Copa America: Paskutinė į ketvirtfinalį pateko Kosta Rika © Eurofootball.lt
Amerikos taurės turnyre pasibaigė grupės varžybos. Vienintelę likusią laisvą vietą ketvirtfinalyje iškovojo Kosta Rika, dramatiškoje kovoje įveikusi Čilę.


C grupė

Kosta Rika - Čilė 2 - 1
39' Rafael Ollara [0 - 1]
59' Mauricio Wright [1 - 1]
90'+3 Andy Herron [2 - 1]

Čilei šiose rungtynėse būtų užtekę ir rezultatyvesnių lygiųjų, nes tada ji dėl antros geriausios trečiosios vietos būtų aplenkusi Boliviją. Pergalę vienai iš šių komandų turėjo garantuoti vietą ketvirtfinalyje.

Likus šešioms minutėms iki pertraukos Čilė išsiveržė į priekį kai gynėjas Ollara įmušė galva po Jimenezo baudos smūgio. Netrukus tas pats Jimenezas vos nepasižymėjo pats, bet jo šūvis iš toli pataikė į skersinį.

Visgi 59 minutę rezultatas tapo lygus, nes Centeno smūgiavo ir Wrightas nukreipė kamuolį į vartus. Rungtynėms einant į pabaigą Čilė vos vėl neišsiveržė į priekį, bet Jimenezo bandymą galva puikiai atmušė vartininkas R.Gonzalezas.

Paskutinėje mačo atakoje, jau einant pridėtiniam laikui, Herronas išbėgo vienas prieš čiliečių vartininką ir tiksliu nestipriu smūgiu įmušė pergalingą įvartį. Ketvirtfinalyje Kosta Rika susitiks su praėjusio turnyro nugalėtoja Kolumbija.


Brazilija - Paragvajus 1 - 2
30' Julio Gonzalez [0 - 1]
37' Luis Fabiano [1 - 1]
71' Freddy Bareiro [2 - 1]

Paragvajaus rinktinė, sudaryta iš komandos kuri atstovaus šalį Olimpinėse žaidynėse, netikėtai nugalėjo pasaulio čempionus brazilus ir laimėjo C grupę.

Sužaidus pusvalandį paragvajiečiai išsiveržė į priekį, nes po kampinio galva pasižymėjo J. Gonzalezas. Brazilams išlyginti rezultatą reikėjo septynių minučių - gavęs Klebersono perdavimą Luisas Fabiano krūtine susistabdė kamuolį ir galingu smūgiu nuginklavo varžovų vartininką.

Atrodė, kad rungtynės baigsis lygiosiomis, tačiau 71 minutę Figueredo tiksliu perdavimu surado Bareiro, kuris išnaudojo galimybę ir išvedė savo komandą į priekį. Bet netrukus brazilams atsirado nauja viltis, kai už spyrį Nery iš aikštės buvo pašalintas Martinezas.

Kiekybinė persvarą nepadėjo Brazilijai, ir ji, užėmusi grupėje antrąją vietą, ketvirtfinalyje susitiks su B grupės laimėtoja Meksika, o Paragvajus žais prieš Urugvajų.

Turnyrinė lentelė:
[Vieta, rinktinė, pergalės, lygiosios pralaimėjimai, taškai, įmušta-praleista]
1. Paragvajus 2 1 0 7 4-2
2. Brazilija 2 0 1 6 6-3
3. Kosta Rika 1 0 2 3 3-6
4. Čilė 0 1 2 1 2-4


Šiandien naktį ketvirtfinaliuose susitiks Peru ir Argentina bei Kolumbija ir Kosta Rika, o Paragvajus ir Urugvajus bei Meksika ir Brazilija žais rytoj.