E. Stankevičius prieš laukiantį Europos čempionato startą: „Tai bus reklama ir mūsų šaliai“ © lff.lt

Jau visai netrukus trijuose Lietuvos miestuose startuos Europos merginų U19 čempionatas.

Čempionatą liepos 14-27 dienomis priims trys miestai – Kaunas, Marijampolė ir Jonava.

Visa informacija apie čempionatą ir bilietai į kiekvienos dienos rungtynes – wu19.lt.

Prieš laukiančią tarptautinę futbolo šventę, kurioje varžysis ir Lietuvos rinktinė, savo mintimis pasidalino ir LFF prezidentas Edgaras Stankevičius.

„Viskas vyksta ganėtinai sklandžiai, iki čempionato dar turime laiko, viskas vyksta pagal planą. Manau, kad kolektyvas, dirbantis prie čempionato, padarė viską, ką galėjo ir esame pasirengę šiam čempionatui.

Tai yra ne pirmas toks renginys Lietuvoje, iššūkis ir tikslas yra turėti bent po vieną tokį renginį per metus, tą kryptį išlaikome. Esame organizavę ir daug didesnių renginių, kaip pasaulio futsal čempionatas, merginų U17 Europos čempionatas…

Per tą laiką daug kas pasikeitė, pačių UEFA atstovų dėmesys moterų futbolui, organizavimo detalėms. Tai yra gerai, viskas apgalvojama iki pat smulkmenų, kuo toliau, tuo labiau tai artės prie vyrų futbolo. Šis čempionatas pagal organizaciją yra prilygintas svarbiems Europos čempionatams ir jo organizacija iš esmės niekuo neatsilieka“, – apie pasirengimą ir partnerių iš UEFA indėlį pasakojo LFF vadovas.

Jo teigimu, būtent tokie jaunimo čempionatai šiuo metu yra pagrindiniai, kuriuos Lietuva gali pretenduoti rengti mūsų šalyje.

„Esame ganėtinai nišinė valstybė futbole, tikrai negalime organizuoti paties aukščiausio lygio tarptautinių renginių dėl mūsų infrastruktūrinės situacijos. Su vienu stadionu negalime padaryti kažko per daug, bet turime geras arenas, galime žiūrėti į salės futbolą, yra galimybė mūsų sąlygas pritaikyti ir paplūdimio futbolui, jau dabar pradedame galvoti, ką galime toliau daryti po čempionato.

Tai jau yra antras kartas, kada Europos merginų čempionatas vyksta Lietuvoje ir mes čia dalyvaujame šeimininkių teisėmis. Jei turėtume dar bent vieną stadioną, talpinantį bent 25 tūkstančius žmonių, tada būtų galima galvoti apie kažkio čempionato etapo su kita valstybe surengimą“, – savo vizija pasidalino E. Stankevičius.

LFF prezidento teigimu, tai bus neeilinė patirtis ir mūsų merginų rinktinei, kuri A grupėje žais su Prancūzijos, Anglijos ir Serbijos rinktinėmis.

„Tikiu, kad viskas bus gerai, tai yra neeilinė galimybė merginoms žaisti pagrindiniame šalies stadione. Suprantame realią situaciją, kur esame, bet manau, kad merginos tikrai atiduos viską save, treneriai irgi dirba labai daug, svarbu, kad jos mėgautųsi žaidimu ir manau, kad tinkamai sukovosime ir tas rezultatas bus tenkinantis.

Iš merginų pusės svarbu, kad kova būtų iki galo, iš organizacinės – kad viskas pavyktų sklandžiai, kad kolektyvas paaugtų kaip specialistai ir kad sulauktume tinkamų įvertinimų, surengę šį čempionatą“, – lūkesčiais dalinosi E. Stankevičius.

Jis plačiau papasakojo ir apie tai, kokio dydžio komanda dirba ties šio turnyro organizavimu.

„Federacijoje turbūt nėra nė vieno žmogaus, kuris prie šio čempionato neprisidėtų, čia įsijungia visi. Turime apie 30 žmonių iš mūsų pusės, yra keletas žmonių, samdomų būtent šiam čempionatui, ir tada yra UEFA atstovai, tad iš viso yra 100 žmonių, dirbančių prie šio čempionato ir kad jis praeitų sklandžiai.

Viskas bus tikrai gerai, tikiu savo komanda, padarysime gražią šventę mūsų futbolo bendruomenei ir svečiams. Reprezentuojame Lietuvoje, nešame ir tam tikrą komunikacinę žinutę apie tai, kas yra Lietuva ir tai yra savotiška reklama ir šaliai, ir miestams. Tikiu, kad žmonės, kurie atvyks stebėti čempionato, liks čia ilgiau arba sugrįš čia ir vėliau, manau, kad užsienio svečiams tikrai esame patrauklūs“, – kalbėjo E. Stankevičius.

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...

Komentuoti

Prisijungti su FB