EL ketvirtfinaliai: Belgijoje - "Man United" lygiosios, Prancūzijoje - riaušės ir "Lyon" pergalė (FOTO, VIDEO)

Prasidėjo pirmieji UEFA Europos lygos ketvirtfinalių susitikimai.

Amsterdamo "Ajax" klubas namuose priėmė Gelzenkircheno "Schalke" klubą, kurį parklupdė kur kas efektyvesnių atakų dėka. Viena jų įvarčiu virto jau pirmojo kėlinio viduryje, kai prieš Aminą Younesą baudos aikštelėje prasižengus Alessandro Schopfui 11 metrų baudinį realizavo Davy Klaassenas. Po pertraukos tas pats Klaassenas pasižymėjo po Justino Kluiverto perdavimo ir Nyderlandų ekipa prieš atsakomąją dvikovą gali džiaugtis solidžia persvara.

Briuselio "Anderlecht" mėgino savų žiūrovų akivaizdoje atsilaikyti prieš "Manchester United". Iš pradžių ši užduotis jiems klostėsi sunkiai, nes sėkmingiau rungtyniavo svečiai iš Anglijos. Jie pirmajame kėlinyje po tikslaus Henrikho Mkhitaryano smūgio sugebėjo išsiveržti į priekį. Armėnas tuomet pirmasis suskubo prie varžovų vartininko atmušto kamuolio. Visgi, visus belgų reikalus pataisė pačioje dvikovos pabaigoje galva įmušęs Leanderis Dendonckeris. Taigi, susitikimas galiausiai baigėsi lygiosiomis 1-1.

Tuo tarpu Ispanijoje tarp Vigo "Celta" bei "Genk" vienuolikių vyko tikrai puikus reginys. Šiose rungtynėse belgai po Jeano-Paulo Boetiuso įvarčio išsiveržė į priekį jau dešimtąją minutę, tačiau neilgai trukus rezultatą išlygino Pione Sisto, o greitai jį persvėrė iš už baudos aikštelės pasižymėjęs Iago Aspasas. 38-ąją minutę tas pats ispanas puikiai sužaidė su Johnu Guidetti, kuris dar iki pertraukos aikštės šeimininkams suteikė dviejų įvarčių persvarą. Ją jau kiek ramesniame antrajame kėlinyje pavyko sušvelninti galva įmušusiam Thomasui Buffeliui. Šis smūgis reiškia, kad "Genk" svečiuose pasiekė tikrai neprastą rezultatą, nes, nepaisant pralaimėjimo, du kartus pasižymėjo.

Rungtynės tarp "Lyon" ir Stambulo "Bešiktaš" klubų dėl tribūnose įvykusių masinių sirgalių riaušių prasidėjo gerokai vėliau. Vieni jų iš viršaus netgi laidė fejerverkus, tad gelbėtis taikiems aistruoliams teko susibūrus ant žaliosios vejos.

Dvikova buvo išties atkakli ir apylygi. Sužaidus 15 minučių svečiams persvarą buvo suteikęs Ryano Babelio įvartis ir jie labai ilgą laiką pirmavo nepaisant nuolatinių Bruno Genesio auklėtinių bandymų pakreipti mačo eigą sau palankia linkme. Galiausiai rungtynes perlaužti jiems pavyko pačioje pabaigoje, kai po Mathieu Valbuena atlikto baudos smūgio pasižymėjo Corentinas Tolisso, o netrukus varžovo klaidą išnaudojo Jeremy Morelis. Taigi, nors Liono ekipai ir teko savajame stadione išgyventi chaosą, ji į Turkiją keliaus turėdama trapų pranašumą.

"Ajax" 2 - 0 "Schalke"
[1-0] 23' Davy Klaassen (iš 11 metrų baudinio)
[2-0] 52' Davy Klaassen

"Anderlecht" 1 - 1 "Manchester United"
[0-1] 37' Henrikh Mkhitaryan
[1-1] 86' Leander Dendoncker

"Celta Vigo" 3 - 2 "Genk"
[0-1] 10' Jean-Paul Boetius