E.Jankauskas savo sugrįžimą pažymėjo dviem įvarčiais © Eurofootball.lt
Po penkių savaičių nerungtyniavimo dėl traumos Lietuvos rinktinės puolėjas Edgaras Jankauskas į rikiuotę grįžo įspūdingai - šeštadienį 27-ojo Škotijos pirmenybių turo rungtynėse du lietuvio įvarčiai padėjo Edinburgo "Hearts" klubui sutriuškinti "Motherwell" ir išlaikyti pranašumą prieš į trečią vietą po pergalės prieš "Hibernian" pakilusį Glazgo "Rangers".

"Hearts" praėjusiame ture apmaudžiai namuose nusileido "Aberdeen" ekipai ir patyrė dar vieną nesėkmę atitolo nuo lyderio Glazgo "Celtic", tačiau šį kartą komandos sudėtyje jau buvo trys legionieriai iš Lietuvos - daugiau nei mėnesį nežaidęs puolėjas Edgaras Jankauskas, Deividas Česnauskis, ir ant atsarginių suolelio kartu su sunkią traumą išsigydžiusiu čeku Romanu Bednaru mačą pradėjęs Saulius Mikoliūnas. Tuo tarpu traumuotas Nerijus Barasa į rungtynių protokolą vėl įtrauktas nebuvo.

Jau trečią susitikimo su "Motherwell" minutę "Tynecastle" stadione susirinkę žiūrovai galėjo tik lengviau atsikvėpti, nes po Richie Forano perdavimo Scotto McDonaldo galva smūgiutas kamuolys pataikė į virpstą ir šeimininkų laimei iššoko iš vartų nuo vartininko Craigo Gordono.

Tačiau praėjus minutei jau pirmavo "Hearts" - po Takio Fysso perdavimo į baudos aikštelę įsiveržusio Rudi Škacelio smūgį atrėmė vartininkas Colinas Meldrumas, tačiau pirmas prie kamuolio suskubęs E.Jankauskas iš arti įmušė jį į vartus ir išvedė savo komandą į priekį.

14 minutę reto grožio atakoje Edinburgo klubas padvigubino persvarą: E.Jankauskas atliko tikslų perdavimą krašte spurtavusiam tėvynainiui D.Česnauskiui, ir nors pastarojo perdavimą atmušė "Motherwell" gynėjas Martynas Corriganas, įvarčių skonį pajutęs puolėjas iš Lietuvos fantastišku smūgiu iš baudos aikštelės prieigų pasiuntė kamuolį į viršutinį vartų kampą.

Antrajame kėlinyje geresnių galimybų jau turėjo svečiai, bet 57 minutę S.McDonaldas nepataikė į kamuolį, o vėliau nuo Stepheno Craigano smūgio galva "Hearts" ekipą vėl gelbėjo vartų konstrukcija - šį kartą tai buvo skersinis. 70 minutę E.Jankauską pakeitė po traumos taip pat sugrįžęs R.Bednaras, tačiau pergalę aikštės šeimininkams užtvirtino ne jis, o jaunasis Calumas Elliotas, kuris gavo T.Fysso perduotą kamuolį ir iššokęs vienas prieš vieną ramiai permetė jį per vartininką.

Susitikimo pabaigoje D.Česnauskį pakeitė L.Johnsonas, o S.Mikoliūnas išbėgo į aikštę vietoj J.Brellier, bet rezultatas nepasikeitė - "Hearts" laimėjo triuškinama trijų įvarčių persvara. Naudingiausiu susitikimo žaidėju buvo išrinktas pirmą kartą savo karjeroje Škotijos "Premier" lygoje du įvarčius įmušęs E.Jankauskas.

Dešimties taškų pranašumą prieš Edinburgo klubą turintis lyderis "Celtic" savo mačą prieš "Dumferline" žais rytoj, tuo tarpu aštuoniais taškais nuo "Hearts" atsilieka "Rangers", namuose 2-0 įveikęs "Hibernian" klubą ir aplenkdamas jį turnyrinėje lentelėje pakilęs į trečią poziciją. Įvarčius šalies čempionų titulą ginančiam Glazgo klubui pelnė rezultatyviausias pirmenybių žaidėjas Krisas Boydas ir komandos kapitonas Barry Fergusonas.

Kitose rungtynėse nugalėjo aukštesnes vietas lygoje užimantys klubai. "Kilmarnock" namuose atsitiesė po praleisto įvarčio ir nugalėjęs 3-1 sugadino naujojo "Livingston" trenerio Johno Robertsono debiutą, "Aberdeen" minimaliu skirtumu laimėjo prieš "Falkirk", o "Dundee Utd" permainingame ir rezultatyviame mače du kartus nesugebėjo išlaikyti persvaros ir turėjo pripažinti "Inverness CT" pranašumą.

27 turo šeštadienio rezultatai

"%c00228" 3 - 1 "%c00229"
14` [0 - 1] Steven Hislop
22` [1 - 1] Gary Wales
27` [2 - 1] Steven Naismith
59` [3 - 1] Danny Invincibile

"%c00121" 2 - 0 "%c00192"
40` [1 - 0] Kris Boyd
74` [2 - 0] Barry Ferguson

"%c00224" 1 - 0 "%c00259"
34` [1 - 0] Jamie Smith

"%c00219" 3 - 0 "%c00230"
4` [1 - 0] Edgaras Jankauskas
14` [2 - 0] Edgaras Jankauskas
78` [3 - 0] Calum Elliot

"%c00226" 2 - 4 "%c00227"
18` [1 - 0] Charles Mulgrew
30` [1 - 1] Darren Dods
40` [2 - 1] Charles Mulgrew
45` [2 - 2] Dennis Wyness
49` [2 - 3] Craig Dargo
85` [2 - 4] Alan Morgan