Draugiškų rungtynių cikle – pirmas „Lietavos“ pralaimėjimas

Po savaitės pertraukos ketvirtas draugiškas rungtynes sužaidusi Jonavos „Lietava“ patyrė pirmą pralaimėjimą. Šį kartą jonaviškius, kurių gretose buvo daug į peržiūrą atvykusių žaidėjų, namuose 1:2 (0:2) įveikė DFK „Dainava“.

Svečiams iš Alytaus tai buvo pirmosios rungtynės šiais metais. Visgi Pirmoje lygoje šį sezoną rungtyniausiantys Dariaus Gvildžio auklėtiniai kontrolinį susitikimą pradėjo geriau, o „Lietava“, kurios sudėtyje buvo daug į peržiūrą atvykusių futbolininkų, iš pradžių atrodė vangiai ir jau pirmoje rungtynių dalyje praleido du įvarčius. Abu kartus pasižymėjo Dzūkijos klubo peržiūroje dalyvaujantis legionierius iš Jungtinės Karalystės Sam Shaban.

Antrame kėlinyje aikštės šeimininkai atgijo, pradėjo vieną po kitos rengti atakas, vienoje iš jų pasižymėjo puolėjas Laurynas Stonkus.

Jonaviškiai galimybių įmušti turėjo ir daugiau, tačiau šansų neišnaudojo ir „Dainava“ išsivežė pirmą sezono pergalę.

Pirmas pralaimėjimas kontrolinių rungtynių ciklo metu klubo trenerių štabui šiek tiek sugadino nuotaiką, tačiau leido objektyviau įvertinti visos savaitės darbą.

„Norėčiau pagirti „Dainavą“, kuri pirmame kėlinyje išėjo ir kovojo, o mes viską darėme per lėtai, tempas buvo lėtesnis dviem-trimis kartais. Todėl ir pirmą kėlinį atsilikome 0:2. Antrame kėlinyje buvo visai kitas vaizdas, įmušė Laurynas, turėjome ir daugiau progų pasižymėti, bet jų neišnaudojome. Visada nesmagu pralaimėti, bet ką padarysi, toks darbas. Be to nieko nebus ir reikia į tai teisingai sureaguoti. Šiandien šis pralaimėjimas leido mūsų štabui viską pamatyti aiškiau, nes treniruotėse ne viskas taip gerai matyti kaip rungtynėse“, – po draugiško susitikimo kalbėjo „Lietavos“ vyr. treneris Donatas Vencevičius.

Labiausiai klubo vyr. strategą nuvylė į peržiūrą atvykusių futbolininkų pasirodymas: nė vienas sportininkas D. Vencevičiaus ir jo komandos neįtikino.

„Šiandien turėjome daug atvykusių į peržiūrą žaidėjų. Kai kurie treniravosi visą savaitę, kiti – kelias dienas. Laukiau iš jų daugiau, bet kandidatų pasirodymas nuvylė, todėl teko su visais atsisveikinti. Neatitiko jie mūsų filosofijos, tad ieškosime toliau. Į peržiūrą atvykę žaidėjai turi save parduoti, parodyti savo geriausias savybes ir būti pasiruošę tarsi egzaminui. Nežinau, kodėl jiems neišėjo. Mano, kaip trenerio, užduotis yra atsirinkti žaidėjus.

Kalbant apie nusiteikimą, tai čia kiekvieno žaidėjo – tiek lietuvio, tiek užsieniečio – darbas. Kiekvienose rungtynėse turi įrodyti savo vertę. Yra toks posakis: „Esi toks geras, kokios buvo tavo paskutinės rungtynės“, – apie savo auklėtinių pasirodymą atsiliepė vyr. treneris.

Kitą savaitę, vasario 15 d., „Lietava“, kuri netrukus pakeis pavadinimą į FK „Jonava“, sostinėje sužais dar vieną draugišką susitikimą su Vilniaus „Vyčiu“, o vasario 18 d. vyks į Latviją, kur jos lauks „Riga FC“.