Dramatiška Italijos pergalė aštuntfinalyje © Eurofootball.lt
Po visas rungtynes vykusios apylygės kovos Italija šventė pergalą prieš Australiją po to, kai 90-ąją minutę 11 metrų baudinį realizavo Francesco Totti. Italai rungtynes baigė nepilnos sudėties: 51-ąją minutę raudoną kortelę gavo Marco Materazzi.

Italija 1 - 0 Australija
90' [1 - 0] Francesco Totti (11 m.)

Italija: Gianluigi Buffon, Gianluca Zambrotta, Fabio Cannavaro, Marco Materazzi, Fabio Grosso, Simone Perrotta, Andrea Pirlo, Alessandro Del Piero (Francesco Totti), Gennaro Gattuso, Alberto Gilardino (Vicenzo Iaquinta), Luca Toni (Andrea Barzagli)

Australija: Mark Schwarzer, Lucas Neill, Craig Moore, Scott Chipperfield, Jason Culina, Vincenzo Grella, Tim Cahill, Marco Bresciano, Mile Sterjovski (John Aloisi), Mark Viduka, Luke Wilkshire

Rungtynių pradžioje pirmasis pavojingas epizodas kilo prie australų vartų, kai galva smūgiavo Luca Toni, tačiau kamuolys skriejo greta virpsto.

Įpusėjus pirmajam kėliniui žaidimas tapo dar lėtesnis, abi komandos daugiau dėmesio skyrė savo vartų saugumui. Italijos rinktinė puldama dažniausiai apsiribodavo paprastais perdavimais bei bandymais vienu ilgu pasu išvesti savo puolėjus į patogią padėtį.

Kiek vėliau į vartus mušė Alberto Gilardino, Luca Toni, tačiau Australijos rinktinės vartų sargas Markas Schwarzeris žaidė patikimai. Australai atsakė Marko Vidukos smūgiu, tačiau šis bandymas didesnės grėmės italų vartams nesukėlė.

30-ąją minutę pakėlus baudos smūgį pavojingai į vartus smūgiavo Australijos rinktinės saugas Scottas Chipperfieldas, tačiau užtikrintai sužaidė vartininkas Gianluigi Buffonas.

Sužaidus dar kelias minutes aktyviai rungtyniavęs Andrea Pirlo galva numetė kamuolį L.Toni, tačiau pastarojo smūgis tikslo nepasiekė.

Rezultatas po kiek nuobodoko pirmojo kėlinio 0-0.

Antrąjį kėlinį aktyviau pradėjo australai ir šis aktyvumas davė vaisių: italai liko mažumoje po to, kai gynėjui Marco Materazzi buvo parodyta raudona kortelė. Po šio epizodo Italijos rinktinės strategas Marcello Lippi buvo priverstas stiprinti gynybą - vietoj aktyviai rungtyniavosio Luca Toni aikštėje pasirodė gynėjas Andrea Barzagli.

Net ir turėdami kiekybinę persvarą aikštėje, australai nesugebėjo sukurti ko nors pavojingesnio prie varžovų vartų. Tuo tarpu italai atsitraukė į savo aikštės pusę, o žaidimą puolime grindė kontraatakomis.

Sužaidus apie 75 minutes iš toli laimę pabandė australas Markas Bresciano, tačiau nestipriai smūgiuotą kamuolį sugavo G.Buffonas.

Po kelių akimirkų pakėlus kampinį galva smūgiavo Australijos rinktinės saugas Timas Cahillas, bet kamuolys skriejo virš vartų.

Prieš pat antrojo kėlinio pabaigą Italijos rinktinė suaktyvino savo žaidimą, o australai atrodė taip, lyg lauktų antrojo kėlinio pabaigos. Italai prispaudė Australijos rinktinę prie jų vartų.

Jau per teisėjo pridėtą laiką italų gynėjas Fabio Grosso įsiveržė į baudos aikštelę, kur buvo pargriautas. Teisėjas skyrė 11 metrų baudinį, kurį sėkmingai realizavo po keitimo pasirodęs Francesco Totti. Po šio įvarčiu mačas baigėsi ir pergalę rezultatu 1-0 šventė italai.