Dramatiška diena UEFA taurėje (Papildyta) © Eurofootball.lt
Ketvirtadienį UEFA taurėje buvo sužaista penkiolika grupių etapo 3-ojo turo susitikimų, kuriuose buvo gausu rungtynių baigtį nulėmusių įvarčių paskutinėmis minutėmis - dramatiškas pergales varžyboms artėjant į pabaigą iškovojo "Marseille", "Stuttgart" ir "Rapid", tuo tarpu "Bolton" ir "Espanyol" sugebėjo išplėšti lygiąsias. Be "Marseille", vietas kitame etape pirmieji užsitikrino ir "Middlesbrough" bei "Strasbourg" klubai.

Vienintelėse trečiadienio rungtynėse Maskvos "Lokomotiv" susitiko su stipriausiu Danijos klubu "Brondby", kuriam vis dar priklauso lietuvis A.Skarbalius. Rusijos sostinėje vykusiame mače svečiai po pirmojo kėlinio pirmavo rezultatu 2-0, tačiau antrajame per 25 minutes daugiausiai tris įvarčius pelniusio komandos kapitono D.Loskovo pastangų dėka sugebėjo puikiai atsitiesti ir nugalėti rezultatu 4-2.

Antrame B grupės susitikime ketvirtadienį "Palermo" po M.Gonzalezo įvarčio besibagiant pirmajam kėliniui beveik visą mačą turėjo persvarą Barselonoje prieš vietos "Espanyol", tačiau paskutinę minutę smūgiu galva rezultatą pavyko išlyginti H.Moseisui. Nepaisant to, "Palermo" liko pirmoje grupės vietoje, vienu tašku lenkdamas "Lokomotiv" ir "Espanyol" ekipas bei dviem pirmaudamas prieš "Brondby".

Į pergalių kelią grįžo taurės laimėtojų titulą ginantis Maskvos "CSKA" kartu su D.Šemberu, namuose dėka dviejų V.Love įvarčių įveikęs Sofijos "Levski" ir pasiekęs pirmąją pergalę šiame etape. Jau antrą laimėjimą F grupėje į savo sąskaitą įsirašė ir vietą šešioliktfinalyje užsitikrino "Marseille", tik po T.Taiwo paskutinę minutę realizuoto 11 metrų baudinio palaužęs "Heerenveen" pasipriešinimą.

Vilčių žengti toliau iš labai apylygės C grupės jau nebeturi "Halmstad", namuose neišlaikęs vieno įvarčio persvaros ir turėjęs rezultatu 1-3 nusileisti Genujos "Sampdoria" ekipai. Kadangi kitas grupės susitikimas tarp Berlyno "Hertha" ir "Lens" klubų baigėsi be įvarčių, dabar keturios komandos turi po keturis taškus ir panašias galimybes patektį į kitą etapą - sunkiau bus tik "Lens" ekipai, kuri yra už varžovus sužaidusi runtynėmis daugiau.

Svarbų laimėjimą iškovojo ir H grupės lyderiu tapo be R.Poškaus rungtyniavęs Sankt Peterburgo "Zenit", savo aikštėje įveikęs "Sevilla" komandą. Šeimininkai pirmavo po A.Keržakovo įvarčio ir mačui artėjant į pabaigą Rusijos rinktinės puolėjas rezultatą dar padvigubino, taigi J.Saviolos įvartis paskutinę minutę jau nieko nebelėmė. Nedaug iki staigmenos trūko Guimaraješo "Vitoria" komandai, kuri likus penkioms minutėms buvo išsiveržusi į priekį prieš "Bolton", tačiau netrukus savo ekipą išgelbėjo rezultatą išlyginęs portugalas R.Vaz Te.

Tikra drama vyko G grupėje, kur svečiuose rungtyniavusios komandos tiesiog "pavogė" tris taškus susitikimų pabaigoje: Donecko "Shakhtar" namuose visas rungtynes dominavo prieš Bukarešto "Rapid" ir neišnaudojęs daugybęs progų buvo nubaustas, kai 87 minutę po rumuno M.Maldasaranu smūgio kamuolys rikošetu įskriejo į ukrainiečių vartus, tuo tarpu Salonikuose vietos "PAOK" nuo antro kėlinio pradžios pirmavo prieš "Stuttgart", tačiau likus penkioms minutėms serbas D.Ljuboja tolimu smūgiu rezultatą išlygino, o jau per pridėtinį laiką dar ir išplėšė pergalę realizuodamas 11 metrų baudinį.

Nepaisant lygiųjų išvykose į kitą etapą pateko po septynis taškus turintys ir atitinkamai D ir E grupėse pirmaujantys "Middlesbrough" ir "Strasbourg" klubai - Anglijos komanda sužaidė nulinėmis lygiosiomis su Alkmaaro "AZ", o prancūzai Italijoje iškovojo tašką mače prieš "Roma" klubą. Antrame D grupės mače Lovečo "Litex" išvykoje palaužė dešimtyje žaidusią Dnipropetrovsko "Dnipro" ekipą, tuo tarpu E grupėje turnyro staigmena "Tromso" komanda namuose laimėjo prieš Belgrado "Crvena Zvezda" vienuolikę.

A grupėje permainingiausiame dienos susitikime Stavangere "Viking" du kartus nesugebėjo išsaugoti persvaros prieš Prahos "Slavia" ekipą ir turėjo tenkintis lygiosiomis rezultatu 2-2. Tuo tarpu "Monaco" atsigavo po nesėkmingo starto turnyre ir namuose įveikęs lyderį "Hamburger" iškovojo pirmąją pergalę bei sustiprino viltis kovoti dėl patekimo į šešioliktfinalį.

Grupių etapo 3-ojo turo statistika

A grupė

Stavangero "Viking" 2 - 2 Prahos "Slavia"
26` [1 - 0] Nkosinathi Nhleko
51` [1 - 1] Stanislav Vlcek
55` [2 - 1] Alan Gaarde
83` [2 - 2] Karel Pitak

"Monaco" 2 - 0 "Hamburger"
44` [1 - 0] Emmanuel Adebayor
90` [2 - 0] Olivier Veigneau

90` Khalid Boulahrouz ("Hamburger") pašalintas iš aikštės

(vieta, komanda, žaista, laimėta, lygiosios, pralaimėta, įvarčiai, taškai)

Barselonos "Espanyol" 1 - 1 "Palermo"
45` [0 - 1] Mariano Nicolas Gonzalez
90` [1 - 1] Hurtado Moises

90` Paul Constantin Codrea ("Palermo") pašalintas iš aikštės

Maskvos "Lokomotiv" 4 - 2 "Brondby"
11` [0 - 1] Martin Retov
28` [0 - 2] Morten Skoubo
60` [1 - 2] Dmitriy Loskov
63` [2 - 2] Igor Lebedenko
64` [3 - 2] Dmitriy Loskov
84` [4 - 2] Dmitriy Loskov

"Halmstad" 1 - 3 Genujos "Sampdoria"
18` [1 - 0] Dusan Djuric
31` [1 - 1] Sergio Volpi
67` [1 - 2] Aimo Stefano Diana
86` [1 - 3] Aimo Stefano Diana

Alkmaaro "AZ" 0 - 0 "Middlesbrough"

Dnipropetrovsko "Dnipro" 0 - 2 Lovečo "Litex"
72` [0 - 1] Milan Novakovic
90` [0 - 2] Sergey Nazarenko (į savo vartus)

61` Alexander Radchenko ("Dnipro") pašalintas iš aikštės

"Tromso" 3 - 1 Belgrado "Crvena Zvezda"
22` [1 - 0] Patrice Bernier
24` [1 - 1] Nikola Zigic
37` [2 - 1] Ole Martin Arst
73` [3 - 1] Ole Martin Arst (11m.)

"Roma" 1 - 1 "Strasbourg"
52` [0 - 1] Habib Bellaid
73` [1 - 1] Antonio Cassano

Maskvos "CSKA" 2 - 1 Sofijos "Levski"
49` [1 - 0] Vagner Love
73` [2 - 0] Vagner Love
90` [2 - 1] Valeriy Domovchiski

D.Šemberas ("CSKA") žaidė visas rungtynes

"Marseille" 1 - 0 "Heerenveen"
90` [1 - 0] Taye Ismaila Taiwo (11m.)

Salonikų "PAOK" 1 - 2 "Stuttgart"
48` [1 - 0] Christos Karipidis
85` [1 - 1] Danijel Ljuboja
90` [1 - 2] Danijel Ljuboja (11m.)

76` Silvio Meissner ("Stuttgart"), 90` Ifeanyi Udeze ("PAOK") pašalinti iš aikštės

Donecko "Shakhtar" 0 - 1 Bukarešto "Rapid"
87` [0 - 1] Marius Constantin Maldarasanu

Guimaraješo "Vitoria" 1 - 1 "Bolton"
85` [1 - 0] Marek Saganowski
88` [1 - 1] Ricardo Vaz Te

Sankt Peterburgo "Zenit" 2 - 1 "Sevilla"
10` [1 - 0] Alexandr Kerzhakov
89` [2 - 0] Alexandr Kerzhakov
90` [2 - 1] Javier Pedro Saviola