Dominavusi Vokietija nugalėjo Šiaurės Airiją ir C grupėje užėmė pirmąją vietą (VIDEO, FOTO)

19 valandą įvyko paskutinioji C grupės dvikova. Paryžiaus "Parc des Princes" stadione Šiaurės Airijos laukė rimtas išbandymas - rungtynės su pasaulio čempionais vokiečiais.

Visą susitikimą dominavusi Vokietija kukliu rezultatu 1-0 nugalėjo Šiaurės Airiją, tačiau Joachimo Lowo auklėtiniams tai nesutrukdė C grupėje likti pirmoje vietoje.

Startinės sudėtys:

Šiaurės Airija: McGovern; Hughes, Cathcart, McAuley, J.Evans; C. Evans, Davis, Norwood; Ward, Dallas, Washington.

Vokietija: Neuer; Kimmich, Boateng, Hummels, Hector; Khedira, Kroos; Müller, Ozil, Gotze; Gomez.

Rungtynių pradžia buvo aktyvi. 7-ąją minutę puikią progą išvesti Vokietijos rinktinę į priekį turėjo Thomasas Mulleris, tačiau jam po puikaus Mesuto Ozilo perdavimo nepavyko vienas prieš vieną pergudrauti varžovų vartininko.

Vokiečių atakos prie Šiaurės Airijos vartų nesitraukė. 11-ąją minutę prie jų vartų kilo du pavojingi epizodai – Mario Gotze paliktas be priežiūros pataikė į vartininką, o gynėjas Joshua Kimmichas antru bandymu kamuolį smūgiavo visai šalia virpsto.

22-ąją minutę dar vieną puikią progą išvesti vokiečius į priekį turėjo T. Mulleris – Mario Gomezas krūtine atmetė kamuolį į baudos aikštelę įkertančiam Miuncheno „Bayern“ puolėjui, bet T. Mullerio smūgis tikslo nepasiekė.

T. Mulleriui vartai – užkeikti: vos po kelių epizodų tas pats vokietis galva kamuolį nukreipė į virpstą. Vis dėlto 30-ąją T. Mulleris po daugybės bandymų pasižymėti atliko rezultatyvų perdavimą – Mario Gomezas tiksliu smūgiu nukreipė kamuolį į vartus ir vokiečiai įgijo pranašumą rezultatu 1-0.

34-ąją minutę kamuolys pataikė į skersinį... Nuo T. Mullerio kojos. Per likusį pirmojo kėlinio laiką visiškai aikštėje dominavę vokiečiai antrojo įvarčio taip ir nepasiekė.

Antrąjį kėlinį vokiečiai pradėjo galingai. Nuo pat pirmųjų minučių buvo atakuojami Šiaurės Airijos vartai, tačiau ir toliau progas švaistė Mario Gotze bei kompanija.

Vokiečiai vėliau tokių auksinių progų neturėjo, tačiau jų dominavimas su kamuoliu nesibaigė. Šiaurės Airija bandė kelis kartus sukurti pavojingas kontraatatakas, bet nei vienu atveju Manuelis Neueris neturėjo darbo.

82-ąją minutę puikią progą užbaigti Šiaurės Airijos kančias turėjo tas pats M. Gomezas. Baudos aikštelėje varžovą „paguldęs“ J. Kimmichas pakėlė kamuolį link puolėjo, tačiau į jo smūgį galva reagavo patikimai šiame susitikime žaidęs Michaelas Mcgovernas.

Antrajame kėlinyje Joachimo Lowo auklėtiniams taip ir nepavyko pasiekti antrojo įvarčio, tačiau po pergalės rezultatu 1-0 vokiečiai ne tik žengė į aštuntfinalį, bet ir liko pirmoje vietoje. Lenkija taip pat surinko septynis taškus, tačiau Vokietija turi geresnį įvarčių santykį.

Šiaurės Airija 0 - 1 Vokietija
30' [0 - 1] M. Gomez