"Ekranas" ir "Vėtra" išsiskyrė be įvarčių © Eurofootball.lt
Intriguojantis "A lygos" 6 turo mačas vyko Panevėžyje, kur vietos "Ekranas" priemė Vilniaus "Vėtros" ekipą. Komandoms neišnaudojus progų pasižymėti rungtynės baigėsi be įvarčių rezultatu 0-0.

Panevėžio "Aukštaitijos" stadionas
Teisėjas - Edmundas Gaigalas
Panevėžio "%c00033" 0 - 0 Vilniaus "%c00123"

"Ekranas": Skrupskis; Paulauskas, L.Klimavičius, Rimavičius, Skroblas; Bička, Savėnas, Tomkevičius, Pogreban; Kavaliauskas, Lukšys (65' Varnas)

"Vėtra": Žutautas; Sasnauskas, Skerla, Budimir, Jankauskas, Pedro; Panka, Raliukonis, Butrimavičius (58' V.Stankevičius); Juška (80' R.Karčemarskas), Severino

"Ekrano" startinėje vienuolikėje šiame mače pasirodė vartininkas Arvydas Skrupskis, o "Vėtros" pagrindinėje sudėtyje treneriai atliko vieną pakeitimą puolimo grandyje - vietoje Vitalio Stankevičiaus puolėjo poziciją užėmė Egidijus Juška.

Susitikimo pradžioje abi komandos žaidė atsargiai ir daugiau dėmesio skyrė gynybai. Įpusėjus pirmajam kėliniui "Vėtra" perimė iniciatyvą ir pradėjo daugiau atakuoti. 19 minutę Lima Severino išsiveržė vienas prieš vartininką, tačiau sudelsė smūgiuoti ir nepasinaudojo puikia proga – po jo smūgio iš aštraus kampo kamuolys pralekė šalia vartų.

29 minutę "Vėtra" vėl surengė pavojingą ataką - Nerijus Sasnauskas po reido kairiuoju kraštu tiksliai atidavė kamuolį ant baudos aikštelės linijos buvusiam Gediminui Butrimavičiui, tačiau saugo smūgis nebuvo tikslus.

N.Sasnauskas savo reidais ir toliau drasko varžovų gynybą, ir 37 minutę po jo perdavimo į aikštės centrą, Egidijus Juška bandė smūgiuoti per save, tačiau nepataiko į kamuolį.

Netrukus pavojingu tolimu smūgiu atsakė "Ekrano" kapitonas Mantas Savėnas. Tai buvo, ko gero, pavojingiausia šeimininkų ataka pirmajame kėlinyje.

Iki pertraukos ir toliau daugiau atakavo "Vėtra", bet žaidybinės ir teritorinės persvaros nepavyko paversti įvarčiais. Pirmasis kėlinys baigėsi be įvarčių 0-0.

Antrą kėlinį aktyviau pradėjo šeimininkai. Dvi pavojingas progas prie "Vėtros" vartų sukurė M.Savėnas. Ypač pavojingas momentas kyla 53 minutę, kai nuo panevėžiečių kapitono smūgio iš šešių metrų atstumo svečius išgelbėjo laiku vartus palikęs vartininkas Vaidas Žutautas.

Netrukus savo meistriškumą jau buvo priverstas demonstruoti "Ekrano" vartininkas Arvydas Skrupskis, kuris gelbėjo komandą po to, kai vienas prieš vartininką iššoko brazilas Lima Severino.

58 minutę "Vėtra" surengė puikią kombinaciją, po kurios į baudos aikštelę įsiveržęs L.Severino pergudravo A.Skrupskį, tačiau iš aštraus kampo nepataikė į vartus. "Vėtros" žaidimą dar labiau suaktyvino po keitimo aikštėje pasirodęs Vitalis Stankevičius, tačiau ir jam pasižymėti nepavyko.

Rungtynėms artėjant į pabaigą daugiau atakuoti pradėjo "Ekranas", kuris surengė keletą pavojingų atakų. "Vėtra” savo ruožtu atsakė pavojingomis kontratakomis.

Nors susitikimo pabaigoje daug atakavo abi komandos, nė vienai jų nepavyko įmušti. "Ekrano" ir "Vėtros" susitikimas baigėsi be įvarčių 0-0.

Po rungtynių vykusioje spaudos konferencijoje Vilniaus "Vėtros" vyr. treneris Aleksandras Tarchanovas žaidimą įvertino kaip įdomų ir buvo įsitikinęs, kad jo komanda pirmoje susitikimo dalyje turėjo persvarą.

"Kol kas mūsų komandai sunkiausiai pavyksta įvarčių realizacija, nors su perdavimais problemų neturime. Atidavėme daug jėgų, kad iškovotume tris taškus, bet, deja, nepavyko pasiekti pergalės",- apgailestavo A. Tarchanovas.

Pasiteiravus ar komandos vadovų iškelti tikslai tapti čempionais bus sunkiai pasiekiami, treneris atsakė, kad tokio tikslo kol kas nėra: "Mūsų tikslas yra sukurti akivaizdžią konkurenciją "Kauno" komandai. Nors tai gali būti sunku, nes jų komanda puikiai organizuota ir bet kada gali grįžti žaidėjai iš "Hearts"."

Panevėžiečių vyr. treneris Saulius Širmelis taip pat patvirtino, kad jo komandai trūksta tikslaus atakų užbaigimo: "Deja, sąlygos neleidžia į aikštelę išleisti trijų puolėjų. Povilui Lukšiui jau pirmajame kėlinyje buvo smarkiai sumušta blauzda, tad teko jį keisti. Į aikštelę jau veržiasi Dainius Gleveckas ir Mindaugas Gardzijauskas, kurie tikrai sustiprintų mūsų komandinį žaidimą. Gydytojai juos dar sulaiko, nes nenori rizikuoti nei vieno iš jų sveikata. Ne ta vieta, kur galima būtų skubėti ir prarasti šiuos žaidėjus dar ilgesniam laikui."

"Jokių priekaištų Bogdanui Stefanovičiui tikrai neturiu. Tiesiog tikėjomės, kad savo šūksniais ir nurodymais Arvydas užves komandą, o žinomas jo perdavimas ranka bus puiki proga organizuoti greitas kontratakas",- apie vartininkų kaitą ir pirmą kartą šių metų "A lygos" rungtynėse vartuose stovėjusį A.Skrupskį kalbėjo S.Širmelis.