„Žalgiris“ užtikrintai pradėjo pasirodymą UEFA Čempionų lygos atrankoje © E. Žaldario nuotr.

Antradienį Vilniuje įvykusios UEFA Čempionų lygos pirmojo atrankos etapo rungtynės buvo ypatingos „Žalgirio“ komandai.

Tai buvo ne tik pirmas klubo pasirodymas elitiniame žemyno klubiniame turnyre nuo 2017 metų pertraukos. Rungtynių laukė ne tik aistruoliai, bet ir patys žaidėjai – ne vienam tai tapo debiutu tokio lygio varžybose.

Susitikimo pradžioje svečiai turėjo šansą pasižymėti, tačiau po Ch. Manzingos smūgio „Žalgirį“ išgelbėjo virpstas.

Susiėmę aikštės šeimininkai pradėjo kurti šansus prie varžovų vartų, tačiau labiausiai Belfasto klubui kliuvo kėlinio pabaigoje.

38 min. baudos smūgį puikiai realizavo H. Videmontas – 1:0. O prieš pat pertrauką teisėjas nusprendė skirti 11 m baudinį, kurį be didesnių problemų įmušė T. Kišas – 2:0.

54 min. svečiai sugebėjo sušvelninti skirtumą, kai pasižymėjo Ch. Manzinga. Vis dėlto paskutinis žodį priklausė V. Čeburino auklėtiniams - po kampinio J. Sylvestro smūgiuotas kamuolys atsitrenka į virpstą, tuomet į „Linfield“ vartininką ir rezultatas tapo 3:1.

Atsakomasis mačas Šiaurės Airijoje bus sužaistas po savaitės, o poros nugalėtojai antrajame Čempionų lygos atrankos etape susikaus su „Ferencvaros“ ir „Prishtina“ poros nugalėtojais. Pirmąsias rungtynes 3:0 laimėjo „Ferencvaros“.