Didžiausios žvaigždės, kurias išvysime Europos čempionate © JumpStory nuotr.

Jau birželio mėnesį startuos ilgai lauktas Europos futbolo čempionatas. Pagrindinėmis favoritėmis, anot futbolo analitikų ir ekspertų, yra laikomos Anglijos, Prancūzijos, Belgijos bei Vokietijos rinktinėms, tačiau šį straipsnį skirsime ne joms. Pakalbėkime apie žaidėjus, kurie bus ryškiausios šio čempionato žvaigždės ir turi realias galimybes tapti rezultatyviausiu čempionato žaidėju.

Angliją į priekį ves Harry Kane‘as

Londono „Tottenham“ ekipos puolėjas Harry Kane‘as neseniai pranešė, kad vasarą norėtų pakeisti komandą. Toks cento puolėjo noras yra suprantamas, kadangi su „Tottenham“ klubu iškovoti titulus šių dienų kontekste yra tikrai labai sudėtinga. Nepaisant gana blankių komandos pasirodymų, asmeniškai puolėjas sužaidė dar vieną nuostabų sezoną.

27-erių metų H. Kane‘as jau dabar yra rezultatyviausias visų laikų Anglijos rinktinės žaidėjas. Praėjusiais metais legendinį Wayne‘ą Rooney aplenkęs snaiperis tikriausiai neketina mažinti apsukų. Juk jis ir vėl tapo rezultatyviausiu Anglijos „Premier“ lygos žaidėju. Išties H. Kane‘o galimybėmis tiki ir futbolo ekspertai, juk turbūt ne veltui Europos futbolo cempionato lazybos šį žaidėją nurodo kaip ryškiausią favoritą mušti daugiausiai įvarčių.

Kvalifikacijoje į šį čempionatą H. Kane‘as sužaidė aštuonis mačus ir per juos sugebėjo pasižymėti net 12 kartų. Tokio rezultatyvumo pademonstruoti prieš stipresnius oponentus greičiausiai nepavyks, tačiau nepaisant to, labai realu, kad puolėjas vidutiniškai štampuos bent po vieną įvartį per susitikimą. Tokio rezultato gali pilnai pakakti norint iškovoti rezultatyviausio čempionato žaidėjo apdovanojimą.

Prancūzus į priekį ves Kylianans Mbappe

Teoriškai vis dar gyvename Cristiano Ronaldo ir Leonelio Messi eroje, tačiau šių žaidėjų laikas jau praktiškai suskaičiuotas. Jau prieš trejus metus kalbėjome, kad naująją futbolo ikona pasaulyje taps Kylianas Mbappe. Kol kas šis žaidėjas su kaupu pateisina lūkesčius.

Vos 22 metų krašto puolėjas štampuoja įvarčius tiek Prancūzijos čempionate, tiek UEFA Čempionų lygoje. O kai prieš trejus metus su Prancūzijos rinktine triumfavo planetos pirmenybėse, žaidėją jau tuomet buvo galima pavadinti ryškiausia savo komandos žvaigžde. O kad jis bus itin rezultatyvus taip pat spėja Europos futbolo cempionato lazybos.

K. Mbappe nėra centro puolėjas, tačiau tai būtent tas žaidėjas kuris nuolat atsiduria atakos smaigalyje. Pavyzdžiui „Paris Saint Germain“ klube jis praktiškai nukonkuravo kitą puolimo meistrą Neymarą ir šį sezoną vien Prancūzijos pirmenybėse įmušė 27 įvarčius.

Sunku pasakyti kokios konkrečiai užduotys bus keliamos K. Mbappe laukiančiame Europos futbolo čempionate, tačiau faktas, kad jis gali tapti rezultatyviausiu žaidėju – labai realus, kadangi Prancūzijos rinktinė veikiausiai eis bent jau iki vieno iš finalinių turnyro etapų.

Daug tikimasi iš Romelu Lukaku

Belgijos futbolo rinktinė turi savo didįjį trejetą. Jį sudaro du puolime aktyviai dalyvaujantys puolėjai Edenas Hazardas (Madrido „Real“) ir Kevinas De Bruyne („Manchester City“) ir Milano „Inter“ snaiperis Romelu Lukaku. Pasakyti kuris žaidėjas iš jų yra geriausias būtų tikrai labai sudėtinga, tačiau bent jau didžiausiu puolimo lyderiu galima vadinti būtent R. Lukaku.

Pastarąjį dauguma futbolo fanų atsimena dar nuo žaidimo Lodono „Chelsea“ laikų, tačiau futbolininkas dar toli gražu nėra veteranas. Prieš kelias savaites jis atšventė savo 28-ąjį gimtadienį ir, kaip sako pats atletas, šiuo metu yra bene geriausioje formoje savo gyvenime.

Abu sezonai vilkint „Inter“ aprangą R. Lukaku susiklostė labai sėkmingai – jis Italijos čempionate mušė atitinkamai 23 ir 24 įvarčius.

Per prieš trejus metus vykusį pasaulio čempionatą, kur belgai nužygiavo iki pusfinalio, R. Lukaku pasižymėjo keturis kartus per šešias rungtynes. Tokiu rezultatu nebuvo itin patenkintas ir pats puolėjas, jis dar tuomet žadėjo smarkiai reabilituotis per Europos pirmenybes, o dabar atėjo laikas savo pažadus įgyvendinti.

Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos