Dramatiška pergalė lietuviams garantavo vietą Socca pasaulio čempionato aštuntfinalyje

Dar viena Lietuvos pergalė Socca pasaulio čempionate pažymėta patekimu į atkrintamąsias varžybas.

Trečiadienio vakarą Lietuvos mažojo futbolo asociacijos rinktinė sužaidė trečiąsias rungtynes Socca pasaulio čempionate ir sugebėjo iškovoti dar vieną pergalę, kuri leido pirmą kartą istorijoje patekti į atkrintamąsias. Šįkart pergalė buvo žymiai sunkesnė ir pasiekta per pridėtą mačo laiką, tačiau Velso rinktinę pavyko įveikti rezultatu 2:1.

Dar prieš šias rungtynes lietuviai stadione sukūrė meilės šventę, kadangi vienas komandos narys Svajūnas Savickas pasipiršo savo mylimajai Urtei ir ji jam ištarė Taip. 

Velsas nuo pirmų minučių bandė paspausti Lietuvą, bet tą spaudimą lietuviai atlaikė ir pirmi sukūrėme itin pavojingą momentą, kuomet po keitimo pasirodęs Valentinas Baranovskij pataikė į virpstą. Varžovai taip pat anksti užsidirbo geltoną kortelę, tačiau kiekybinio pranašumo per dvi minutes išnaudoti nepavyko. Kelios lietuvių atakos baigėsi ne itin tiksliu paskutiniu perdavimu.

Praėjus dar kelioms minutėms Velso žaidėjas, kuris prieš tai gavo geltoną kortelę, dar kartą pasikarščiavo ir už nesportinį elgesį gavo antrą geltoną kortelę, kuri automatiškai virto raudona, o tai reiškė, kad Velsas visą likusį laiką turėjo žaisti mažumoje. Vos po kelių sekundžių Lietuva vos nepasinaudojo kiekybine persvara, bet Aivydo Ruškio smūgį varžovų vartininkas atlaikė, bet tai darydamas jis nesėkmingai krito ant peties ir patyrė traumą.

Turėdami vieno žaidėjo persvarą, Lietuvos žaidėjai turėjo ir visišką kamuolio kontrolę. Kelios pozicinės atakos pasibaigė Dominiko Stankevič smūgiu, bet juos abu atrėmė Velso vartininkas. Varžovai puolime nieko nesukūrė, bet jų tankios gynybos Lietuvai taip pat nepavykdavo įveikti. Keli tolimi lietuvių smūgiai skriejo šalia ar virš vartų, tad pirmasis kėlinys pasibaigė rezultatu 0:0.

Antrajame kėlinyje vaizdas aikštėje nesikeitė. Lietuva toliau poziciškai puolė, bet vis pritrūkdavo paskutinio tikslaus smūgio. Tiesa, kėlinio pradžioje ir varžovai sugebėjo sukelti šiek tiek pavojaus, bet nuo jo buvo apsiginta. Velsas turėjo labai gerą progą po kampinio, tačiau fantastiškai vartus apgynė Mantas Šumskis. 

Po to sekė kitas nemalonus epizodas – D. Stankevič gavo geltoną kortelę, todėl dvejoms minutėms žaidėjų skaičius aikštėje išsilygino. Tačiau per tą laiką Velsas įvarčio neįmušė, o lietuviai toliau sunkiai ieškojo kelių link jų vartų. Pavojingai smūgiavo ir Velsas, bet laimė, šalia vartų.

Lietuvai ledus pavyko pralaužti 37 mačo minutę, kuomet Ernestas Komarovas krisdamas palietė kamuolį ir jį nukreipė į vartus. Visgi lietuviai džiaugėsi trumpai. Perdavimas per visą aikštę ir puikus smūgis per save leido Velsui rezultatą išlyginti.

Tačiau šventę išgelbėjo Aivydas Ruškys, kuris per pridėtą laiką iš arti pasiuntė kamuolį į vartus ir padovanojo Lietuvai pergalę. Tai buvo jau penktasis A. Ruškio įvartis šiame čempionate, o po šios pergalės Lietuva su 9 taškais toliau C grupėje užima pirmą vietą ir žemiau antrosios pozicijos jau nenukris. 

Lietuvos mažojo futbolo rinktinė šiame čempionate jau 3:0 įveikė Belgiją ir 6:0 sutriuškino Maroką, o šiose rungtynėse prieš Velsą praleido tik pirmąjį įvartį.

Į pasaulio čempionato aštuntfinalį patenka po dvi stipriausios grupės komandos, tad Lietuva jau bus tarp stipriausių 16 mažojo futbolo rinktinių. Potencialiai kitu Lietuvos varžovu gali tapti Anglija, Bulgarija arba Urugvajus, bet tai paaiškės rytoj, kuomet Lietuva dar sužais paskutiniąsias grupės etapo rungtynes su pasaulio vicečempionais lenkais (15.00 val.)

Straipsnio įvertinimas: 10 0
 • ....

  Mldc bahurai

  • +6
 • ....

  Mldc bahurai

  • +6
 • ....

  Mldc bahurai

  • +6

Kitos naujienos