Dentinho: „Futbolininkai suprato, kaip tokie varžovai išnaudoja tavo klaidas“ © lff.lt

Pirmąkart istorijoje su trimis pasaulio dešimtuko rinktinėmis turnyre dalyvavusi Lietuvos futsal rinktinė patyrė tris pralaimėjimus: 2:5 – prieš Ukrainą, 0:5 – prieš Prancūziją ir 0:8 – prieš būsimo planetos čempionato favoritę Braziliją.

Nepaisant tokių rezultatų, vyriausiasis Lietuvos rinktinės treneris Dentinho teigia, kad praūžęs turnyras – milžiniška pamoka prieš 2026-aisiais Lietuvoje ir Latvijoje vyksiantį Europos futsal čempionatą.

„Akistatos su tokiais varžovais visada parodo tavo silpnybes. Man atrodo, futbolininkai puikiai suprato, kaip tokio lygio komandos išnaudoja tavo klaidas. Kitaip tariant, klysti tiesiog negali, kitu atveju – būsi nubaustas.

Be abejo, į aikštę visada eini tam, kad laimėtum, tačiau mes puikiai suprantame, koks varžovas stovi prieš mus. Reikia nepamiršti, kad visiems mūsų varžovams šis turnyras buvo paskutinis išbandymas prieš pasaulio čempionatą. Mums, savo ruožtu – pirmas pasirodymas šiais metais. Įvertinus tai, galiu pasakyti, kad pačiu turnyru likau visiškai patenkintas“, – pasibaigus turnyrui kalbėjo Dentinho.

Turnyras Jonavoje lietuviams prasidėjo įvarčiu į Ukrainos rinktinės vartus. Ukrainiečiai į tai atsakė penkiais tiksliais smūgiais bei Lietuvos komandos sumažintu deficitu dvikovos pabaigoje. Akistatoje su prancūzais du paskutiniai įvarčiai įkrito per paskutines dvi minutes, o brazilai Lietuvos komandai įvarčius sumušė iki pertraukos.

„Su ukrainiečiais sužaidėme geriausias rungtynes, kuriose sukūrėme gerokai daugiau progų nei įmušėme įvarčių. Žaidžiant su Prancūzija, tikrai buvo gerų dalykų, tačiau buvo ir tokių, kokių nesinorėtų kartoti.

Na, o su Brazilija pirmasis kėlinys buvo vienintelis, dėl kurio buvau tikrai piktas. Taip žaisti neturėjome teisės. Aišku, ieškant pozityvo, gerai, kad per pertrauką vaikinai išgirdo pastabas ir į aikštę sugrįžo su visiškai kitokia energija“, – kalbėjo treneris.

Lietuviai trejas rungtynes sužaidė vos per keturias dienas. Milžiniškas krūvis taip pat padarė milžinišką įtaką nesėkmingam pasirodymui su brazilais.

„Turnyras parodė, kad fiziškai tokiam krūviui per tokį trumpą laiką nebuvome pasiruošę. Be to, papuolėme ant stipriausios pasaulyje komandos, į kurią nori patekti bet kiekvienas turnyre dalyvavęs futbolininkas.

Jie rungtynes pradėjo iš visų jėgų ir, pasinaudoję mūsų nuovargiu, labai greitai susikrovė triuškinamą pranašumą. Pasikartosiu, gerai, kad po pertraukos nenuleidome rankų ir žaidėme taip, kaip mokame“, – sakė Dentinho.

Artimiausiu metu Lietuvos futsal rinktinei bus sudarytas kalendorius, pagal kurį komanda ieškos geriausio varianto pasiruošti būsimam Europos čempionatui.

„Darkart peržiūrėsime visas rungtynes, išstudijuosime klaidas, išanalizuosime turnyrą ir žiūrėsime, kokiu keliu eisime toliau. Kol kas noriu padėkoti sirgaliams, kurie Jonavoje buvo neįtikėtini. Noriu pabrėžti, kad dėl jų su štabu dirbsime sunkiai, kad Europos čempionate būtume konkurencingi“, – reziumavo treneris.