Estijoje – Koku dublis, pirmasis Porter įvartis ir įtikinama „Gintros“ pergalė © fkgintra.lt

Pergalingu keliu Baltijos moterų futbolo lygoje ir toliau žygiuoja čempionių titulą ginanti Šiaulių „Gintros“ komanda. Kalojano Petkovo auklėtinės Saku mieste Estijoje užtikrintai 5:1 (2:0) nugalėjo šeimininkę „Sporting“ ekipą ir išlieka nepralaimėjusios.

Šiaulietės jau šį trečiadienį, rugpjūčio 10 dieną Taline stos į kovą su Estijos čempionėmis FC „Flora“ futbolininkėmis. Pergalė šiame mače Šiaulių miesto reprezentacinei komandai garantuotų Baltijos lygos čempionių titulą.

Rungtynes viešnios iš Saulės miesto pradėjo su vėjeliu. Nuo pat susitikimo pradžios buvo galima prognozuoti, kad varžovės žais antruoju numeriu, todėl greitas įvartis šiaulietėms buvo itin svarbus. Šią užduotį komandai sėkmingai pavyko įgyvendinti, kai jau 4-ąją minutę po puikaus Vivian Ikechukwu perdavimo ekipą į priekį išvedė Koku Oluwadamilola – 1:0.

Nemažai standartinių padėčių prie varžovių vartų turėjusios šiaulietės jų išnaudoti nesugebėjo ir sužaidus pusę kėlinio rezultatas vis dar buvo minimalus. Pavojingai oponenčių vartams grasino V. Ikechukwu ir K. Oluwadamilola, tačiau smūgiai tikslo nepasiekė.

Į klampų futbolą įsivėlusios mūsiškės niekaip nerado kelių prie varžovių vartų, bet besibaigiant kėliniui sugebėjo pasinaudoti apmaudžia varžovių gynėjos klaida. Debiutiniu savo įvarčiu vilkėdama „Gintros“ aprangą 41-ąją minutę pasižymėjo Miracle Porter – 2:0.

Per pertrauką treneris sudėtyje atliko korekcijų, kurios įnešė šviežumo ir davė vaisių. Jau 47-ąją minutę tolimu smūgiu varžovių vartininkę nuginklavo dubliu pasižymėjusi K. Oluwadamilola – 3:0. Neilgai trukus, jau 56-ąją minutę ketvirtąjį susitikimo įvartį pelnė V. Ikechukwu. Puolėjai rezultatyvų perdavimą iš gilumos atliko Samantha Rosette – 4:0.

Vis dėlto sausų vartų gintrietėms išlaikyti nepavyko. Kamuolį iš ginamų vartų tinklo 74-ąją minutę teko traukti po keitimo pasirodžiusiai Aušrinei Bikutei – 4:1. „Sporting“ žaidėjoms vos spėjus atšvęsti įvartį jų entuziazmą greitai prigesino taip pat po keitimo aikštėje pasirodžiusi Trudi Carter. Meistriškai vartininkę perkėlusi jamaikietė pelnė penktąjį komandos įvartį – 5:1. Daugiau įvarčių komandoms šiose rungtynėse pasiekti nebepavyko, o teisėjos švilpukas užfiksavo užtikrintą viešnių pergalę.