Dėl trečios vietos "A lygoje" kausis "Vėtra" ir "Sūduva" © Eurofootball.lt
Lietuvos "A lygos" čempionate sekmadienį sužaisti 34-ojo turo susitikimai, po kurių paaiškėjo, kad dėl trečiosios vietos lygoje kovos pergales iškovojusios "Vėtros" ir "Sūduvos" ekipos, kurios išsiaiškins santykius priešpaskutiniame ture. Sostinės derbyje pralaimėjęs "Vilnius" prarado viltis iškovoti kelialapį į Europos turnyrą, o "Atlantas" patyrė pažeminimą rungtynėse prieš "Kauną".

Iš ankstesniųjų sekmadienį vykusių susitikimų įdomiausiai klostėsi rungtynės Marijampolėje - ten vietos "Sūduvai" norint sustiprinti savo pozicijas kovoje dėl trečiosios vietos būtinai reikėjo įveikti "Šilutę". Visgi į priekį pirmieji išsiveržė svečiai, 13 minutę pasižymėjus K.Ivaškevičiui.

"Sūduva" nepasidavė ir įpusėjus antrajam kėliniui rezultatas tapo lygus, kai į savo vartus įsimušė "Šilutės" žaidėjas J.Mockus, o likus dešimt minučių iki susitikimo pabaigos pergalę marijampoliečiams atnešė ekipos veterano D.Maciulevičiaus įvartis. Marijampolės klubas į savo sąskaitą įsirašė 14-ąją pergalę ir laukė kaip pasibaigs vėliau vyksiančios Vilniaus "Vėtros" rungtynės.

"Vėtrai" užduotis buvo dar sunkesnė - sostinės derbyje jai teko susikauti su paskutiniu metu neblogą formą demonstravusiu "Vilniaus" klubu, kuris pergalės atveju taip pat būtų tapęs vienu iš pretendentų į trečiąją vietą. Vis dėlto patirtis padarė savo, ir "Vėtrai" savo aikštėje pavyko nugalėti jaunesnę "Vilniaus" ekipą. Įvarčius nugalėtojams 41 ir 66 minutėmis pelnė Š.Litvinas ir D.Šernas.

Likusiose trijose turo rungtynės intrigos beveik nebuvo, nes visoms ekipoms jos beveik nieko nebereiškė. "Žalgiris", namuose atsilikinėjęs prieš "Šiaulius" pasižymėjus A.Šidlauskui, iškovojo tašką V.Lemežio įvarčio dėka, tuo tarpu abu lygos lyderiai išvykose sutriuškino varžovus penkių įvarčių persvara - "Kaunas" Šilutėje pažemino Klaipėdos "Atlantą", o "Ekranas" Kaune nepasigailėjo Kėdainių "Nevėžio" ir surinkęs 89 taškus trimis pagerino 2000 metais kauniečių pasiektą rekordą.

Tokios triuškinamos pergalės kiek pakoregavo rezultatyviausių žaidėjų sąrašą, nes trys žaidėjai pelnė daugiau nei po vieną įvartį: tris kartus pasižymėjęs M.Savėnas aplenkė T.Radzinevičių ir atsidūrė snaiperių lentelės viršūnėje, du kartus įmušęs P.Lukšys įsitvirtino trečioje vietoje, tuo tarpu taip pat du kartus kamuolį į vartus pasiuntęs R.Beniušis šoktelėjo į ketvirtą vietą.

34 turo rezultatai

Marijampolės miesto stadionas, 2000 žiūrovų
Teisėjas - Viktoras Chileckis
"%c00125" 2 - 1 "%c00141"
13` [0 - 1] Kęstutis Ivaškevičius
68` [1 - 1] Jaunius Mockus (į savo vartus)
80` [2 - 1] Darius Maciulevičius

76` Akaki Khubutia ("Šilutė") pašalintas iš aikštės

"Sūduva": V.Žutautas; Gvildys, Aleksa, D.Čigladze, Veikutis; B.Čigladze (68` Braga), Uselis (46` Afanasenka), S.Butkus, Cordeiro (46` Adomaitis); Maciulevičius, Radzinevičius

"Šilutė": Stonys; Gaurilovas, Khubutia, Pacevičius, Kijanskas; Mockus, Andriekus, Vičius, Kižys (85` Grigalevičius); Ivaškevičius, Juška

Vilniaus "Žalgirio" stadionas, 200 žiūrovų
Teisėjas - Vitalijus Kazlauskas
"%c00032" 1 - 1 "%c00222"
40` [0 - 1] Gediminas Butavičius
69` [1 - 1] Virmantas Lemežis

"Žalgiris": Šetkus; Tereškinas, Gražiūnas, Valskis, Žekonis (18` Jasaitis); Miliškevičius, Šilo (62` Choruži), Lemežis, Maksimovič; Dovkša (88` Jokšas), Karalius

"Šiauliai": Arlauskis; Oriol, Rukas, Lunskis, Juodeikis; Tučinskij, Šidlauskas, N.Garuckas, Atigbiolaye (75` Biečius); Butavičius, Varnas

Šilutės miesto stadionas, 120 žiūrovų
Teisėjas - Aleksandras Jakubovskis
"%c00124" 0 - 5 "%c00030"
10` [0 - 1] Andrius Velička
16` [0 - 2] Artūras Rimkevicius
60` [0 - 3] Ričardas Beniušis
81` [0 - 4] Ričardas Beniušis
84` [0 - 5] Tadas Papečkys

"Atlantas": Valius; Šarūnas, Pancerovas (46` Šoblinskis), Užkuraitis (46` Šiškin), Bartkus; Lapeikis, Petreikis (69` Gracholskis), Navikas, Ramonas; Laurišas, Gussev

"Kaunas": Kurskis; Zelmikas, Kunevičius, Bagužis; Petrenko, Barevičius, Papečkys, Poderis, Pehlič (46` Mačiulis); Rimkevičius (46` Beniušis), Velička

Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadionas, 70 žiūrovų
Teisėjas - Vijūnas Vasiliauskas
"%c00231" 0 - 5 "%c00033"
48` [0 - 1] Mantas Savėnas
60` [0 - 2] Povilas Lukšys
66` [0 - 3] Povilas Lukšys
84` [0 - 4] Mantas Savėnas
90` [0 - 5] Mantas Savėnas

"Nevėžis": Jazokas; Klimakovas (75` Jodenis), Rabikauskas, Jurevičius, D.Adomaitis; Kestenis, Juknevičius, Slepakovas, Sruogis; Činikas, Smilginas

"Ekranas": Skrupskis; Januševičius (46` Rimavičius), Klimavičius, Banevičius, Skroblas; Galkevičius (61` Kavolis), Tomkevičius, Savėnas, Saulėnas (77` Mykolaitis); Lukšys, Kavaliauskas

Vilniaus "Vėtros" stadionas, 300 žiūrovų
Teisėjas - Gediminas Mažeika
"%c00123" 2 - 0 "%c00140"
41` [1 - 0] Šarūnas Litvinas
66` [2 - 0] Darvydas Šernas

"Vėtra": Merkelis; Grudzinskas, Raliukonis, Žudys, I.Steško; Butrimavičius, Preikšaitis, Vaineikis (82` Sivinskij), Šernas; Litvinas, Kochanauskas

"Vilnius": Kijewski; Sokolovas, Artiomovas, Kazlauskas, Jagminas; Lukša, Radavičius, Panka, Bakalag (72` Buinickij); Brazauskas, Astrauskas