoną kortelę iš aikštės buvo pašalintas Joelis Veltmanas.

Įmušus Danieliui Caligiuri vokiečiai įgijo pranašumą ir atrodė, kad užtikrintai žengs į kitą etapą, bet jų priešininkai nepasidavė ir sugebėjo išplėšti kelialapį į kitą etapą netgi dešimtyje. Lemtinga tapo Matija Nastasičiaus klaida, po kurios įvartį įmušė Nickas Viergeveris.

Negana to, pergalę bendru rezultatu dar spėjo įtvirtinti Aminas Younesas, taigi, "Ajax" šio vakaro mače patyrė nesėkmę tik rezultatu 3-2.

[2-0] 56' Guido Burgstaller
80' Joel Veltman ("Ajax") pašalintas iš aikštės
[3-0] 101' Daniel Caligiuri
[3-1] 111' Nick Viergever