Dramatiškas 29-asis "A lygos" turas © Eurofootball.lt
Lietuvos "A lygos" čempionate šeštadienį įvyko 29-ojo turo susitikimai, išsiskyrę dramatiškumu ir permainingumu, nes daugumoje rungtynių rezultatą nulėmę įvarčiai buvo įmušti mačų pabaigoje. Pergalę paskutinę minutę išplėšė "Kaunas", nuo pralaimėjimų rungtynėms besibaigiant išsigelbėjo "Vėtra", "Nevėžis" ir "Šilutė", o lygos lyderis "Ekranas" tik antrajame kėlinyje palaužė "Sūduvą".

Šį sezoną nugalėtojų titulą ginantis "Kaunas" nei karto nebuvo įmušęs "Vilniui" ir šį kartą atrodė, kad vėl nesugebės to padaryti, tačiau, svečiams likus dešimtyje iš aikštės pašalinus N.Astrauską, 90 minutę A.Velička po jaunojo gynėjo A.Žarnovskio klaidos nuginklavo vilniečių vartininką M.Kijewskį ir išplėšė pergalę namuose žaidusiam Kauno klubui.

"Mes visada kovojame iki galo. Likus žaisti keletą minučių turėjau vilčių, kad dar pavyks nuginkluoti svečių vartininką. Taip ir atsitiko. Šiemet šis įvartis man yra vienas iš maloniausių", - oficialiai "A lygos" svetainei sakė jau devynis įvarčius šiemet įmušęs A.Velička.

"Prisipažinsiu, šios varžybos man sugadino nemažai nervų. Džiaugiuosi, kad jos baigėsi sėkmingai, po įmušto įvarčio užmiršau neigiamas emocijas. Gaila, kad varžybų pradžioje nesugebėjome išnaudoti turėtų progų įvarčiui pasiekti. Jei būtume bent vieną išnaudoję, varžovai nesugebėtų visą laiką rungtyniauti taip energingai", - sakė "Kauno" vyriausiasis treneris I.Pankratjevas, likęs nepatenkintas tuo, kad kauniečių žaidime buvo daug techninio broko ir nusivylęs E.Pehličiumi bei legionierių pakeitęs dar prieš pertrauką.

"Labai nesmagu praleisti įvartį paskutinę rungtynių minutę. Gaila, kad šiurkščiai suklydo mūsų kairysis gynėjas Artūras Žarnovskis. Vaikinas visas varžybas rungtyniavo gerai, be priekaištų, tačiau padarė lemiamą klaidą. Ką padarysi, jauniems žaidėjams taip dažnai atsitinka", - liūdnai kalbėjo "Vilniaus" strategas K.Latoža. Anot jo, "Vilnius" gal buvo vertas ir lygiųjų.

Treneris turėjo priekaištų ne tik iš aikštės pašalintam puolėjui Nerijui Astrauskui, bet ir arbitrams: "N.Astrauskas yra patyręs futbolininkas, bet pasielgė neatsakingai, nesugebėjo kontroliuoti savo veiksmų. Taip elgtis nedera. Teisėjavimas nebuvo geras, mūsų jaunus futbolininkus jis paveikė neigiamai."

Vienos įdomiausių turo varžybų vyko Panevėžyje, kur čempionate pirmaujantis "Ekranas" priemė ketvirtą poziciją užimančią Marijampolės "Sūduvą". Pirmajame kėlinyje po 39 minutę svečių ekipos atakų lyderio T.Radzinevičiaus įmušto įvarčio į priekį netikėtai išsiveržė "Sūduva", bet antrojo pradžioje "Ekranas" per dvylika minučių pelnė tris įvarčius ir baigiantis rungtynėms pridėjo dar vieną bei nugalėjo rezultatu 4-1.

"Mūsiškiai rungtynes pradėjo gerai, per pirmąsias dešimt minučių turėjo tris progas įvarčiui pasiekti, bet jų neišnaudojo. Vėliau iniciatyvą perėmė marijampoliečiai, mes nesusitvarkėme su jų puolėju T.Radzinevičiumi. Po pertraukos vaizdas pasikeitė. „Ekrano“ futbolininkai labai gerai sužaidė antrojo kėlinio pradžią ir per 15 minučių viską išsprendė", - apie permainingas rungtynes pasakojo "Ekrano" vyr. treneris V.Liubšys, teigęs, jog nors skaičiai galėjo būti ir kitokie, nes abi komandos dar turėjo progų įmušti įvartį, rezultatas yra dėsningas.

Atsirevanšuoti už prieš keletą dienų atidėtose rungtynėse patirtą pralaimėjimą sostinės derbyje nepavyko "Žalgiriui", namuose sužaidusiam lygiosiomis su trečioje vietoje įsitvirtinusia kita Vilniaus komanda "Vėtra". Nors žalgiriečiai pirmavo 14-ąją minutę pasižymėjus A.Maksimovičiui, likus septynioms minutėms iki mačo pabaigos į šeimininkų vartus skirtą 11 metrų baudinį realizavo ir rezultatą išlygino R.Vaineikis.

Po susitikimo "Vėtros" treneris S.Borovskis skundėsi žaidėjų traumomis: "Norėjosi įveikti "Žalgirį", tačiau rungtynės mums susiklostė labai sunkiai. Dėl traumų negalėjo žaisti D.Šernas, G.Butrimavičius, o per šias varžybas susižeidė dar trys futbolininkai: N.Vasiliauskas, A.Kochanauskas, M.Babravičius. Dėl įvairių traumų negalime surinkti 18 žaidėjų, surenkame vos 15 futbolininkų, todėl sudėtinga rengtis varžyboms."

"Gal nuo spalio 1 dienos prie komandos prisidės saugas Darvydas Šernas, tačiau jis nežaidęs visą mėnesį, todėl tikėtis, kad futbolininkas bus geros sportinės formos, nerealu", - teigė S.Borovskis, pridūręs, kad kol kas D.Šernui, kai jis bando smūgiuoti kamuolį, pradeda skaudėti koją.

Toliau nesiseka Klaipėdos "Atlantui", dviejų pamario ekipų dvikovoje prieš "Šilutę" išleidusiam pergalę iš rankų. "Atlantas" pirmavo 6 minutę nuo 11 metrų žymos įmušus D.Žerniui ir rezultatą 73 minutę dar padvigubino A.Kšanavičius, tačiau 81 minutę G.Podelis sušvelnino "Šilutės" atsilikimą, o per teisėjo pridėtą laiką lygiąsias svečiams išplėšė M.Grigalevičius.

Eilinio pralaimėjimo išvengė ir Kėdainių "Nevėžis" išvykoje nenusilęidęs "Šiaulių" ekipai. 6 minutę svečius į priekį išvedė V.Stankevičius, 41 minutę rezultatas tapo lygus, kai į savo vartus įsimušė V.Rabikauskas, ir rungtynėms artėjant į pabaigą A.Šidlausko pelnytą įvartį netrukus nubraukė V.Stankevičius, tad "Nevėžis" į savo sąskaitą įsirašė penktąjį tašką.

"Tikrai nedaug trūko, kad būtume iškovoję pirmąją pergalę. Pirmąjį kėlinį vyrai kovojo labai gerai ir turėjo laimėti 3-1. Tai buvo geriausias šį sezoną sužaistas kėlinys. Antrajame kėlinyje jau mums teko vytis varžovus. Džiaugiuosi, kad mūsiškiai pademonstravo charakterį ir išlygino rezultatą. Auklėtinių žaidimas mane nuteikė labai maloniai, aš likau patenkintas. Galiu pasakyti: "vyrai, jūs šaunuoliai"," - sakė "Nevėžio" žaidžiantysis treneris V.Vaškūnas, prieš rungtynes vylęsis, kad pagaliau pavyks iškovoti pirmąją pergalę.

"Žaidėme namuose, todėl galima sakyti, kad praradome du taškus. Kita vertus, rungtynės vyko apylygiai, todėl rezultatą derėtų vadinti logišku. Progų pelnyti įvarčius turėjo abi komandos, gal mūsų futbolininkai žaidė truputį aštriau, tačiau jiems trūksta meistriškumo išnaudoti sukurtas progas", - teigė "Šiaulių" strategas V.Jančiauskas.

Paklaustas, ar jį labai nuliūdino lygiosios savo aikštėje su komanda, kuri šį sezoną dar nelaimėjo nė karto, treneris atsakė: "Žinoma, kad nėra labai linksma. Norisi nudžiuginti ir savo žiūrovus. Deja, toks "Šiaulių" futbolininkų meistriškumas."

29 turo rungtynių statistika

Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadionas, 800 žiūrovų
Teisėjas - Audrius Kancleris
FBK "%c00030" 1 - 0 "%c00140"
90` [1 - 0] Andrius Velička

69` Nerijus Astrauskas ("Vilnius") pašalintas iš aikštės

"Kaunas": Kurskis; Žaliūkas, Manchkava, Kunevičius, Bagužis; Barevičius, Poderis (46` Pilibaitis), Pehlič (33` Papečkys), Petrenko, Beniušis (66` Velička), Klimek

"Vilnius": Kijewski, Jagminas, Žarnovskis, Artiomovas, Sokolovas, Lukša, Radavičius, Panka, Buinickij (57` Astrauskas), Brazauskas, Jeršovas (78` Bakalag)

Panevėžio Aukštaitijos stadionas, 1050 žiūrovų
Teisėjas - Deivis Kančelskis
"%c00033" 4 - 1 "%c00125"
39` [0 - 1] Tomas Radzinevičius
47` [1 - 1] Mantas Savėnas
54` [2 - 1] Dominykas Galkevičius
57` [3 - 1] Povilas Lukšys
90+2` [4 - 1] Kęstutis Mykolaitis

"Ekranas": Skrupskis, Januševičius, Paulauskas, Banevičius, Skroblas, Savėnas, Galkevičius (77` Kavolis), Tomkevičius, Lukšys, Saulėnas (90` Mykolaitis), Kavaliauskas (80` Mižigurskis)

"Sūduva": Žutautas, Grigas, Gvildys, B. Čigladze (58` Braga), D. Čigladze, Veikutis, Maciulevičius, Uselis (75` Aleksa), Cordeiro (74` Afanasenka), Radzinevičius, Slavickas

Klaipėdos "Žalgirio" stadionas, 200 žiūrovų
Teisėjas - Gediminas Mažeika
"%c00124" 2 - 2 "%c00141"
6` [1 - 0] Dainius Žernys (11m.)
73` [2 - 0] Audrius Kšanavičius
81` [2 - 1] Gintas Podelis
90+2` [2 - 2] Mindaugas Grigalevičius

"Atlantas": Lekevičius, Žernys, Pancerovas, Užkuraitis, Regelskis, Petreikis, Navikas (46` Vasiljev), Žigutis, Ringys (52` Bezykornovas), Žvingilas, Gussev (72` Kšanavičius)

"Šilutė": Stonys, Gaurilovas (46` Andriekus), Khubutia, Mockus (67` Podelis), Miklinevičius, Vičius, Pacevičius (76` Leikus), Kižys, Kijanskas, Juška, Grigalevičius

Vilniaus "Žalgirio" stadionas, 500 žiūrovų
Teisėjas - Audrius Jagintavičius
"%c00032" 1 - 1 "%c00123"
14` [1 - 0] Andžej Maksimovič
83` [1 - 1] Rolandas Vaineikis (11m.)

"Žalgiris": Šetkus, Tereškinas, Mikuckis, Sorokinas (70` Naumov), Jokšas, Morinas, Lemežis, Maksimovič, Žekonis, Jagodkin (73` Miliškevičius), Kaušpadas

"Vėtra": Merlani, Sasnaukas, Raliukonis, Žudys, Babravičius (83` Steško), Vaineikis, Sivinskij, Preikšaitis, Rinkus, Kochanauskas (75` Litvinas), Vasiliauskas (36` Blažys)

Šiaulių miesto centrinis stadionas, 500 žiūrovų
Teisėjas - Audrius Žuta
"%c00222" 2 - 2 "%c00231"
6` [0 - 1] Vitalis Stankevičius
41` [1 - 1] Valentinas Rabikauskas (į savo vartus)
82` [2 - 1] Andrius Šidlauskas
85` [2 - 2] Vitalis Stankevičius

"Šiauliai": Paškevičius, Rukas, Lunskis, Tučinskij, Juodeikis, Valys, Krukovski, Šidlauskas, Garuckas (64` Oriol), Biečius (49` Siciūnas), Butavičius

"Nevėžis": Jazokas, Rabikauskas, Jurevičius (67` Januševskis), Adomaitis, Kestenis, Juknevičius, Slepakovas, Smilginas (81` Vaškūnas), Popovas, Činikas, Stankevičius