Laukimas baigtas - sekmadienį Europos čempionate paaiškės pati stipriausia Senojo žemyno komanda. Apie lemiamą turnyro dvikovą ir visas pirmenybes su lankomiausiu šalies futbolo portalu "EuroFootball.lt" mintimis pasidalino Lietuvos futbolo federacijos prezidentas Edvinas Eimontas bei buvęs nacionalinės komandos treneris Algimantas Liubinskas.


"Kaip ir tikimasi visuose finaluose, svarbu, kad jis būtų įdomus žiūrovui. Aš labai tikiuosi, kad toks mačas tarp prancūzų bei portugalų ir bus", - sakė E.Eimontas.

"Kalbant apie favoritus, visada pavojinga juos spėti ir įvardinti. Mano nuomonė būtų tokia: prancūzai turi namų sienų pranašumą, tačiau jie kartu jaus ir nemažą spaudimą. Todėl galima sakyti, kad finale susitinka du vienas kito verti priešininkai ir tikėkimės, kad bus geros rungtynės", - teigė LFF vadovas.

Anot E.Eimonto, sprendimas Senojo žemyno pirmenybėse padidinti komandų skaičių pasiteisino ir ateityje nebesulauks daug kritikos.

"Buvo daug kalbų apie išplėstą čempionato formatą ir šnekama, kad jis nebus įdomus.

Manau, kad jis nenusileido prieš tai buvusiems intensyvesniems turnyrams. Šis ne eksperimentas, o UEFA sprendimas išplėsti komandų skaičių pasiteisino su kaupu ir po čempionato skeptikų balsų neabejotinai sumažės", - sakė E.Eimontas.


Buvęs Lietuvos rinktinės treneris Algimantas Liubinskas taip pat tikisi intriguojančių lemiamų rungtynių.

"Manau, kad nebus gynybinis finalas. Tiek portugalų lyderis Cristiano Ronaldo gali improvizuoti, tiek ir patys prancūzai.

Tiesą pasakius, galvojau, kad vokiečiai įveiks čempionato šeimininkus, tačiau buvo norima padėti ir skirtas 11 metrų baudinys. Galvoju, todėl Joachimo Lowo žaidėjai ir palūžo.

Manau, kad finalas bus "gyvas". Anksčiau labai dažnai lemiamos rungtynės būdavo nykios, tačiau dabar bus kitaip", - tikėjosi A.Liubinskas.

Treneris kiek nustebo finale išvydęs Fernando Santoso auklėtinius, nes jų žaidimas pirmuose mačuose buvo neįtikinantis.

"Portugalai išsikapanojo iš grupės tik būdami trečioje vietoje, o atkrintamosiose varžybose jiems prireikė pratęsimų ir 11 metrų baudinių serijos. Todėl nustebino, kad taip toli nuėjo.

O prancūzų žygį buvo galima nuspėti - ir namuose žaidžia, ir komanda ne tokia silpna. Bet vėlgi - sukrito į vieną pusę italai, vokiečiai. Kiekvienas čempionatas tikro objektyvumo neturi, kadangi daug lemia į kurią atkrintamųjų varžybų pusę papulsi. Vienoje pusėje buvo rinktinės su vardais, o kitoje pusėje - mažiau žymios. Todėl į finalą išėjo portugalai", - kalbėjo A.Liubinskas.

Treneris taip pat pasidžiaugė UEFA sprendimų į pirmenybės priimti daugiau nacionalinių rinktinių.

"Galiu pasakyti, kad buvo įvairių pamąstymų, kad čempionatą susilpnins komandų skaičiaus padidinimas. Manau, kad buvo priešingai - tai davė stimulą mažoms valstybėms ir komandoms pakovoti.

Tą parodė ir islandai, ir Velsas. O sakyti, kad buvo daug labai nuobodžių rungtynių negalima. Visi susitikimai buvo įtempti ir vyko kova. Nors rezultatai būdavo ir 2:0 ar 3:0, tačiau visos rungtynės buvo įtemptos."

 

Tuo tarpu lažybų bendrovė "Tonybet" daugiau šansų suteikia Prancūzija ir nustatė koeficientą 2,06, Portugalijos šansai įvertinti 4,60, lygiųjų koeficientas - 3,10. Daugiau informacijos "Tonybet.lt"

Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos