"EURO 2016": šeši pastebėjimai po pirmųjų rinktinių dvikovų

Europos čempionate visos rinktinės jau sužaidė savo pirmuosius susitikimus, o po pirmojo turo Outside 90 apžvalgininkas Joelis Fruci nusprendė plačiau pakalbėti apie šešis savo pastebėjimus po pirmųjų dvikovų.


Favoritai turėjo vargo, tačiau pirmenybių starte neklupo

Pirmenybių šeimininkė Prancūzija, čempionato atidarymo rungtynėse turėjo kaip reikiant paplušėti. Rumunai atkakliai kovojo visų rungtynių metu ir tik fantastiškas Dimitri Payet įvartis pačioje susitikimo pabaigoje atnešė prancūzams pergalę 2-1 ir tris taškus.

Kaip ir rumunai, Čekijos futbolininkai taip pat patampė nervus ispanams. Pavelo Vrba ekipos gynyba atsilaikė 89 minutes, o ekipos puolimo linija sukurdavo progų ir prie varžovų vartų. Iki taško Čekijos rinktinei trūko nedaug, o jį iš jų atėmė puikus Andreso Iniesta perdavimas Gerardui Pique 89 minutę ir pastarojo įvartis.

Vokietija taip pat neturėjo lengvų rungtynių prieš Ukrainą. 19 minutę Shkodranas Mustafi išvedė planetos čempionus į priekį, o antrojo rungtynių įvarčio vokiečiams reikėjo laukti iki pat paskutinių susitikimo akimirkų.

Belgija apie save galvojo per daug gerai

Žengdama antra FIFA reitinguose, Belgijos rinktinė prieš čempionatą buvo laikoma viena iš šių pirmenybių favoričių. Turėdami savo gretose tokius žaidėjus kaip Kevinas De Bruyne, Romelu Lukaku, Toby Alderweireldas ir Thibaut Courtois, belgai neslėpė noro šiame čempionate pradėti savo auksinę futbolo erą.

Visgi, jau pirmosiose čempionato rungtynėse Belgijos rinktinę įveikė Italija, kuri ne tik neleido varžovams kurti progų, tačiau ir patys pelnę du įvarčius belgus įveikė 2-0. Iš „Juventus“ žaidėjų suburta gynybos linija meistriškai uždarė Romelu Lukaku, kuris šiose rungtynėse buvo visiškai nematomas.

Belgijos rinktinės žvaigždės atrodė vidutiniškai, o Marcas Wilmotsas prieš antrojo turo rungtynes turės išspręsti savo ekipos problemas. Pralaimėjimas pirmojo turo rungtynėse atnešė neprognozuotų problemų belgams, o komandai antrame ture nesugebėjus įveikti airių, belgų viltys šiose pirmenybėse gali sumažėti iki minimumo.

UEFA veiksmai bus stebimi per mikroskopą

Po kruvinų dvikovų tarp Anglijos ir Rusijos gerbėjų, UEFA nusprendė nubausti rusus skirdami baudą ir pagrąsindami juos pašalinti iš pirmenybių, jei kartosis tokie įvykiai.

UEFA vadovai susilaukė kritikos dėl to, kad nepadaro pakankamai, jog sumažintų smurto kiekį stadiono ribose. Jie buvo sukritikuoti, kad nesiėmė atitinkamų veiksmų atskirti vienos komandos fanų, nuo jų varžovų, taip sumažinti galimybę jiems kovoti stadione.

UEFA ėmėsi rimtų veiksmų prieš Rusiją, tačiau jei šios šalies gerbėjai nesustos savo netinkamų veiksmų, ar pasiryš UEFA tęsėti savo žodį ir išmesti Rusijos rinktinę iš šių pirmenybių?

Visi pasiruošę Didžiosios Britanijos rinktinių dvikovai

Dar prieš Europos čempionatą, Velso ir Anglijos dvikova buvo viena iš labiausiai intriguojančių ir apkalbamų rungtynių grupių varžybų etape.

Pirmosios rungtynes dar labiau padidino intrigą šiame susitikime – Anglija po lygiųjų prieš Rusiją dabar privalės laimėti, o Velsas po pergalės prieš slovakus kontroliuoja situaciją grupėje. Pergalės prieš „didžiuosius brolius“ atveju valai ne tik užsitikrintų vietą atkrintamosiose varžybose, tačiau ir kaip reikiant sukomplikuotų Anglijos rinktinės padėtį.

Tai bus jau 102-osios rungtynės tarp šių rinktinių, tačiau nė viena iki šiol nebuvo tokia svarbi kaip dabartinė dvikova. Velso rinktinei vargu ar dar pasitaikys geresnė proga nuskandinti savo principinius varžovus.

Andreso Iniesto sugebėjimai mus vis dar stebina

Ar šio futbolininko žaidimas kada nors suprastės? Net ir 32-ejų metų amžiaus, jis vis dar išsiskiria savo sugebėjimais aikštėje. Pirmąjame ture jo puikus perdavimas Gerardui Pique atnešė Ispanijos rinktinei pergalę ir tris taškus.

Dominuodami visas rungtynes ispanai sunkiai palaužė čekų pasipriešinimą, o jau kitame ture Ispanijos rinktinės ir Andreso Iniestos lauks Turkijos rinktinė, kuri po pralaimėjimo kroatams pralaimėti antrą kartą iš eilės, norėdami patekti toliau, nebegalės.

Lengvų rungtynių šiame čempionate Ispanams vargu ar bus, o Andresas Iniestas turės ir toliau demonstruoti savo meistriškumą.

Debiutantams sekėsi skirtingai

Padidinus komandų skaičių į Europos pirmenybes šiemet pateko net keturi debiutantai – Islandija, Šiaurės Airija, Albanija ir Velsas.

Debiutinėse rungtynėse šioms rinktinėms sekėsi skirtingai – Albanija ir Šiaurės Airija savo rungtynes pralaimėjo 0-1, o Velsas debiutavo pergale 2-1 prieš Slovakiją. Visgi, daugiausiai apkalbėti buvo islandai, kurie sugebėjo iplėšti tašką žaisdami prieš grupės favoritus portugalus.

Antrame ture šioms rinktinėms klius ne ką silpnesni varžovai, tačiau debiutantai yra pasiryžę įrodyti, jog jie yra verti būti Europos čempionate.

Europos futbolo čempionatas 2024 spėlionė