D.Česnauskis "Hearts" gretose debiutavo įvarčiu, S.Mikoliūnas - vėl geriausias mačo žaidėjas (papildyta) © Eurofootball.lt
Trečiadienio vakare Kilmarnoke vyko Škotijos taurės ketvirtojo etapo pakartotinis susitikimas - "lietuviškas" Edinburgo "%c00219" klubas, kurio gretose debiutavo Deividas Česnauskis, išvykoje susitiko su vietos "Kilmarnock".

Pirmoji komandų dikova baigėsi lygiosiomis 2-2 "Hearts" praleidus įvartį paskutinę mačo minutę, taigi kuri žengs toliau turėjo paaiškėti papildomame susitikime. Be to savaitgalį abi ekipos tarpusavyje susitiko lygos mače, ir tada "Hearts" sutriuškino varžovus rezultatu 3-0.

Šiandienos rungtynėse Edinburgo ekipos gretose progą pradėti mačą gavo D.Česnauskis, ir jo debiutas turbūt negalėjo baigtis geriau: "Hearts" išvykoje įveikė varžovus įtikinamu skirtumu 3-1, o Lietuvos rinktinės saugas pirmąsias rungtynes pažymėjo įvarčiu.

Svečiai pradėjo rungtynes puikiai ir po pirmo kėlinio jau pirmavo L.Millerio ir L.Wallace'o įvarčių dėka. Antrąjį kėlinį "Hearts" vėl pradėjo aktyviai ir Česnauskis turėjo gerą progą pasižymėti, tačiau jo smūgį atmušė varžovų vartininkas.

Visgi tai tik atidėjo pirmąjį lietuvio įvartį Škotijoje, nes netrukus Mikoliūnas prasiveržė į baudos aikštelę ir perdavė kamuolį Česnauskiui, kuris šį kartą gautą galimybę išnaudojo ir pasiuntė kamuolį į vartus užtikrindamas savo komandai pergalę bei kelialapį į sekantį taurės etapą.

Vėl puikiai rungtyniavęs Mikoliūnas toliau terorizavo "Kilmarnock" gynybą, ir nors jam taip ir nepavyko pasižymėti, lietuvis antrą kartą iš eilės buvo išrinktas geriausiu rungtynių žaidėju. Tokiu sėkmingu žaidimu abu žaidėjai iš Lietuvos tarsi atšventė vasario 16-ąją, valstybės atkūrimo dieną.

"Saulius ir Deividas šiandien išbėgo į aikštę ir žaidė tiesiog puikiai, o tai privertė ir kitus ekipos žaidėjus rungtyniauti geriau.", - po rungtynių kalbėjo "Hearts" treneris J.Robertsonas - "Futbolas yra komandinis žaidimas, bet šįvakar šie vaikinai buvo nuostabūs. Jie buvo geros futbolo grupės dalimi."

Į penktąjį taurės etapą patekusio Edinburgo klubo dabar laukia "Livingston", su kuriuo namuose "Hearts" susitiks vasario 27-ąją. Tuo tarpu jau ateinantį šeštadienį lygoje teks išvykoje žaisti prieš "Motherwell".