"EURO 2016" ketvirtfinalis: Velsas - Belgija (apžvalga)

Penktadienio vakarą Prancūzijoje tęsis Europos čempionato ketvirtfinalio kovos. Šį vakarą į aikštę išbėgs Velso ir Belgijos rinktinės, kurios bandys prasibrauti į pirmenybių pusfinalį. Šių rungtynių apžvalgą jums pateikia – „Eurofootball.lt“.


Rungtynių laikas ir vieta:

Liepos 1 dieną 22:00 val, „Stade Pierre-Mauroy“ stadione. Rungtynes tiesiogiai transliuos LRT kanalas.

Rinktinių kelias turnyre:

Nepaisant pralaimėjimo antrose rungtynėse anglams, Velsui užteko pergalių prieš Slovakiją ir Rusiją tam, kad B grupėje užimtų pirmąją vietą. Aštuntfinalyje jų laukė Didžiosios Britanijos derbis su Šiaurės Airija, kuriame valai buvo pranašesni, varžovus nugalėję 1-0.

Belgijos rinktinė šiame čempionate startavo nesėkme italams, tačiau vėliau iškovojo tris pergales iš eilės. E grupėje belgai nugalėjo Airijos ir Švedijos rinktines, o aštuntfinalyje net 4:0 sutriuškino Vengrijos komandą.

Naujienos komandų stovyklose:

Traumą ketvirtfinalyje patyręs Velso kapitonas Ashley Williamsas šios savaitės pradžioje nedalyvavo treniruotėse bei jam buvo atliekami tyrimai dėl peties traumos. Visgi, panašu, jog jų metu nebuvo rasta jokių problemų, nes trečiadienį gynėjas prisiungė prie komandos treniruočių. Visi kiti 22 Velso žaidėjai yra sveiki ir pasiruošę dvikovai.

Belgijos rinktinėje rimtų problemų atsirado gynybos linijoje. Į čempionatą atvykę be Vincento Kompany ir Nocolaso Lombaertso, belgai šiame mače turės dar didesnių problemų. Thomasas Vermaelenas susitikimą praleis dėl diskvalifikacijos, o vakarykštėje treniruotėje traumą patyrė ir šiame čempionate nebežais kitas gynėjas Janas Vertonghenas, kuris susižeidė kulkšnį ir be futbolo gali praleisti net iki keturių mėnesių. Manoma, kad šiuos du gynėjus mače su Velsu pakeis Jordanas Lukaku ir Jasonas Danayeris.

Po mačo su vengrais treniruotėse nedalyvavo Edenas Hazardas, tačiau rinktinės treneris buvo įsitikinęs, kad „Chelsea“ žaidėjas išbėgs į aikštę penktadienio mače. Šiose rungtynėse komandai jau turėtų padėti ir Mousa Dembele, kuris jau sugrįžo į rinktinės treniruotes.

Trenerių komentaras:

Chrisas Colemanas (Velsas): „Mes nenuvertiname savęs prieš šias rungtynes. Mes bandysime pasinaudoti šia galimybe, kaip jau darėme viso čempionato metu. Tai bus didelis iššūkis, kurį galima pridėti prie visų, su kuriais mes jau susidūrėme. Mes esame puikioje pozicijoje. Mes turime išeiti ir padaryti viską, kas leido mums čia atsidurti.

Nuo pat grupių etapo, mes susidūrėme su spaudimu pratęsti savo gerą žaidimą. Mes turėjome laimėti skirtingais būdais. Belgijos rinktinė yra laikoma viena iš geriausių pasaulyje, o mes su jais susitikome keturis kartus per du pastaruosius atrankos ciklus. Tačiau viskas priklausys nuo mūsų ir mūsų pasiruošimo. Vien dėl to, kad žaisime su belgais, mes savo stovykloje situacijos nedramatizuojame.

Lyderis yra reikalingas ir tau reikia lyderių, o mes turime jų savo persirengimo kambaryje. Ashley yra kapitonas. Visada neramu dėl jo peties traumos, tačiau medikų komanda atliko fantastišką darbą paruošdami Ashley šioms rungtynėms. Tai, kad jis pasiruošęs mačui mums yra puikios naujienos.

Marcas Wilmotsas (Belgija): „Janas Vertonghenas pasisuko savo kairiąją kulkšnį treniruotės pabaigoje ir nusitraukė du čiurnos raiščius. Jam nutiko tikra nelaimė. Jis nebežais šiame turnyre ir be futbolo privalės būti bent šešias-aštuonias savaites. Situacija sunki, bet mes turime alternatyvų. Kiti žaidėjai yra pasiruošę užimti jo vietą. Tokių dalykų per čempionatus pasitaiko.

Dabar mes jau ketvirtfinalyje ir mačas su Vengrija jau praeityje – mums reikia koncentruotis į Velsą. Manau, kad mums reikia pratęsti tai, ką mes darėme gerai.

Treneriams visada neramu, kai jo komanda turi išeiginę. Gali nutikti visko. Mačas prieš vengrus susiklostė gerai, tačiau mes turime išlikti susikaupę ir nemanyti, jog iškovosime lengvą pergalę. Tai bus sunkios rungtynės su kitokiu varžovu. Jie yra komanda, kuri žaidžia greitai ir gerai, o daugumą jų futbolininkų rungtyniauja Anglijoje.

Jų komanda labai gerai ginasi ir turi talentingų žaidėjų, kurie puikiai atrodo kontraatakose. Dabar rungtynių svarba visiškai kitokia – tai jau nebe grupės varžybos, kuriose kaunamės dėl taškų. Mes turėsime mačą palikti su bilietu į Europos čempionato pusfinalį, o tai yra visiškai kas kita, nei grupių etapo kovos.

Komandų statistika čempionate (per rungtynes):

Įvarčiai: Velsas 1,75 – 2  Belgija

Smūgiai į vartus: Velsas 11 – 21  Belgija

Kampiniai: Velsas 2,5 – 8,25 Belgija

Kamuolio kontrolė: Velsas 47% – 51% Belgija

Perdavimų tikslumas: Velsas 81% – 86% Belgija

Laimėtos oro dvikovos: Velsas 18 – 14,25 Belgija

Atimti kamuoliai: Velsas 15,5 – 13,5 Belgija

Perimti perdavimai: Velsas 17,75 – 11 Belgija

Pražangos: Velsas 10 – 10,5 Belgija

Kertinė dvikova:

Garethas Bale`as prieš Rajdo Nainggollaną

Velso rinktinė belgus bandys palaužti kontraatakomis. Belgijos rinktinė turi daug aukšto lygio saugų ir atakuojančių žaidėjų, tad realiausia, jog jiems priklausys kamuolio kontrolė, tačiau Garethas Bale`as ir Velso rinktinė šiame čempionate jau įrodė, kad yra viena iš pavojingiausių rinktinių kontraatakose. Tiek Kevinas De Bruyne, tiek Edenas Hazardas nėra tie, kurie smarkiai padeda belgams gintis, tad didžiausia užduotis stabdyti varžovų kontraatakas iš saugų linijos turėtų tekti Nainggollanui.

Nepaisant to, kad belgas ir pats nėra lėtas žaidėjas, su Bale`u jis privalės pasinaudoti kitais savo ginklais – tinkamu pozicijos užsiėmimu ir gebėjimu atimti kamuolį iš varžovo šiam dar neįsibėgėjus. Belgijos rinktinės gynybos linija šiame mače bus išretinta traumų ir diskvalifikacijų, tad Nainggollanui gali tekti paaukoti savo indėlį atakose vardan to, kad padėtų stabdyti pagrindinį varžovų ginklą.

Prognozuojamos sudėtys:

Velsas: Hennessey; Gunter, Chester, Williams, Davies, Taylor; Allen, Ledley; Ramsey, Bale; Robson-Kanu.

Belgija: Courtois; Meunier, Alderweireld, Denayer, J. Lukaku; Witsel, Nainggolan; Mertens/Carrasco, De Bruyne, Hazard; R. Lukaku.

Ką prognozuoja specialistai:

Reymundas Tomayo („Yibada“): „Belgai yra laikomi šios dvikovos favoritais, nepaisant to, kad ant jų jaunų žaidėjų kris didžiulė atsakomybė. Velsas žaidžia puikiai gynyboje, o į taip pat sėkmingai jie pabėga ir į greitas atakas, tad jų ekipa nėra ta, kuri negalėtų laimėti. Jei belgai sugebėtų įmušti anksti ir priverstų Velso rinktinę užsiimti labiau atakuojančias pozicijas, Hazardas ir kiti pavojingi šios rinktinės žaidėjai turėtų išnaudoti atsiradusią laisvę. Velsas 1 – 3 Belgija.“

Paulas Mersonas („Sky Sports“): „Šios dvi ekipos tarpusavyje sužaidė daugybę mačų per pastaruosius metus ir aš manau, kad ir ši dvikova bus atkakli. Žmonės pervertina belgų pergalę 4-0 prieš vengrus – Vengrija žaidė nekaip, o tris įvarčius Belgijos rinktinė pelnė jau pačioje mačo pabaigoje, kai varžovai visas pajėgas metė į priekį.

Velso rinktinė šiame turnyre dirba labai stipriai, o mačas su Šiaurės Airija jiems buvo labai sunkus. Jie bandė žaisti kontraatakuojantį futbolą, nors patys dažniausiai kontroliavo kamuolį. Šį kartą, manau, kad jie į aikštę mes Halą Robsoną-Kanu, vietoje Samo Vokeso, o tai jiems padės pagreitinti jų žaidimą atakos smaigalyje. Marco Wilmotso auklėtiniai bandys pulti, o tai turėtų atverti laisvės Garethui Bale`ui, o jei jis parodys geriausią savo futbolą, mačas bus itin atkaklus. Velsas 1 – 2 Belgija.“

Evanas Morganas Grahame`as („Outside 90“): „Šioje Belgijos rinktinėje pilna pavojingų žaidėjų, o į tai negalima neatkreipti dėmesio. Tiesa, po paskutinių rungtynių su Vengrija jiems teks didžiulis spaudimas, o jei jie Velsui suteiks tokias pačias progas, kaip ir vengrams, šiandien jie gali būti nubausti. Velsas 1 – 0 Belgija.“

Įdomūs faktai:

Šios rinktinės yra rezultatyviausios šiame Europos čempionate;

Tai bus pirmasis šių rinktinių susitikimas finaliniuose čempionatų etapuose;

Per paskutines tris šių rinktinių dvikovas buvo pelnyti vos trys įvarčiai;

Atkrintamųjų varžybų dvikovoje prieš Šiaurės Airiją, Velsas į varžovų vartų plotą atliko vos vieną smūgį;

Per šį čempionatą, Velso rinktinė nuo varžovų atsiliko vos dvi minutes ir 31 sekundę;

Velso rinktinė šiame čempionate per pirmuosius kėlinius nepraleido nė vieno įvarčio;

Septyni iš aštuonių belgų įvarčių buvo pelnyti antruosiuose kėliniuose. Šeši iš jų į varžovų vartus skriejo per paskutinį pusvalandį;

Po pralaimėjimo prieš Italiją, Belgijos rinktinė į savo vartus įvarčio dar nepraleido.

Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos