Čempiono pergalių serija baigėsi Marijampolėje (VIDEO)

Trečiajame „SMScredit.lt A lygos“ čempionato rate neįveikęs „Sūduvos“, Vilniaus „Žalgiris“ pradėjo puikią aštuonių pergalių seriją, kurią ketvirtojo rato dvikovoje nutraukė ne kas kitas, o Suvalkijos komanda. Po lygiosiomis 1:1 (0:0) pasibaigusių XXIX-ojo turo rungtynių jokių pakeitimų turnyro lentelėje neįvyko.

Kovingame pirmajame kėlinyje kamuolį daugiau kontroliavo svečiai, tačiau patikimai žaidusi „Sūduvos“ gynyba realių galimybių įmušti svečiams nesuteikė. Pasirinkusi kontratakų taktiką Marijampolės komanda pirmoji sukūrė aštrų momentą, uždirbo kampinį, bet po jo Valentinas Baranovskis nesugebėjo tinkamai pataikyti į jam nukritusį kamuolį 6-ąją minutę.

Arčiausiai įvarčio Suvalkijos komanda atsidūrė kėlinio viduryje. Giorgio Russo pabandė atlikti perdavimą, bet kamuolys atšoko jam atgal. Italo smūgį kaire koja ne be vargo šuoliu prieš save atrėmė Armantas Vitkauskas. Antruoju bandymu Tomas Radzinevičius į artimą vartų kampą nepataikė.

Negalėdami priartėti prie gausiomis pajėgomis prižiūrimų varžovų vartų, čempionai savo laimę bandė tolimais smūgiais, bet Manto Kuklio, Artūro Žulpos ir Egidijaus Vaitkūno tolimi šūviai pavojaus nesukėlė. Nedaug trūko Jakubui Wilkui, bet jo iš labai toli smūgiuotą kamuolį pažeme Džiugas Bartkus sugebėjo nukreipti už galinės linijos.

Vilniečiai pirmą pavojingą momentą sukūrė tik kėlinio pabaigoje, kai po Serge Nyuiadzio aukšto perdavimo iš dešinio flango galva virš vartų smūgiavo visiškai be priežiūros paliktas Linas Pilibaitis.

Iškart po pertraukos labai aktyviai antrąją dvikovos dalį pradėjusi „Sūduva“ surengė puikią ataką, kurios metu vienas prieš vartus iššoko G.Russo ir pasiuntė kamuolį į tinklą. Dideliam stadione susirinkusių žiūrovų nusivilimui buvo užfiksuota nuošalė.

Kantriai laukę varžovų klaidos, jos vilniečiai sulaukė 55-ąją minutę. Po J.Wilko tolimo smūgio nuošalės išvengęs L.Pilibaitis kyštelėjo koją, pakeitė kamuolio skriejimo kryptį ir suklaidino D.Bartkų, išvesdamas „Žalgirį“ į priekį. „Sūduvos“ prašymų skirti nuošalę arbitras neišgirdo.

Po penkių minučių L.Pilibaitis galėjo pasižymėti dar kartą, bet visiškai laisvas sulaukė S.Nyuiadzio perdavimo, bet galva smūgiu nuo žemės pataikė tiesiai į D.Bartkų.

Kėlinio viduryje „Sūduva“ sužaidė labai aktyvią atkarpą, pasibaigusia išlyginamuoju įvarčiu. Po perdavimo iš kairės nuošalės išvengęs T.Radzinevičius atsidūrė prieš A.Vitkauską. Ne be vargo susistabdęs kamuolį, puolėjas sunkumų nuginkluoti vilniečių vartininką neturėjo.

Išlyginę rezultatą, suvalkiečiai turėjo dar keletą puikių progų. 79-ąją minutę labai nepasisekė po keitimo aikštėje pasirodžiusiam Carlosui Martinezui Aibarui. Ispanas sulaukė idealaus Mindaugo Grigaravičiaus perdavimo greito išpuolio metu, bet smūgiu iš 11 m. pataikė tiesiai į „Žalgirio“ vartininką.

Po keturių minučių vilniečius darsyk išgelbėjo puikiai sužaidęs A.Vitkauskas, šuoliu ištraukęs į apatinį vartų kampą Mariaus Šoblinsko pasiųstą kamuolį. Pakartotinis T.Radzinevičiaus smūgis buvo netikslus.

Kėlinio pabaigoje 11 m. baudinio teisėjo prašė L.Pilibaitis. Kovojant baudos aikštelėje dėl aukšto Vaidoto Šilėno aukšto perdavimo vilnietį į nugarą pastūmė varžovas, sutrukdydamas pasiekti kamuolį. Arbitras pražangos neįžvelgė.