"EURO 2016": birželio 12 diena (GYVAI)

Penktadienį Prancūzijoje startavo laukiamiausias metų įvykis - 2016 metų Europos čempionatas. Nuo birželio 10 iki tos pačios liepos mėnesio dienos futbolo sirgaliai mėgausis karščiausiomis kovomis iš 10 Prancūzijos miestų. Be to, pirmą kartą turnyro istorijoje varžysis nebe 16, o 24 rinktinės.

Lankomiausias šalies futbolo portalas EuroFootball.lt iki pat čempionato pabaigos savo lankytojams padės sekti karščiausias naujienas iš Prancūzijoje. Kiekvieną dieną bus pateikiama naujiena, kurioje informacija bus atnaujinama nuolatos.


10:30 val. Šiandien tęsiasi Europos čempionato kovos. 16 valandą įvyks pirmoji D grupės dvikova tarp Turkijos ir Kroatijos rinktinių, vėliau kovos persikels į C grupę. 19 valandą tarpusavyje susigrums Lenkijos ir Šiaurės Airijos rinktinės, o vakarą vainikuos Vokietijos - Ukrainos susirėmimas.

Prognozuojamos startinės sudėtys:

Turkija: Volkan Babacan; Gökhan Gönül, Mehmet Topal, Hakan Balta, Caner Erkin; Ozan Tufan, Selçuk İnan; Volkan Şen, Hakan Çalhanoğlu, Arda Turan; Burak Yılmaz. 

Kroatija: Subašić; Srna, Ćorluka, Vida, Strinić; Badelj, Modrić, Rakitić; Brozović, Perišić; Mandžukić.

 

Lenkija: Szczęsny; Piszczek, Glik, Pazdan, Jędrzejczyk; Błaszczykowski, Krychowiak, Mączyński, Kapustka; Milik, Lewandowski.

Šiaurės Airija: McGovern; Cathcart, Evans, McAuley; Baird, McNair, Ferguson; Norwood, Davis; Lafferty, Ward.

 

Vokietija: Neuer; Höwedes, Mustafi, Boateng, Hector; Kroos, Khedira; Müller, Özil, Draxler; Gomez.

Ukraina:  Pyatov; Fedetskiy, Khacheridi, Rakitskiy, Shevchuk; Stepanenko, Sydorchuk, Garmash; Yarmolenko, Konoplyanka; Zozulya.


10:30 val. Po kraupių įvykių stadione, kur rusų sirgaliai po rungtynių ėmė plūsti link anglų ir juos mušti, kova persikėlė į naktinį Marselį. Portalas lrytas.lt rašo:

Chaosas Marselyje tęsiasi. Po dramatiškai pasibaigusių rungtynių tarp Anglijos ir Rusijos ekipų aistros sulig finalo švilpuku nenurimo. Lygiąsias šventę rusų chuliganai puolė varžovų aistruolius dar stadione, o naktį neramumai grįžo į miestą. 

Didžiosios Britanijos ambasada Prancūzijoje pranešė, kad būrys Anglijos rinktinės fanų po dienos ir nakties įvykių Marselyje atsidūrė ligoninėje, o dviejų aistruolių būklė itin sunki. 

„Keletas britų atsidūrė ligoninėje. Konsulas drauge su Prancūzijos valdžia atidžiai seka situaciją“, – skelbė britų ambasadorius Julianas Kingas.

 Policija, siekdama išvaikyti chuliganus, juos tramdė panaudodama ašarines dujas. Dėl neramumų mieste sutriko metro eismas.

 „Nuvykęs į miestą rasi anglų fanus, kuriems po rusų smūgių iš galvos bėga kraujas. Jie yra nežmoniški. Pasaulio čempionatas negali vykti Rusijoje“, – piktinosi anglų aistruoliai.

Į neramumų sūkury pateko ir Anglijos rinktinės puolėjo Jamie Vardy žmona Rebekah Vardy. Jai stadioną palikti pavyko tik su policijos pagalba.

 „Dar niekada nebuvau patyrusi tokių siaubingų emocijų išvykos varžybose. Be priežasties panaudotos ašarinės dujos, elgtasi tarsi su gyvūnais. Siaubinga!“, – guodėsi R.Vardy.


10:30 val. Internete plinta pilna vaizdų, kurie buvo užfiksuoti stadione rusams puolant anglus. Būsimų 2018 metų pasaulio čempionato šeimininkų sirgaliams nebuvo nieko švento - jie spardė ir mušė ne tik vyriškąją lytį, bet kliuvo ir kelioms moterims su vaikais.


10:30 val. Vakar fantastišką įvartį į Rusijos rinktinės vartus pasiuntęs Ericas Dieris po rungtynių neslėpė savo emocijų: "Tai buvo geriausias momentas mano futbolininko karjeroje. Žinoma, jis būtų dar saldesnės, jei būtume laimėję."


10:30 val. Prancūzijos policija nuo pat čempionato pradžios negali susitvarkyti su Anglijos ir Rusijos sirgaliais. Po vakarykščių įvykių imtasi kur kas rimtesnių priemonių - grėsmingai nusiteikusius aistruolius bandoma neutralizuoti vandens žarna.


11:20 val. Po siaubingų vakarykščių įvykių tarp Rusijos ir Anglijos sirgalių "Daily Mirror" savo pagrindiniame puslapyje retoriškai klausia: "Grįžtame į tamsos amžių?"

11:20 val. Kitame Anglijos dienraščių "Daily Star" pagrindiniu rungtynių herojumi laikomas Ericas Dieris. Būtent po galingo saugo įvarčio anglai buvo įgiję minimalų pranašumą. 


14:45 val. UEFA atsakė į siaubingos vakarykščius įvykius Marselio miesto futbolo stadione ir pradėjo tyrimą dėl žiaurių Rusijos rinktinės gerbėjų išpuolių prieš anglus. Plačiau apie tai galite skaityti ČIA.


14:45 val. Jei Turkijos rinktinės talentas Emre Moras šiandien pasirodys aikštėje prieš Kroatiją, jis taps trečiu jauniausiu Europos čempionato istorijoje debiutavusiu futbolininku. 


14:45 val. Įdomus faktas: septyni iš devynių kol kas 2016 metų Europos čempionate pelnytų įvarčių krito antrajame kėlinyje. Pirmajame kėlinyje pasižymėti sugebėjo tik Garethas Bale'as (Velsas) ir Fabianas Scharas (Šveicarija).

G. Bale'o įvartis-gražuolis

F. Scharo įvartis po kampinio


14:55 val. Socialiniuose tinkluose pasirodė sirgalių filmuota medžiaga iš vakarykščio vakaro. Vaizdo įraše matyti, kaip į kampą įspausti Anglijos rinktinės sirgaliai bėgdami nuo pavojingų rusų šokinėja iš tribūnų.


18:10 val. UEFA skyrė po įspėjimą Rusijos ir Anglijos rinktinėms. Europos futbolo viršūnė nurodė, kad už panašius sirgalių veiksmus šios rinktinės gali būti pašalintos net iš Europos čempionato.