Dešimtyje likęs "Žalgiris" sugebėjo palaužti "Atlantą" bei įtvirtino savo persvarą A lygoje

Šį vakarą įvyko centrinė A lygos turo dvikova, kurioje Klaipėdoje susitiko „Atlanto“ ir „Žalgirio“ ekipos.

Prieš šį turą „Atlantą“ ir lygoje pirmaujantį „Žalgirį“ skyrė vos du taškai, tad pergalės atveju klaipėdiečiai galėjo pakilti į pirmą vietą lygoje. Tiesa, „Žalgiris“ yra sužaidęs vienomis rungtynėmis mažiau.

Tai buvo trečiasis šių komandų susitikimas šiame sezone. Per iki tol įvykusias dvikovas pergales šventė namuose žaidusios komandos – Klaipėdoje 2-1 laimėjo „Atlantas“, o Vilniuje pergale 1-0 džiaugėsi „Žalgiris“.

Pirmąjame kėlinyje abi ekipos žaidė kietą futbolą, o nė vienai iš šių komandų nepavyko perimti iniciatyvos ir susikurti daug pavojingų progų prie varžovų vartų.

Realiausią progą 28-ąją minutę turėjo „Žalgiris“, kai buvo labai arti įvarčio. Iš pradžių jų pirmąjį smūgį sustabdė „Atlanto“ gynėjai, o vėliau Linas Klimavičius iš kelių metrų nesugebėjo nukreipti kamuolio į šeimininkų vartus. Tuo tarpu klaipėdiečiai savo pavojingiausias progas kūrė po kampinių, kurių metų porą galimybių pasižymėti turėjo Vytas Gašpuitis.

Į pertrauką komandos išėjo švieslentėje degant lygiam rezultatui 0-0.

Antrojo kėlinio pradžioje komandos keitėsi atakomis, tačiau nė vienai iš jų susikurti pavojingų progų nepavyko.

67-ąją minutę baudos aikštelėje krito ir vienuolikos metrų baudinio prašė po keitimo pasirodęs Elivelto, tačiau teisėjas tokį jo veiksmą įvertino kaip vaidybą ir nubaudė brazilą geltona kortele.

Rungtynėms artėjant prie pabaigos „Atlanto“ ekipa vis labiau metėsi į priekį, o 75-ąją minutę svečius gelbėjo sėkmingai sužaidęs Mamadou Mbodjis. Iš pradžių jis blokavo pavojingą Ovidijaus Verbicko smūgį, vėliau išmušė kamuolį iš baudos aikštelėje buvusio Maksimo Maksimovo, o galiausiai atsigynė ir po kampinio, laimėdamas oro dvikovą.

Tiesa, jau po minutės, po dar vieno kampinio „Atlanto“ žaidėjai ir vėl turėjo progą, tačiau jiems nepavyko pasiekti kamuolio ir atlikti smūgio į vartus.

83-ąją minutę Elivelto grubiai stabdė į greitą ataką bėgantį Marių Papšį, o teisėjas nedvejodamas parodė jam antrąją geltoną kortelę bei paliko „žalgiriečius“ žaisti dešimtyje prieš vienuoliką.

Kokybinę persvarą įgavusi „Atlanto“ komanda metė dar didesnes pajėgas į priekį, tačiau 87-ąją minutę už tai buvo nubausta. Andrija Kaludjerovičius gavo kamuolį baudos aikštelėje ir stipriu smūgiu nepaliko jokių vilčių Mariui Adomoniui pelnydamas jau aštuntąjį savo įvartį per pastaruosius keturis mačus A lygoje.

Per likusį laiką „Atlantui“ sukurti kažko pavojingo nebepavyko, o „Žalgiris“ turėjo dar ne vieną galimybę nubausti varžovus, tačiau daugiau įvarčių pelnyta nebuvo, tad minimalia pergale džiaugėsi vilniečiai.

Po šios pergalės „Žalgiris“ dar labiau įsitvirtino pirmojoje turnyrinės lentelės vietoje bei artimiausius konkurentus jau lenkia penkių taškų persvara.

„Atlantas“ 0 – 1 „Žalgiris

87' [0 – 1] A. Kaludjerovič

83' Elivelto („Žalgiris“) pašalintas iš aikštės

Startinės sudėtys:

Atlantas“: Adamonis; Baravykas, Epifanov, Gašpuitis, Beneta; Bartkus, Verbickas; Dmitriev, Šimkus, Kazlauskas; Sylla.

Žalgiris“: Klevinskas; Vaitkūnas, Klimavičius, Mbodji, Slijngard; Blagojevič, Kuklys, Pilibaitis; Atajič, Kaludjerovič, Lukša.