Ekspertai: „Liverpool“ turi žaisti stebuklingai, kad nugalėtų anglų klubų siaubą „Basel“

Antradienį UEFA Čempionų lygos grupėse prasideda lemiamų kovų metas. "Liverpool" klubas bandys griebtis paskutinio šiaudo ir prasimušti į turnyro atkrintamąsias varžybas.

Anglams būtina namuose įveikti "Basel" ekipą ir tokiu atveju jie B grupėje užimtų antrąją vietą. Abiems klubams seniai nepavejamu tapo Madrido "Real", kuris laimėjo visas penkerias rungtynes ir yra sukaupęs 15 taškų.

Apie įdomiausias dienos rungtynes portalas „EuroFootball.lt“ paprašė pasidalinti įžvalgomis ekspertų - trenerio Valdo Dambrausko ir televizijos komentatoriaus Gedimino Reklaičio.

„Liverpool“ - „Basel“ poros rungtynės labai įdomios visų pirma dėl intrigos. „Liverpool“ neišėjimas iš grupės, ypatingai tokios, kuri prieš sezono pradžią atrodė visiškai aiški, būtų didelė anglų nesėkmė ir nemaža sensacija.

Kita vertus, „Basel“ yra tikras anglų siaubas, prieš keletą metų tas pats „Liverpool“ buvo iš Čempionų eliminuotas šveicarų, o prieš porą sezonų tą patį patyrė ir „Man Utd“.

Šiemet „raudonieji“ tikrai nerungtyniauja įtikinamai, ir nors paskutiniai rezultatai truputį geresni, žaidimo prasme gerėjimo beveik nėra“, - kalbėjo V.Dambrauskas.

Treneriui pritarė ir „Viasat Sport Baltic“ komentatorius G.Reklaitis, kuris teigė, kad aikštės šeimininkams bus sunku prispausti varžovus prie vartų ir priversti žaisti tik gynybinį futbolą.

„Nemanau, kad „Liverpool" gali ką nors užgulti, šiuo metu tam nėra pajėgumų nei saugų grandyje (dėl žaidėjų formos), nei priekyje, nes gąsdinančių puolėjų „raudonieji" tiesiog neturi.

„Basel“ yra kompetetinga komanda, žaidžią ir racionalų, ir įdomų futbolą, todėl jie turi visus šansus sužaisti lygiosiomis ar net laimėti. Aišku, daug kas priklauso nuo jų nusiteikimo. Jei žais dėl lygiųjų, gali smarkiai nusvilti“, - teigė G.Reklaitis.

Anot V.Dambrausko, „Liverpool" ekipai papildomos jėgos gali suteikti nebent stadione susirinkę žiūrovai.

„Turėtų būti labai sunkios Brendano Rodgerso auklėtiniams rungtynės, kuriose vienintelis pranašumas bus namų stadionas.

Toks mačas „Anfield“, kai reikia būtinai laimėti, žaidėjams suteikia daug jėgų, nes fanai už jų stovi kaip siena. Kita vertus, yra toks paradoksas, kad šį sezoną „Liverpool“ būtent blogiau žaidžia namuose, nei išvykose - čia laimėta mažiau nei 50 procentų rungtynių.

„Basel“ bus lengviau, nes jiems užtenka lygiųjų, todėl atitinkamai gali rinktis daug saugesnę taktiką ir laukti varžovų klaidų gynyboje. Man asmeniškai labai norėtųsi, kad į kitą etapą patektų „Liverpool“, bet komandų šansus vertinčiau kaip lygius“, - sakė V.Dambrauskas.

Aivaras Katutis

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...