Lietuvos rinktinė nesileido triuškinama Vengrijoje

Lietuvos nacionalinė vyrų rinktinė antradienio vakarą Vengrijoje sužaidė jau trečiąsias 2024-ųjų Europos čempionato atrankos rungtynes.

Budapešte lietuviai 0:2 (0:1) neprilygo vienai iš grupės favoričių Vengrijos rinktinei.

Dabar į atrankos kovas lietuviai grįš rugsėjo mėnesį – tada mūsiškiai sužais du mačus Kaune. Rugsėjo 7 dieną lauks dvikova su Juodkalnijos, o rugsėjo 10 – su Serbijos futbolininkais.

Startinėje sudėtyje, lyginant su dvikova šeštadienį Kaune, Edgaras Jankauskas atliko šešis keitimus – aikštėje nuo pradžių šįkart žaidė Artemijus Tutyškinas, Linas Klimavičius, Kipras Kažukolovas, Karolis Uzėla, Gratas Sirgėdas ir Gytis Paulauskas.

Antradienio dvikovoje, kaip ir buvo galima laukti, šeimininkai nuo pirmos minutės ėmė spausti lietuvius ir regzti pavojingus epizodus. Kurį laiką su jais sėkmingai dorojosi gynyba su Edvinu Gertmonu priešakyje, tačiau sužaidus kiek daugiau nei pusvalandį net ir jis buvo bejėgis, kai stipriai į baudos aikštelę skersuotą kamuolį į tinklą nukreipė Barnabasas Varga.

Pirmame kėlinyje daugiau įvarčių nebuvo ir komandos ilsėtis išėjo rezultatui esant 1:0 šeimininkų naudai.

Po pertraukos situacija ženkliai nesikeitė – vengrai ir toliau dominavo su kamuoliu, o lietuviai bandė atmušti jų išpuolius. Antrame kėlinyje rungtynių tempas kiek krito, kelis kartus prie varžovų vartų priartėjo ir lietuviai, tačiau jų smūgiai į vartų plotą neskriejo.

Laikui bėgant keli lietuvių išpuoliai darėsi vis pavojingesni, tačiau epizoduose pritrūko sėkmės. Tuo tarpu vengrai mačo pabaigoje susikūrė dar vieną pavojingą galimybę ir neatreamiamu smūgiu iš toli įtvirtino pergalingą savo pranašumą.

2024-ųjų Europos čempionato atrankos turnyras, G grupė

Vengrija – Lietuva 2:0 (1:0).

Puskás Aréna, Budapeštas. Teisėjas – Antonio Nobre (Portugalija).

Įvarčiai: 32 min. Barnabasas Varga, 83 min. Rolandas Sallai (Vengrija).

Įspėti: 54 min. Willi Orbanas, 89 min. Dominikas Szoboszlai (Vengrija); 39 min. Karolis Uzėla, 50 min. Artemijus Tutyškinas, 57 min. Eligijus Jankauskas (Lietuva).

Lietuvos rinktinės startinė sudėtis: Edvinas Gertmonas, Artemijus Tutyškinas (63 min. Markas Beneta), Rokas Lekiatas, Linas Klimavičius, Kipras Kažukolovas, Deividas Šešplaukis (78 min. Armandas Kučys), Gvidas Gineitis, Karolis Uzėla (46 min. Modestas Vorobjovas), Gratas Sirgėdas (46 min. Pijus Širvys), Eligijus Jankauskas (86 min. Daniel Romanovskij), Gytis Paulauskas.

Atsargoje: Emilijus Zubas, Lukas Paukštė, Edvinas Girdvainis, Klaudijus Upstas, Matijus Remeikis, Faustas Steponavičius, Ovidijus Verbickas.