Draugiškose rungtynėse Ispanija įveikė Argentiną © Eurofootball.lt
Trečiadienį be Kuveito ir Lietuvos rungtynių įvyko dar keturi draugiški susitikimai, kuriose pergales šventė ir po nesėkmių atsitiesė Ispanija, o būsimą Europos čempionato dalyvių dvikovą laimėjo Austrija.

Intriguojanti dvikova vyko Ispanijoje, Mursijos mieste, kur susitiko Ispanija ir Argentina. Ispanams, po dviejų nelauktų pralaimėjimų Šiaurės Airijai ir Švedijai atrankos į Europos čempionatą turnyre, pavyko nutildyti skeptikus.

Šeimininkai labai aktyviai pradėjo rungtynes ir jau per pirmąjį rungtynių ketvirtį pasižymėti galėjo Miguelis Angulo, Fernando Torresas ir Xavi. Bet pastarajam laimė šyptelėjo vėliau. 33 min., laisvas gavęs kamuolį baudos aikštelėje, “Barcelona“ saugas smūgiavo tiksliai – 1-0. Įvarčiu ispanai džiaugėsi vos minutę. Netrukus taikliu baudos smūgiu iš kairio krašto Pepe Reiną nuginklavo ir rezultatą išlygino Danielis Bilosas.

Antrąjį kėlinį šeimininkai pradėjo labai aktyviai, bei netruko persverti rezultatą. 63 min. Andresą Iniestą savo baudos aikštelėje pargriovė Roberto Ayala, kuriam tai buvo 106 – osios rungtynės Argentinos rinktinės sudėtyje. 11 m. baudinį realizavo “Valencia“ žvaigždė Davidas Villa. Iki rungtynių pabaigos aikštės šeimininkai ne kartą galėjo ir padidinti persvarą.

Po pergalės lengviau atsikvėpė ir Ispanijos rinktinės treneris Luisas Aragonesas, kurį spauda ir sirgaliai pastaruoju metu aršiai kritikavo dėl prasto rinktinės žaidimo: “Aš ypatingai esu patenkintas savo žaidėjais, nes Švedijoje jie tiesiog nežinojo, ką reikia daryti, norint bent išlyginti rezultatą. Šį vakarą jie sukūrė daug progų pasižymėti.“

Insbruke, dviejų būsimų Europos čempionato šeimininkių dvikovoje, austrai įveikė šveicarus bei nutraukė pastarųjų įspūdingą seriją. Šveicarija buvo nepraleidusi įvarčio net 8 rungtynėse iš eilės.

24 min. svečių gynėjas Liudovicas Magninas baudos aikštelėje pargriovė varžovą Rolandą Linzą. “Boavista“ puolėjas pats realizavo 11 m. baudinį. Po 12 minučių šveicarų vartininką Diego Bagnalio nuginklavo ir austrų persvarą iki 2-0 padidino Saniel Kuljičius.

Antrame kėlinyje Jakobo Kuhno auklėtiniai suaktyvino savo žaidimą puolime, tačiau sugebėjo tik sušvelninti rezultatą – po Tranquillo Barnettos perdavimo pasižymėjo Marco Strelleris. Kitose rungtynėse Hondūras nugalėjo Gvatemalą, o Čilė svečiuose įveikė Peru.

69‘ [2 – 1] Ruiz (11 m.)

56 min. Puerto (Hondūras) pašalintas iš aikštės.

Peru 0 – 1 Čilė
24‘ [0 – 1] R. Navia