"CSKA" toliau barsto taškus © Eurofootball.lt
Šeštadienį Permėje bei Maskvoje buvo sužaistos pirmos dvejos Rusijos Premier lygos 13-ojo turo rungtynės, kuriose dar kartą taškus prarado nugalėtojų titulą ginantis Maskvos "CSKA", o kitas sostinės klubas "Spartak" nutraukė lygiųjų seriją ir iškovojo pergalę.

Pirmieji aikštėje pasirodė Permės "Amkar" bei Maskvos "Spartak" futbolininkai. Maskvos "Spartak" po trijų iš eilės lygiųjų ir pasisakymų, jog kovos dėl čempiono vardo, turėjo iš karto imtis reikalo, tačiau viskas prasidėjo atvirkščiai - "Amkar" pradėjo spausti varžovus bei regzti atakas, ir jau penkioliktąją rungtynių minutę jie gavo teisę mušti baudos smūgį nuo baudos aikštelės linijos, tačiau šia puikia proga nepasinaudojo. Šis baudinys "Spartak" futbolininkus tarsi pažadino imtis ryžtingesnių veiksmų.

Iš karto po šio momento prasidėjo svečių atakos ir viename iš momentų galėjo pasižymėti puolėjas iš Argentinos Fernando Cavenaghi, ir nors jam įmušti nepavyko, vis dėlto pirmasis įvartis buvo įmuštas su to paties F.Cavenaghi pagalba - jis atliko perdavimą, o saugas V. Bystrovas iš aštraus kampo kamuolį tarp vartininko kojų pasiuntė į vartus.

"Spartak" ilgai džiaugtis persvara neturėjo laiko, nes jau po penkių minučių į jų vartus buvo skirtas abejotinas 11 m baudinys, šeimininkų žaidėjas apgavo maskviečių vartų sargą, ir rezultatas tapo lygus, tačiau svečiai nepasimetė. Po dviejų minučių V. Bystrovas apgavęs du šeimininkų žaidėjus pasiuntė kamuolį vartų link, kur Ukrainos rinktinės žaidėjas M.Kaliničenko pelnė antrąjį įvartį savo komandai. Iki pertraukos svečiai dar turėjo vieną puikią progą, bet jos neišnaudojo.

Antrajame kėlinyje vaizdas visiškai pasikeitė. "Amkar" atakavo, tačiau jiems tai nesisekė, o "Spartak" žaidė gynybinį futbolą ir vienoje kontratakų pelnė puikų trečiąjį įvartį. Mačas baigėsi rezultatu 1-3 svečių naudai.

Antrose rungtynėse Maskvoje susitiko autsaideris Maskvos "Torpedo" ir šalies čempionai "CSKA". Mačas prasidėjo aktyviais veiksmais iš "Torpedo" pusės ir 21-ąją rungtynių minučių "CSKA" vartininkas I.Akinfejevas praleido kuriozišką Sergejaus Budylino įvartį. Visgi "CSKA" nenuleido rankų ir palyginus greitai atsakomąjį įvartį pelnė MIlošas Krasičius. Po šio įvarčio "CSKA" norėjo visiškai palaužti varžovą ir jiems net pavyko pelnyti įvartį, tačiau buvo užfiksuota abejotina nuošalė.

Po pertraukos "CSKA" toliau spaudė savo varžovus, bet palaipsniui žaidimas išsilygino. Ir viena, ir kita komanda surengdavo atakas priešininkų vartų link. Atrodė, jog žaidimas visiškai nusiramino ir buvo atlikti keli keitimai, po kurių aikštėje pasirodė ir Deividas Šemberas.

Po šių keitimų vėl prasidėjo įvarčiai. Pirmieji pasižymėjo "Torpedo" futbolininkai - įmušė Liubomiras Kantonistovas, tačiau jiems neteko ilgai džiaugtis, nes "CSKA" žaidėjas Elviras Rahimičius vėl sugebėjo išlyginti rezultatą. Paskutinėmis minutėmis "CSKA" turėjo dar vieną pavojingą galimybę įmušti, bet puikiai sužaidė varžovų vartininkas.

Susitikimas baigėsi rezultatyviomis lygiosiomis 2-2. "Torpedo" kuriam laikui paliko iškritimo zoną, o "CSKA" prarado taškus ketvirtose rungtynėse iš eilės ir leido "Spartak" juos prisivyti. Penkerios rungtynės žaidžiamos sekmadienį, o pirmadienį įvyks vienintelis ir paskutinis turo mačas.

13 turo šeštadienio rungtynių statistika

"%c00120" 1 – 3 "%c00114"
26’ [0 - 1] Vladimir Bystrov
31’ [1 - 1] Jevgeniy Savin (11 m)
33’ [1 - 2] Maksim Kalinichenko
64’ [1 - 3] Fernando Cavenaghi

I.Dedura ("Spartak") rungtynėms registruotas nebuvo.

"%c00112" 2 – 2 "%c00072"
22’ [1 - 0] Sergiy Budylin
30’ [1 - 1] Milos Krasic
83’ [2 - 1] Liubomir Kantonistov
84’ [2 - 2] Elvir Rahimic

D.Šemberas ("CSKA") žaidė nuo 71-osios rungtynių minutės.