Edinburgo klubų pergalės Škotijoje © Eurofootball.lt
Į sekmadienį dėl UEFA Taurės varžybų nukeltos dvejos Škotijos "Premier" lygos 7-ojo turo rungtynės buvo sėkmingos sostinės Edinburgo klubams - pasinaudojęs pirmaja "Rangers" nesėkme mače prieš miesto kaimyną "Hibernian" Valdo Ivanausko treniruojamas "Hearts" atsitiesė po nesėkmių ir išvykoje įveikęs "Motherwell" pakilo į antrą poziciją.

Edinburge vykusiame mače šeimininkus "Hibernian" futbolininkus į priekį prieš "Rangers" jau 8-ą minutę išvedė smūgiu galva kamuolį per vartininką Allaną McGregorą permetęs Chrisas Killenas. Vėliau svečiai iš Glazgo ir toliau turėjo dažniau gintis, tačiau juos kartą gelbėjo vartininkas, o kartą kamuolį nuo vartų linijos turėjo išmušti Karlas Svenssonas.

Antrojo kėlinio viduryje po Chriso Burke'o perdavimo iš krašto rezultatą buvo pavykę išlyginti "Rangers" debiutantui iš Slovakijos Filipui Sebo, tačiau likus devynioms minutėms iki mačo pabaigos Paulo Le Gueno auklėtinius vėl nubaudė C.Killenas, kuris likęs laisvas galva pelnė ir antrąjį įvartį. Susitikimo pabaigoje "Hibernian" didvyris dar gavo raudoną kortelę kartu su Philu Bardsley, bet rezultato tai nepakeitė - šeimininkai laimėjo rezultatu 2-1.

Kitame dienos mače po nesėkmę lygos ir UEFA Taurės varžybose namuose patyręs Edinburgo "Hearts" svečiuose susitiko su autsaideriu "Motherwell". Ekipai dėl traumų ir diskvalifikacijų negalėjo padėti net keturi pagrindiniai puolėjai, tarp jų ir Edgaras Jankauskas, tad pirmą kartą į aikštę nuo rungtynių pradžios išbėgo komandos naujokas Andrius Velička, kuris startinėje sudėtyje buvo kartu su Mariumi Žaliūku, Sauliumi Mikoliūnu ir Deividu Česnauskiu. Ant atsarginių suolelio liko Kęstutis Ivaškevičius.

Pirmajame kėlinyje nei vienai komandai nepavyko sukurti pavojingesnių progų, o "Hearts" patyrė dar vieną netektį - po susidūrimo su Richie Foranu susižeidė D.Česnauskis, ir V.Ivanauskas buvo priverstas pakeisti išleisdamas į aikštę Neilą McCanną.

Visgi atrodo pasiteisino patarlė "nėra to blogo kas neišeitų į gerą", nes 69 minutę pastarasis įsiveržė į varžovų aikštės pusę ir atidavė tikslų perdavimą jaunajam Jamie Mole'ui, kuris nuginklavęs vartininką Coliną Meldrumą įmušė įvartį.

Netrukus po to A.Veličką pakeitė suomis Juho Makela, o "Hearts" ekipa išsaugojo persvarą ir iškovojusi tris taškus leido V.Ivanauskui lengviau atsipūsti bei aplenkdama "Rangers" pakilo į antrą turnyrinės lentelės vietą.

Sekmadienio rungtynių rezultatai

"%c00192" 2 - 1 "%c00121"
8' [1 - 0] Chris Killen
65' [1 - 1] Filip Sebo
81' [2 - 1] Chris Killen

88' Chris Killen ("Hibernian"), 90' Phil Bardsley ("Rangers") pašalinti iš aikštės

"%c00230" 0 - 1 "%c00219"
69' [0 - 1] Jamie Mole