"EURO 2016" dienos rungtynės: Kroatija - Portugalija (apžvalga)

Šiandien, po dviejų dienų pertraukos, sugrįžta Europos čempionato kovos. Šešiolika geriausių pirmenybių ekipų pradės savo kelią atkrintamosiose varžybose, kuriose kiekviena klaida gali tapti mirtina ir eliminuoti rinktines iš tolimesnės kovos. Šį vakarą savo jėgas aštuntfinalio etape pradės šešios rinktinės, o vėliausiai savo jėgas išbandys Kroatijos ir Portugalijos rinktinės. Šių rungtynių apžvalgą jums pateikia – „Eurofootball.lt“.


Rungtynių laikas ir vieta:

Birželio 25 dieną 22:00 val, „Stade Bollaert-Delelis“ stadione. Rungtynes tiesiogiai transliuos LRT kanalas.

Rinktinių kelias turnyre:

Kroatijos rinktinė 1-0 palaužė Turkiją, 2-2 sužaidė lygiosiomis su čekais ir 2-1 įveikė ispanus taip laimėdami pirmąją vietą D grupėje.

Potugalams šios pirmenybės klostėsi prasčiau - jie tris kartus sužaidė lygiosiomis ir į kitą etapą pateko kaip viena iš keturių geriausių trečias vietas grupėje užėmusių komandų. Prieš Islandiją portugalai rungtynes pabaigė 1-1, prieš Austriją 0-0, o prieš Vengriją 3-3.

Naujienos komandų stovyklose:

Praleidęs rungtynes su Ispanija, į aikštę kroatų gretose grįš Luka Modričius. Kito susižeidusio žaidėjo, Mario Mandžukičiaus, būklė vis dar neaiški, tad neatmetama galimybė, jog jis privalės praleisti ir šias rungtynes.

Portugalijos rinktinėje dvejojama dėl Raphaelio Guerreiro galimybių pasirodyti startinėje komandos sudėtyje, o jei jis būtų priverstas praleisti šią dvikovą, jį pakeisti turėtų Eliseu.

Trenerių komentaras:

Ante Čačičius (Kroatija): „Tai bus žūtbūtinės rungtynės. Mes žaisime atkrintamosiose varžybose, kur į kitą etapą pateks tik viena iš dviejų ekipų. Kita rinktinė, kad ir kokia gera ji bebūtų, bus iššiųsta namo.

Mes susitiksime su komanda, kuri turi daug individualiai stiprių žaidėjų. Galbūt, jie nesurinko daug taškų grupių etape, tačiau jie žaidė išties gerai. Jei atkreiptume dėmesį į tuos mačus, pamatytume, kad jie buvo dominuojati komanda ir sukūrė daugiau progų už varžovus.

Kai komanda žaidžia taip, kaip žaidžiame mes, visi būna giriami, o tarp jų ir treneris. Tačiau treneriai įtakoja tiek gerus, tiek blogus rezultatus. Deja, dažniausiai jų indėlis būna pastebimas tada, kai rezultatai būna blogi. Dėl to, aš priimu visus komplimentus, kuriuos dabar gaunu.

Aš nesu pasitenkinęs rezultatu, kaip ir mano komanda. Mes norime šiame turnyre išlikti kaip galima ilgiau. Po ilgo laiko, mes pagaliau vėl turime tą atmosferą ir vienybę Kroatijoje. Visi žiūri rungtynes ir mus palaiko.“

Fernando Santosas (Portugalija): „Statistika nereiškia nieko – šiandien susitiks dvi stiprios rinktinės. Mano tikslas yra pabandyti laimėti šias rungtynes. Kroatai, taip pat kaip ir mes, turi kokybišką komandą. Tai bus rungtynės, kuriose abi komandos turės po 11 gerų žaidėjų bei bandys patekti toliau. Tai bus puikios rungtynės, o tuo aš neabejoju. Manau, kad mes galime įveikti Kroatiją.

Tai bus visiškai skirtingos rungtynės, nuo tų, kurias mes žaidėme. Austrija prieš mus žaidė gerai, o dauguma manė, jog mes lengvai įveiksime islandus, tačiau to mums nepavyko. Šį kartą bus žaidžiamos visiškai kitokios rungtynės.

Kroatija turėjo kiek daugiau laiko poilsiui. Beabejo, aš norėčiau turėti daugiau laiko, tačiau neabejoju, jog to paties būtų norėjęs ir kroatų treneris. Visgi, mes esame čia ir esame pasirengę dvikovai, o dabar verkti dėl išlieto pieno nėra jokio tikslo.“

Žaidėjai į kuriuos reikia atkreipti dėmesį:

Kroatija: Ivanas Perišičius

Varžovų dėmesys Kroatijos saugų linijai šiame čempionate yra koncentruotas į Luka Modričiaus ir Ivano Rakitičiaus stabdymą, o tuo kol kas puikiai pasinaudoja Ivanas Perišičius. „Inter“ žaidėjas grupių etape pasižymėjo dviem įvarčiais ir rezultatyviu perdavimu, tačiau nepaisant to, jis ir toliau neturėtų būti tas žaidėjas, į kurį varžovai akcentuoja savo gynybą. Turėdamas šalia savęs tokio aukšto lygio kolegas, Perišičius gauna pakankamai laisvės, o šią laisvę jis, kol kas, išnaudojo padėdamas kroatams laimėti grupės etapo kovas. Norėdamas pratęsti sėkmingą rinktinės žygį, kroatas turės būti naudingas ir rungtynėse su Portugalija.

Portugalija: Joao Moutinho

Portugalijos rinktinės saugų linijos šį vakarą lauks rimčiausias iššūkis šiame čempiate. Rakitičiaus ir Modričiaus vedama Kroatijos rinktinės saugų grandis yra bene geriausia visame čempionate, o Perišičius, Modričius ir Rakitičius pelnė keturis iš penkių savo rinktinės įvarčių grupės etapo kovose. Moutinho ir kiti portugalų saugai šiame mače neturės laiko ilsėtis – jie bus priversti ne tik surasti būdų, kaip nenusileisti varžovams aikštės viduryje, taip suteikiant daugiau progų atakuojantiems žaidėjams, tačiau ir bus priversti padėti savo rinktinės gynėjams apsiginti prieš pavojingą ir rezultatyvią Kroatijos rinktinės saugų liniją.

Prognozuojamos sudėtys:

Kroatija: Subašić; Srna, Ćorluka, Vida, Strinić; Modrić, Badelj; Brozović, Rakitić, Perišić; Mandžukić.

Portugalija: Rui Patrício; Vieirinha, Carvalho, Pepe, Guerreiro; William Carvalho, Joao Moutinho, Andre Gomes, Joao Mario; Nani, Ronaldo.

Ką prognozuoja specialistai:

Reymundas Tomayo („Yibada“): „Kroatai pirmąjame etape žaidė stabiliai ir laimėjo savo grupę, kai tuo tarpu portugalai vis dar neranda savojo žaidimo, o per tris mačus jie neiškovojo nė vienos pergalės. Visgi, praėjusiame mače Ronaldo jau pelnė du įvarčius, o atkrintamosiose varžybose jo žaidimo kreivė gali dar labiau šauti į viršų, o tai turėtų padėti jo rinktinei keliauti toliau. Kroatija 1 – 2 Portugalija.“

Paulas Mersonas („Sky Sports“): „Tai rungtynės, kuriose prognozuoti nugalėtoją labai sunku. Visi kalba apie tai, kad kroatai yra favoritai, bet manau, kad turėdama Cristiano Ronaldo, Portugalijos rinktinė yra pajėgi laimėti. Nemanau, kad jie yra labai stiprūs gynyboje, tačiau puolime su šiuo žaidėju jie yra labai stiprūs, o to jiems gali ir užtekti. Kroatija 2 – 3 Portugalija.“

Gianni Verschuerenas („Bleacher Report“): „Nors geriausias žaidėjas aikštėje neabejotinai bus Cristiano Ronaldo, Kroatija turi labiau subalansuotą rinktinę. Jei Ronaldo sugebės būti tuo lyderiu, kuris tempia rinktinę į priekį, Portugalijos rinktinė turės savo šansų, tačiau jei ne – į kitą etapą turėtų keliauti D grupės nugalėtojai. Kroatija 2 – 1 Portugalija.“

Įdomūs faktai:

Portugalai laimėjo visus tris tarpusavio mačus prieš kroatus, įmušdami šešis ir praleisdami vos vieną įvartį;

Vienintelis šių rinktinių susidūrimas finaliniame etape, 1996 metų Europos pirmenybėse, baigėsi triuškinančia Portugalijos rinktinės pergale 3-0;

Kroatija nepralaimi jau dešimties rungtynių iš eilės (8 pergalės, 2 lygiosios) – tai ilgiausias toks pasiekimas iš visų čempionate rungtyniaujančių rinktinių;

Tai antrasis kartas, kai Kroatija laimėjo grupės etapo kovas Europos čempionate. Tokį patį pasiekimą jie užfiksavo ir 2008 metais, bet tose pirmenybėse jie iš turnyro pasitraukė jau po ketvirtfinalio etapo;

Kroatai įvarčio nepelnė vos viename iš paskutinių 12 mačų Europos čempionatuose;

Portugalai nepralaimi jau dešimties oficialių mačų iš eilės (7 pergalės, 3 lygiosios). Visos per šią seriją iškovotos pergalės pasiektos vieno įvarčio persvara;

75% visų šiame čempionate kritusių įvarčių į Portugalijos rinktinės vartus buvo pelnyti iš už baudos aikštelės ribų;

Paskutinius septynis portugalų įvarčius Europos čempionatuose mušė du žaidėjai – Cristiano Ronaldo (5) ir Nani (2);

Portugalijos rinktinės žaidėjui Nani, šios rungtynės bus šimtosios savo šalies rinktinėje.

 

Visi šeštadienio susitikimai:

16:00 Šveicarija – Lenkija

19:00 Velsas – Šiaurės Airija

22:00 Kroatija - Portugalija

Straipsnio įvertinimas: 1 1
 • pacukam

  sio saito pacukai kekvienu cempu vis nesamones rasineja,jie isikale i galvas savo durnas ronaldo ir daugiau nieko. ***. reikia sekt kekvieno ciampo rezultatus,rinktines,o ne tik i viena gaiduka ziuret ir ji dievint!

  • +1
 • GetCancer

  portugezai skirs *** ir puse sio saito pacuku nebeziures euro daugiau nes nebus cristinos 😀

  • +1
 • Vitka
  Dugnas duchu duchas.

  Ismok rasyt. Modricius.

  Ok ačiū už pastabą

  • 0
 • MAS

  SEKMES KROATIJAI!!!

  • +2
 • FidelCastro

  Geros rungtynės nusimato. Tikiuosi, kroatai ims. 😃

  • +3
 • pacukam

  sio saito pacukai kekvienu cempu vis nesamones rasineja,jie isikale i galvas savo durnas ronaldo ir daugiau nieko. ***. reikia sekt kekvieno ciampo rezultatus,rinktines,o ne tik i viena gaiduka ziuret ir ji dievint!

  • +1
 • GetCancer

  portugezai skirs *** ir puse sio saito pacuku nebeziures euro daugiau nes nebus cristinos 😀

  • +1
 • Vitka
  Dugnas duchu duchas.

  Ismok rasyt. Modricius.

  Ok ačiū už pastabą

  • 0
 • MAS

  SEKMES KROATIJAI!!!

  • +2
 • FidelCastro

  Geros rungtynės nusimato. Tikiuosi, kroatai ims. 😃

  • +3
 • UEFA

  GO PORTUGAL!~!!

  • -12
 • Donny/Donatas

  Pirmyn kroatija 😃

  • +11
 • Vitka

  Prapis ta PORTUGALIJA tiems kroatams. Gaus CR nuo modryčiaus ir kitų.

  • +2
 • Dugnas duchu duchas.
  Vitka

  Prapis ta PORTUGALIJA tiems kroatams. Gaus CR nuo modryčiaus ir kitų.

  Ismok rasyt. Modricius.

  • 0
 • FidelCastro

  Geros rungtynės nusimato. Tikiuosi, kroatai ims. 😃

  • +3

Kitos naujienos