Debiutantas įsitvirtino Rusijos pirmenybių lyderio vietoje © Eurofootball.lt
Rusijos "Premier" lygą toliau drebina debiutantas Nalčiko "Spartak". Sekmadienį sužaidus dar ketverias 12-ojo turo dvikovas šis klubas ne tik išlaikė lyderio poziciją, bet ir iškovojęs septintą pergalę iš eilės padidino persvarą prieš besivejantį ir lygiosiomis sužaidusį "CSKA" klubą iki trijų taškų. Tuo tarpu kitas debiutantas "Luch-Energia" ir "Zenit" taip pat nugalėjo bei toliau žengia koja kojon.

Atkakliausias turo mačas vyko Maskvoje, kur nugalėtojų titulą ginantis "CSKA" priemė "Krylja Sovetov" futbolininkus. Pirmajame mačo kėlinyje "armiečiai" turėjo geriausią progą pasižymėti, tačiau pataikė į virpstą, o prieš pat pertrauką svečiai surengė kontrataką ir pelnė įvartį - pabėgęs nuo gynėjų vartininką Igorį Akinfejevą nuginklavo Marko Topičius.

Antrajame kėlinyje "CSKA" padidino spaudimą, tačiau švaistė vieną progą po kitos, o "Krylja Sovetov" galimybių padidinti rezultatą neišnaudojo. Viskas išsisprendė įvykių kupinoje rungtynių pabaigoje. 86 minutę gana kurioziškai pasielgė Samaros ekipos legionierius iš Prancūzijos Seržas Branco, kuris atsisėdo ant kamuolio ir taip supykdė maskviečių brazilą Danielį Carvalho, kuris praėjęs pastūmę varžovą. S.Branco už tokį savo poelgį gavo antrą geltoną kortelę, o D.Carvalho buvo iš kart pašalintas iš aikštės.

Netrukus už grubią pražangą raudoną kortelę gavo "Krylja Sovetov" kamerūnietis Osomeyangas Angbwa, ir priešpaskutinę mačo minutę "CSKA" išnaudojo kiekybinę persvarą, kai nuostabiu smūgiu iš baudos aikštelės prieigų į tolimąjį viršutinį vartų kampą įmušė Milošas Krasičius. Įsivyravo padrikas žaidimas, tačiau pergalės nei vieniems nei kitiems išplėšti nepavyko ir šeimininkai turėjo tenkintis tašku.

Toks rezultatas buvo ypač naudingas Nalčiko "Spartak", klubui, kuris jau antrą minutę namuose išsiveržė į priekį mače prieš Permės "Amkar" po Vitalijaus Lanko įvarčio, ir 21-ą minutę persvarą padvigubino pasižymėjus Denisui Jevsikovui. Nors antrajame kėlinyje "Amkar" žaidėjas Andrejus Lavrik dar sugebėjo atsilikimą sušvelninti "Spartak" šventė jau septintą laimėjimą iš eilės ir dabar ne tik pirmauja prieš "CSKA" trimis taškais, bet ir turi penkių taškų pranašumą prieš 3-5 vietas besidalijančias ekipas.

Ganėtinai sėkmingai žaidžia ir kitas debiutantas Vladivostoko "Luch-Energia", kuris po trijų įvarčių antrajame kėlinyje rezultatu 4-2 įveikė "Rostov" ir surinkęs 18 taškų dalinasi 8-9 vietas su Sankt Peterburgo "Zenit" ekipa. Pastaroji taip pat savo aikštėje 2-1 įveikė vieną lygos autsaiderių Maskvos "Torpedo".

Sekmadienio 12 turo rezultatai

"%c00287" 4 - 2 "%c00115"
15' [1 - 0] Roman Monarev
38' [1 - 1] Mikhail Osinov
49' [2 - 1] Aleksandr Tikhonovetski
61' [3 - 1] Georgi Bazaev
76' [4 - 1] Aleksey Arkhipov (11m.)
83' [4 - 2] Alexandr Dantsev

"%c00072" 1 - 1 "%c00113"
45' [0 - 1] Marco Topic
89' [1 - 1] Milos Krasic

86' Daniel Carvalho ("CSKA"), Serge Branco ("Krylja"), 88' Osomeyang Angbwa ("Krylja") pašalinti iš aikštės

D.Šemberas ("CSKA") aikštėje nepasirodė

"%c00286" 2 - 1 "%c00120"
2' [1 - 0] Vitaliy Lanko
21' [2 - 0] Denis Evsikov
72' [2 - 1] Andrey Lavrik

"%c00073" 2 - 1 "%c00112"
25' [1 - 0] Eric Hagen
27' [2 - 0] Andrey Arshavin
42' [2 - 1] Sergey Budilin (11m.)