Draugiškose rungtynėse "Trakai" sužaidė lygiosiomis su BATE

Besiruošdami liepos 2 dieną prasidėsiančiai UEFA Europos lygos atrankai, senosios sostinės riteriai Borisove sužaidė kontrolines rungtynes su devynis kartus iš eilės Baltarusijos čempionu tapusiu Borisovo BATE klubu. Finalinis teisėjo švilpukas užfiksavo lygiąsias 1:1.

Prieš šį kontrolinį testą abi komandos neišvengė netekčių, „Trakams“ šiose rungtynėse negalėjo padėti į Lietuvos rinktinę išvykę Deividas Česnauskis ir Linas Klimavičius, taip pat su jaunimo rinktine į Andorą išvykęs Justinas Januševskis bei Moldovos nacionalinei komandai padėsiantis atraminis saugas Jevgenijus Zasavickij. BATE, savo ruožtu, buvo priversta kovoti be savo žvaigždės Vitalijaus Rodionovo bei dar keturių į rinktinę išvykusių žaidėjų.

Nepaisant to, kad tai buvo draugiškos rungtynės, futbolo kultūra buvo juntama vos įvažiavus į Borisovą – kvietimai palaikyti BATE, milicijos ekipažas, palydėjęs „Trakų“ autobusą iki stadiono bei pačios rungtynės, kurios abejingų nepaliko.

Dėl netekčių, Valdui Urbonui teko konstruoti praktiškai visą naują gynybos liniją, kurioje D.Česnauskio vietą užėmė iki šiol nei karto A lygoje gynyboje nežaidęs Aleksandras Byčenokas, J.Januševskio ir L.Klimavičiaus vietose rungtyniavo visiškai po traumos jau pasveikęs Nikoloz Apakidze ir Edvardas Gaurilovas, o kairiajame krašte vieta patikėta naujokui Vaidotui Šilėnui.

„Tos tris savaitės be futbolo aišku davė savo. Be to, pozicijos pakeitimas.. Galėjau ir geriau sužaisti“, - kuklinosi vienas geriausių „Trakų“ žaidėjų.

Atraminio saugo poziciją aikštėje užėmė šiemet nuo traumų ypač kenčiantis Rokas Stanulevičius. Kartu su juo saugų poziciją sudarė Jurijus Mamajevas, iš Baltarusijos jaunimo rinktinės dienai išsiprašęs Artiomas Gurenko bei Ronaldas Solominas. Puolimo grandyje įprastas vaizdas – Davidas Aršakianas ir Lukas Kochanauskas, o vartuose – dar pernai Baltarusijoje žaidęs Marius Rapalis.

Aktyviai pradėjusios rungtynes, abi komandos per pirmąjį kėlinį sukūrė po tris puikias progas įvarčiui pasiekti, tačiau švieslentėje degė du nuliai. „Trakų“ gretose savo šansais nepasinaudojo D.Aršakianas, R.Solominas bei L.Kochanauskas. Pirmais dviem atvejais BATE išgelbėjo įspūdingai sužaidęs vartininkas, trečiuoju atveju – smūgis nebuvo tikslus.

Riteriai žaidimą dažniausiai kūrė per kraštus, kuriuose neretai į komandos atakas pasijungdavo A.Byčenokas ir V.Šilėnas arba per puikiai „valytojo“ funkcijas atlikusį R.Stanulevičių. Dėl traumų šiemet nei vienų rungtynių nuo pradžios iki pabaigos A lygoje nesužaidęs atraminis saugas šįsyk laimėjo beveik visas dvikovas prieš savo varžovą, taip nutraukdamas BATE atakas bei pradėdamas savo komandos.

Po pertraukos vaizdas aikštėje pasikeitė. Žaidimas sulėtėjo, o komandoms pavojingus išpuolius sekėsi kurti žymiai sunkiau. Tiesa, išskirtinė buvo 74 minutė, kai po gražios atakos krisdamas galva įvartį pelnė Rokas Masenzovas.

Po šio įvarčio trakiškiai atsitraukė giliau, tuo pačiu leisdami varžovams vis dažniau apsilankyti prie savųjų vartų. Viena iš BATE atakų baigėsi įvarčiu antrą teisėjo pridėto laiko minutę. Nepaisant šio įvarčio, kontrolinis testas išlaikytas. Jau ketvirtadienį laukia A lygos rungtynės Kaune su „Spyriu“.