E. Hazardas vokiečiams siūlo koncentruotis ties futbolu © zumapress nuotr.

Pasaulio futbolo čempionate ir toliau netyla diskusijos dėl palaikymo LGBTQ bendruomenei.

Prieš pat čempionatą FIFA uždraudė Europos rinktinėms dėvėti specialių kapitonų raiščių su LGBTQ simbolika, o to nepaisantys kapitonai dar prieš rungtynes užsidirbtų geltoną kortelę.

Toks FIFA sprendimas nemenkai supykdė vokiečius, kurie prieš pirmąsias savo rungtynes su Japonija komandinėje nuotraukoje pozavo su uždengtomis burnomis, taip simbolizuodami ribojamą žodžio laisvę.

Vis tik panašu, kad toks vokiečiu gestas sužavejo ne visus. Belgijos rinktinės kapitonas Edenas Hazardas po mačo su Kanada teigė, kad vokiečiams derėtų labiau koncentruotis ties futbolu.

„Vokiečiai pasiuntė žinutę, tačiau galiausiai pralaimėjo rungtynes. Manau, kad jiems būtų naudingiau nesikoncentruoti į pašalinius dalykus bei laimėti rungtynes.

Mes esame čia tam, kad žaistume futbolą, o ne siųstume politines žinutes. Tikrai yra žmonių, kurie visą tai supranta geriau už mus.

Mums uždrausta dėvėti specialius kapitonų raiščius, kadangi kitu atveju rungtynes pradėtume su geltonomis kortelėmis. 

Jeigu FIFA atšauks šį sprendimą, aš tikrai svarstyčiau galimybę rungtyniauti su LGBTQ bendruomenę palaikančiu kapitono raiščiu“, – po rungtynių kalbėjo E. Hazardas.

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...