Čempionų lygoje – apmaudžios "Real" lygiosios, "Juventus" pergalė ir R. Lewandowskio šou

Antradienį vakare UEFA Čempionų lygoje buvo sužaistos A-D grupių 5-ojo turo rungtynės, kuriose netrūko dramatiškos kovos ir gražių įvarčių.

Įspūdinga dvikova įvyko "Santiago Bernabeu" stadione, kur susitiko jau kelialapį į aštuntfinalį turinčios Madrido "Real" ir Paryžiaus "Saint-Germain" komandos. Nuostabų pasirodymą rengęs "Real" rungtynių pabaigoje iššvaistė dviejų įvarčių persvarą ir leido PSG komandai užsitikrinti pirmąją poziciją grupėje.

17-ąją minutę Karimas Benzema išvedė "baltuosius" į priekį, tačiau pirmasis kėlinys šeimininkams galėjo baigtis kur kas liūdniau – Thibaut Courtois užsidirbo raudoną kortelę ir 11 m. baudinį, tačiau VAR ir pražanga prieš Marcelo išgelbėjo vartininką nuo tragiško pasirodymo.

Nepaisant šio nesusipratimo, "Real" visiškai dominavo pirmoje pusėje ir galėjo įmušti dar ne vieną įvartį, jeigu ne fantastiškai prieš savo buvusią komandą žaidęs Keyloras Navasas.

Antrajame kėlinyje vaizdas pernelyg nepasikeitė – šeimininkai dominavo pagal sukurtas progas. 79-ąją minutę K. Benzema smūgiu galva padidino komandos pranašumą iki dviejų įvarčių ir, atrodė, jau padovanojo pergalę visai "Santiago Bernabeu" publikai.

Vis dėlto po šio įvarčio įvyko tikras nesusipratimas "Real" gynyboje – jau kitos atakos metu Kylianas Mbappe po Raphaelio Varane klaidos sušvelnino atsilikimą, o vos po dviejų minučių fantastišku smūgiu į viršutinį vartų kampą rezultatą išlygino Pablo Sarabia.

Tokia atomazga sunkiai galėjo patikėti tiek "Real", tiek PSG. Paskutinę rungtynių akimirką "baltieji" dar galėjo nuskinti pergalę, kai Garethas Bale'as baudos smūgiu metu nukreipė kamuolį į vartų konstrukciją.

Kitoje šios grupės dvikovoje Stambulo "Galatasaray" sužaidė lygiosiomis su "Club Brugge". Būtent po šių lygiųjų "Real" užsitikrino vietą aštuntfinalyje.

B grupėje įspūdingą įvarčių šou surengė Miuncheno "Bayern" komanda – rezultatu 6:0 sutriuškinta Belgrado "Crvena zvezda"

Antrajame kėlinyje neįtikėtiną pasirodymą pademonstravo Robertas Lewandowskis – jis per 15 minučių įmušė net keturis įvarčius. Dar po vieną pridėjo pirmoje pusėje pasižymėjęs Leonas Goretzka bei galutinį tašką padėjęs Corentinas Tolisso.

Kitoje šios grupėje dvikovoje taip pat buvo surengta šešių įvarčių fiesta. Jose Mourinho vadovaujamas Londono "Tottenham" atsitiesė po dvijeų praleistų įvarčių prieš Pirėjo "Olympiakos" ir šventė pergalę 4:2.

"Spurs" po pirmojo kėlinio atsilikinėjo 1:2, tačiau antroje mačo pusėje viską išsprendė dukart pasižymėjęs Harry Kane'as bei Serge'as Aurier. "Tottenham" po pergalės užsitikrino vietą aštuntfinalyje.

C grupėje pirmoje pozicijoje įsitvirtinusi "Manchester City" namuose išsiskyrė taikiai su Donecko "Šachtar", o "Atalanta" įveikė Zabrebo "Dinamo".

D grupėje skaudžią nesėkmę patyrė Madrido "Atletico" komanda, kuri išvykoje turėjo pripažinti Turino "Juventus" pranašumą. Vienintelis fantastiškas Paulo Dybalos įvartis nulėmė "Juventus" pergalę.

"Atletico" dabar atsidūrė kiek nejaukioje situacijoje – pergalę iškovojusi Lėverkuzeno "Bayer" prieš lemiamą turą turi tik vieno taško atsilikimą.

TURNYRINĖ GRUPIŲ LENTELĖ

A grupė

"Real Madrid" 2 - 2 PSG
17' [1 - 0] K. Benzema
79' [2 - 0] K. Benzema
81' [2 - 1] K. Mbappe
83' [2 - 2] P. Sarabia

"Galatasaray" 1 - 1 "Club Brugge"
11' [1 - 0] A. Buyuk
90+2' [1 - 1] K. Diatta
90+3' K. Diatta ("Club Brugge") pašalintas iš aikštės
90+3' C. Mata  ("Club Brugge") pašalintas iš aikštės

B grupė

"Crvena zvezda" 0 - 6 "Bayern"
14' [0 - 1] L. Goretzka
53' [0 - 2] R. Lewandowskis
60' [0 - 3] R. Lewandowskis
64' [0 - 4] R. Lewandowskis
68' [0 - 5] R. Lewandowskis
90' [0 - 6] C. Tolisso

"Tottenham" 4 - 2 "Olympiakos"
6' [0 - 1] Y. El Arabi
19' [0 - 2] R. Semedo
45+1' [1 - 2] D. Alli
50' [2 - 2] H. Kane
73' [3 - 2] S. Aurier
77' [4 - 2] H. Kane

C grupė

"Atalanta" 2 - 0 "Dinamo"
27' [1 - 0] L. Muriel (11 m. baudinys)
47' [2 - 0] A. Gomez

"Man City" 1 - 1 "Šachtar"
56' [1 - 0] I. Gundogan
69' [1 - 1] M. Solomon

D grupė

"Juventus" 1 - 0 "Atletico"
45+2' [1 - 0] P. Dybala

"Lokomotiv" 0 - 2 "Bayer"
11' [0 - 1] R. Zhamaletdinov (į savus vartus)
54' [0 - 2] S. Bender