Edu niekam nereikalingas © Eurofootball.lt
Anglijos rinktinė atsisakė "%c00041" klubui atstovaujančio brazilų saugo Edu (%p01631). 25 metų "kanonieriaus" noras tapti visaverčiu anglu ir sužaisti Europos čempionate nesulaukė pritarimo iš Anglijos futbolo federacijos pusės.

Praėjusią savaitę brazilų legionierius, atstovaujantis Londono "Arsenal", reguliariai patenkantis į klubo pagrindinę sudėtį, bet nė karto nekviestas į Brazilijos rinktinę, galutinai prarado viltį prisijungti prie tautiečių rinktinės ir todėl pasiūlė savo paslaugas Anglijos rinktinės treneriui Svenui-Goranui Erikssonui.

Nusivylęs tokiu abėjingumu iš savo tautiečių, Edu nusprendė ginti Anglijos rinktinės garbę Euro-2004. Brazilui liko mažas menkniekis - gauti Erikssono sutikimą. Kad švedų specialistas galėtų priimti Edu palankų sprendimą, brazilas pateikė tokį argumentą: "Manau, kad galiu būti naudingas Anglijos rinktinei. Juk ne paslaptis, kad anglams reikalingi kairiakojai, o aš kaip tik toks ir esu".

Už Erikssoną atsakė Anglijos futbolo funkcionieriai: "Eduardo Gasparo kvietimas į Anglijos rinktinę nėra galimas dėl Didžiosios Britanijos pilietybės neturėjimo". Ir papildė: "Eduardo Gasparas neturi Didžiosios Britanijos pilietybės, ir vargu, ar jis tokį įgis iki Europos čempionato pradžios. Be to, naujosios FIFA taisyklės pasunkino žaidėjų naturalizacijos procesą, ir mes nenorim rizikuoti kviesdami Edu. Galų gale, Anglijos futbolo asociacija mano, kad Anglijos rinktinėje turi žaisti anglų futbolininkai".

Bet čia susidūriama su šiokais tokiais dvigubais standartais. Anglų futbolo funkcionieriai patys neslepia, kad visiškai ne pro šalį į rinktinę pasikvietus "%c00042" vartininką %p01972, praėjusiais metais tapusio Didžiosios Britanijos piliečiu ir nė karto neatstovavusiu Italijos rinktinei. Edu situacija yra absoliučiai identiška (jei pilietybė būtų suteikta prieš Europos čempionatą), bet anglai nemano, kad dėl brazilo reiktų pakovoti.

Matomai, Anglijos futbolo asociacija labiau suinteresuota italų vartininku, nei brazilų atraminiu saugu. Kovoti dėl dviejų futbolininkų Anglijos futbolo funkcionieriams būtų per daug, kadangi FIFA stengiaisi griežtai priešintis panašiems žaidėjų perėjimams iš vienos rinktinės į kitą.

Kaip ten bebūtų, galimas daiktas, kad anglai daro klaidą, paprasčiausiai atstumdami techniškąjį ir protingąjį brazilą. Žinoma, futbolo gimtinės rinktinės saugų linija sukomplektuota pakankamai neblogai, tačiau tokio meistriško kairiakojo, kaip Edu, jie, tiesą sakant, neturi. Juolab, kad Arsenas Wengeras vidutiniokų savo klube nelaiko.

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...