Davidas Beckhamas turi bėdų: slėpė mokesčius, niekino kitus asmenis

Buvusiam futbolininkui Davidui Beckhamui buvo nurodyta susitvarkyti savo finansinį chaosą, kitu atveju iki šiol nepriekaištingos reputacijos garsenybei gresia nemalonumai.

Šaltiniai tvirtina, kad garsenybė yra įsivėlusi į pelningas finansines pinkles, rašo „Mail Online“.

Buvo nutekinta net 18,6 mln. elektroninių laiškų ir dokumentų, kuriuos išplatino tinklapis „Football Leaks“. Buvo nulaužta serverių kompanija „Doyen Global“, kurią valdo buvęs futbolininko viešujų ryšių grupės specialistas Simonas Oliveira. 

Įtariama, kad D.Beckhamas įsivėlęs į sudėtingą mokesčių vengimo schemą. Jį jau buvo įspėjusi Didžiosios Britanijos mokesčių inspekcija (HM Revenue & Customs). 

Šalies Garbės komitetas buvo pareiškęs, kad D.Beckhamas, greičiausiai su savo viešųjų ryšių komanda jam pavyks užsidirbti garbingą apdovanojimą. Tačiau tada atėjo metas eilinei mokesčių patikrai.

Sero titulo jis vos nepelnė 2014-aisiais, vėliau buvo manoma, kad jam D.Beckhamas gali būti nominuotas 2016-aisiais... Tačiau dabar atrodo, kad šį titulą gali prarasti visiems laikams. 

Komitetui artimas šaltinis teigė: „Jis turi problemų su mokesčiais, mokesčių inspekcija tai tvirtina“.

41-erių D.Beckhamas yra vienas iš daugybės garsenybių, kuris investavo į prieštaringai vertinamą „Ingenious Media“ schemą, kuri investuoja į filmus ir taip investuotojams padeda sumažinti mokestinę prievolę. 

Šalies mokesčių inspekcija, išnagrinėjusi šią schemą, dabar ją laiko po padidinamuoju stiklu. 

Dėl šios priežasties Garbės komitetas ir veda išskirtinį dialogą su D.Beckhamo atstovų komanda, kad išsiaiškintų, ar elitui priskiriami ir gerai vertinami asmenys gali įgyti aukštą garbės titulą šalyje, kurį suteikia pati karalienė Elizabeth II.

Kol kas, nutekinti įrodymai, tikrai ne buvusio futbolininko naudai. Nutekinti laiškai atskleidžia, kad 2013-aisiais, iš savo viešųjų ryšių vado S.Oliveiros sužinojęs, kad mokesčių institucija turi jam ne kokių žinių ir kad tai gali pakenkti jo reputacijai Garbės komitete, pastaruosius išvadino paniekinamais žodžiais. 

Ilgą laiką už D.Beckhamo akių buvo atliekamas tyrimas. Apie buvusį sportininką buvo renkama įvairiausio pobūdžio informacija: netgi surinkti visi įrodymai, kad D.Beckhamas netgi labdaringa veikla užsiėmė tik dėl to, kad jam būtų suteiktas garbingas titulas. Manoma, kad ir „Unicef“ ambasadoriumi jis tapo bei taip išleido nemaža pinigų, kad tik įgautų daugiau pagarbos. 

„WIki Leaks“ už surinktos informacijos neviešinimą norėjo iš jo šantažo būdu išgauti net 900 tūkst. svarų sterlingų.

Pagrindiniai faktai, kurie paaiškėjo po tyrimo: 

– D.Beckhamo komanda praneša, kad sportininkas jaučiasi atsidūręs tarsi ne laiku ir ne vietoje ir iš tiesų buvęs tik labai nusivylęs po to, kai buvo atmesta jo kandidatūrą į sero įšventinimą; 

– Po nutekintos informacijos policija turėjo pradėti tyrimą; 

– Kartą dėl pasirodymo BBC laidoje, sportininkas pareikalavo kelionės į studiją privačiu lėktuvu. Tai buvo apmokėta, žinoma, už mokesčių mokėtojų pinigus; 

– Nutekinti laiškai atskleidė, kad D.Beckhamas buvo įsitraukęs į Škotijos nepriklausomybės referendumą, kad pakeltų savo įvaizdį ir turėtų daugiau šansų būti įvertintas Garbės Komiteto; 

– Laiškuose jis išsityčiojo iš anglės dainininkės Katherine Jenkins, kuri neva jo, buvo neverta gauti garbingo šalies apdovanojimo 2014-aiais. Tai jis pavadino „suknistu pajuokavimu“. Tuo tarpu, garsenybės atstovas spaudai viską aiškina kiek kitaip: „Ši istorija yra paremta informacija, ištraukta iš konteksto“.

lrytas.lt