Devynių pergalių serija sugrąžino čempionus į viršūnę

Lietuvos futbolo A lygoje į pirmąją vietą sugrįžo pergales skinanti Marijampolės „Sūduva“, po dviejų pergalių praėjusią savaitę aplenkusi Vilniaus „Žalgirį“.

Pokytis. Praėjusią savaitę turnyro lentelėje įvyko rokiruotė – „Palanga“ pakilo į septintą poziciją. Algimanto Briaunio treniruojami vyrai išvykoje 0:5 nusileido „Sūduvai“, bet po šeštadienio techninės pergalės 3:0 prieš Kauno „Stumbrą“ turi savo kraityje 16 taškų ir jau gali ruoštis lapkritį įvyksiančioms pereinamosioms rungtynėms su antra Pirmos lygos komanda. Tokio pobūdžio mačuose „Palanga“ žais antrą sezoną iš eilės – praėjusiais metais abu kartus buvo įveikta Alytaus „Dainava“.

Įgyvendino. Čempionato autsaiderių strategui A. Briauniui vėl priklauso smagiausia savaitės frazė. „Pozityvu tai, kad nepraleidome 10 įvarčių“, – taip po dar vienos nesėkmės teigė „Palangos“ vairininkas. Čempionai pirmame kėlinyje pelnė vos vieną įvartį, tačiau po pertraukos į geras rungtynes sužaidusio Mariaus Paukštės ginamus vartus nukreipė dar keturis kamuolius.

Serija. „Žalgirio“ puolėjas Tomislavas Kišas ir toliau žaidžia puikią atkarpą. Kroatas savo rezultatyvių rungtynių seriją yra pratęsęs iki šešių ir šiuo metu yra pasižymėjęs net 22 kartus bei atlikęs 9 rezultatyvius perdavimus.

Konkurencija. Labai realu, jog T. Kišas taps rezultatyviausiu čempionato žaidėju, tačiau norint triumfuoti ir rezultatyvių perdavimų įskaitoje, žalgiriečiui teks dar gerokai paplušėti. Vienas iš „Kauno Žalgirio“ lyderių Jurijus Bušmanas taip pat 9 kartus asistavo savo komandos draugams. Tiesa, praėjusį šeštadienį pergale džiaugėsi kroatas – „Žalgiris“ nugalėjo 2:1, oponentą iš Kauno palauždamas jau ketvirtą kartą šiame sezone.

Lygybė.  Nors Vilniaus „Riterius“ ir Klaipėdos „Atlantą“ turnyro lentelėje skiria net 17 taškų praraja, tačiau šios komandos per ketverias tarpusavio rungtynes yra iškovojusios po 5 taškus. Identiškas yra ir jų įmuštų bei praleistų įvarčių santykis – 5:5.

Sugrįžimas. „Atlanto“ saugas Vytautas Lukša į A lygos kovas grįžo po beveik 2 mėnesių pertraukos ir per 11 minučių, kurias jis praleido akistatoje prieš savo buvusią komandą, tapo mačo herojumi. Greitos kontratakos metu 88-ąją minutę V. Lukša efektingu smūgiu pelnė pergalingą įvartį, kuris užtikrino uostamiesčio komandai 6-ąją vietą bei žaidimą penktame rate. Nuo pozicija aukščiau įsitaisiusio „Panevėžio“ atlantiečiai atsilieka 5 taškais, bet su šiuo varžovu grumsis dar du sykius.

Lyderis. „Sūduva“ pergalę iškovojo ir šeštadienį, rezultatu 3:1 nugalėjusi „Panevėžį“. Devintasis iš eilės laimėjimas leido marijampoliečiams, turintiems 63 taškus bei mačą atsargoje, tašku lenkti sostinės „Žalgirį“. Sūduviečiai kurį laiką atsikvėps, tačiau iki penktojo rato starto jiems dar teks sužaisti keturis mačus: po vieną su „Palanga“ ir „Riteriais“ bei du – su tiesioginiu konkurentu „Žalgiriu“.

Duetas. Rezultatyviai pastaruoju metu rungtyniauja ne tik sūduvietis Josipas Tadičius – prie jo prisijungė dar vienas komandos draugas. Skambus „Sūduvos“ pirkinys Renanas Oliveira netruko pateisinti į jį dedamų lūkesčių. 29-erių brazilas per penkis mačus jau spėjo pelnyti 4 įvarčius bei atlikti 3 rezultatyvius perdavimus.

Pozityvas. Nepaisant pralaimėjimo, „Panevėžio“ strategas Aleksandras Kurtijanas liko patenkintas auklėtinių pasirodymu: „Mane džiugina, kad esame vieni iš nedaugelio, kurie kiekvienose rungtynėse įmuša į „Sūduvos“ vartus“. Tokiu pačiu pasiekimu gali pasigirti tik „Riteriai“.