D. Kančelskis – apie jaunų futbolininkų ugdymą, LVJUFA ir futbolo tendencijas ateityje

Aštuntasis Lietuvos futbolo tinklalaidės „Football O‘clock“ svečias – Lietuvos vaikų ir jaunių ugdymo asociacijos direktorius Deivis Kančelskis.

Pokalbio metu LVJUFA direktorius pasidalino savo karjeros prisiminimais, papasakojo apie futbolo akademijų sertifikavimo projektą bei aptarė netolimos ateities futbolo tendencijas.

Darbas su šiuolaikiniais vaikais

D. Kančelskis, pasakodamas apie darbą su šiuolaikiniais vaikais, išskyrė kertinę problemą, su kuria susiduria daugelis trenerių bei pačių žaidėjų. Pasak D. Kančelskio, sunkiausias etapas jauno futbolininko gyvenime – paauglystė. „Kol jiems linksma ir smagu, sakykime, iki dešimties metų amžiaus – viskas tvarkoje, jiems smagu, yra draugai, yra kamuolys, vartai, treneris, rungtynės. Atsiranda problema, kuomet pereinama į paauglystės amžių, kuomet reikia daugiau visko daryti, daugiau treniruotis ir tai yra didžiausias mūsų galvos skausmas, kaip tą dalyką sutvarkyti, kaip prie tos kartos prieiti. Futbolas – kolektyvinis žaidimas, o dabar šitos kartos nori būt kaip asmenybės, kaip influenceriai, kaip geimeriai, jutuberiai – jie mato, kad galima sėdėti prie kompiuterio ir uždirbti pinigų, o čia reikia treniruotis“, – kalbėjo D. Kančelskis.

Jaunimo futbolo ekspertas pabrėžė, jog daugelis jaunų futbolininkų lygiuojasi į geriausius pasaulio futbolininkus, tačiau dažniausiai nesuvokia, kiek darbo kasdien jie įdeda. „Visi nori būti kaip Ronaldo, o ką tu padarei, kad būtum kaip Ronaldo? Gerų filmų apie Ronaldo yra, kaip jis dirba – mes naudojame šią medžiagą rodydami vaikams mokomuosius dalykus, ką daro Ronaldo, kad jis būtų Ronaldo. Per tokius šiuolaikiškus pavyzdžius galime prieiti prie jų, paaiškinti, kad jie yra asmenybės, kad jie nori būti dėmesio centre, nori būti lyderiai.

Aišku, turime suprasti, kad šiais laikais be darbo nieko nebus. Nieko blogo, kad vaikas pralaimi ir paverkia, gyvenime niekada nebūna, kad labai gerai iš karto kiltų į viršų – turi mokėti pralaimėti, atsakyti už savo veiksmus, čia labai ilgas procesas. Bet mes kito kelio neturime, turime prisitaikyti prie jų. Negalime dirbti tais metodais, kuriais dirbome prieš 10-15 metų, nes buvo kita karta, kuri džiaugėsi vien tuo, kad žaidė futbolą, bet taip jau nebebus“, – kalbėjo LVJUFA direktorius Deivis Kančelskis.

Apie LVJUFA

Neseniai į LFF gretas priimta Lietuvos vaikų ir jaunių ugdymo asociacija, pasak jos direktoriaus, yra neatsiejama Lietuvos futbolo dalis, kurios tikslas – stiprinti šalies futbolo akademijas bei kelti bendrą jų lygį. „LVJUFA yra neatsiejama Lietuvos futbolo dalis. Kai pradėjome bendrauti su Dainiumi Gudaičiu, su federacijos vadovais – mūsų vizija buvo ne tik rungtynių ar čempionatų organizavimas, mūsų vizija – stiprinti mūsų akademijas, klubus, kad jų struktūrose atsirastų tam tikri dalykai, be kurių šiuolaikinis futbolas negalėtų funkcionuoti ir be kurių negalėtume paruošti aukšto meistriškumo žaidėjo, kuris galėtų žaisti nacionalinėje rinktinėje.

Mūsų veiklos sritis – labai plati, tiek dirbant su treneriais, su organizacijomis, su LFF techniniu skyriumi“ , – pasakojo D. Kančelskis.

Sertifikavimo projektas

Lietuvos vaikų ir jaunių futbole, nepaisant visų jau atsiradusių naujovių, laukia ne ką mažesnis iššūkis – futbolo organizacijų ir akademijų sertifikavimo projektas. LVJUFA direktoriaus D. Kančelskio nuomone, sertifikavimo procesas padės organizacijos žengti kokybišką žingsnį į priekį. „Sertifikavimo proceso dėka mes galėsime lengviau įsigilinti į akademijos kasdienius darbus, treniruočių procesus, trenerių darbą, techninių trenerių darbą, pačios organizacijos darbą. Neužteks jau tik papasakoti, reikės ir parodyti.

Aš nenorėčiau vartoti žodžio kontrolė, tai labiau yra pagalba organizacijoms pačioms įsivertinti ir pačioms augti. Kuo daugiau augančių organizacijų turėsime, tuo mums bus geriau. Visos organizacijos nori kažką padaryti – klausia, konsultuojasi, tikrai žingsniai eina į priekį“ , – teigė D. Kančelskis.

LVJUFA direktorius pristatė keturis esminius sertifikavimo elementus bei plačiau pristatė patį sertifikavimo procesą.

„Sertifikavimas susidės iš keturių esminių dalykų – vadyba, infrastruktūra, sporto personalas ir pati sportinė veikla, todėl bus tam tikri ekspertai, kurie vertins kiekvieną veiklą. Neužteks jau tik atsiųsti dokumentus – organizuosime išvykas, stebėsime, rengsime diskusijas. Tai ne kontrolės mechanizmas, tai pagalba organizacijai padaryti geriau: pagalba treneriams, pagalba organizacijai, kad ji savo darbą galėtų padaryti geriau.

Aš manau, kad tai labai teigiamas dalykas ir kiek teko kalbėti su organizacijomis – jie visi už, pritaria ir trenerių periodizacijai, apie kurią buvo daug metų kalbama, o dabar turėsime prieti prie jo. Čia kaip pradinių klasių mokytojas – negali dvyliktokui aiškinti apie aukštąją matematiką. Įgyvendinsime šiuos dalykus ir tai turėtų būti dar vienas postūmis ir didelis žingsnis į priekį“ , – užtikrintai kalbėjo D. Kančelskis.

Dar daugiau D. Kančelskio minčių ir įžvalgų išgirsite tinklalaidėje „Football O‘clock“.

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...