Europos jaunimo (U-19) čempionais tapo ispanai © Eurofootball.lt
Trečią kartą per penkerius metus Europos jaunimo (iki 19-os metų) čempione tapo Ispanijos rinktinė, kuri šeštadienį Lenkijoje vykusio turnyro finale Poznanėje po dviejų įvarčių antrajame kėlinyje palaužė Škotijos pasipriešinimą.

U-19 Škotija 1 - 2 Ispanija U-19
51' [0 - 1] Alberto Bueno
71' [0 - 2] Alberto Bueno
87' [1 - 2] Graham Dorrans

Finalinis turnyras Lenkijoje prasidėjo grupių varžybomis, ir po dvi stipriausias komandas pateko į pusfinalius, kur Škotija po vienintelio "Hearts" puolėjo Calumo Ellioto įvarčio palaužė Čekiją, o Ispanija net 5-0 sutriuškino Austriją. Abi finalininkės jau buvo susitikusios grupės varžybose, ir tada nesunkią pergalę 4-0 šventė Ispanijos rinktinė, tačiau mače dėl stipriausiųjų titulo vieni čempionato favoritų laikyti ispanai turėjo gerokai paplušėti.

Pirmieji progą įmušti turėjo škotai, tačiau C.Ellioto smūgį atrėmė vartininkas Antonio Adanas, o vėliau Ispanijos ekipa perimė iniciatyvą ir užspaudė varžovus jų aikštės pusėje. Visgi "Sevilla" saugo Antonio Barragano smūgis iš toli buvo nesėkmingas, nuo Diego Capelo bandymo apsigynė vartų sargas Andrew McNeilas, o Mario Suarezo ir Antonio Calvo smūgiams šiek tiek pritrūko tikslumo.

Tačiau antrojo kėlinio pradžioje ispanams pagaliau pavyko pralaužti Škotijos gynybą ir sužaidus šešias minutes Alberto Bueno sužaidę "sienelę" su M.Suarezu ir gražiai permetė vartininką iš baudos aikštelės prieigų. Vėliau į skersinį pataikė gynėjo Gerardo Pique galva muštas kamuolys, o 71 minutę po pastarojo perdavimo antrąjį savo įvartį įmušė ir rezultatą padvigubino A.Bueno.

Škotai nepasidavė ir po keletos bandymų likus trims minutėms iki mačo pabaigos pasižymėjo Grahamas Dorransas, bet tai jau buvo tik paguodos įvartis, nes ispanai atsilaikė likusią rungtynių dalį ir tapo Senojo žemyno čempionais savo amžiaus grupėje.