Čempionatą Meksika pradėjo pergale © Eurofootball.lt
Pergalingai Pasaulio futbolo čempionatą pradėjo Meksikos rinktinė, pirmose D grupės varžybose 3-1 palaužusi Irano futbolininkus. Didelę dalį rungtynių lygų buvusį rezultatą, savo naudai meksikiečiai persvėrė tik mačo pabaigoje.

Niurnbergo Frankenstadion, 41000 žiūrovų
Teisėjas - Roberto Rosetti (Italija)
Meksika 3 - 1 Iranas
28` [1 - 0] Omar Bravo
36` [1 - 1] Yahya Golmohammadi
76` [2 - 1] Omar Bravo
79` [3 - 1] Zinha

Meksika: Sanchez; Salcido, Mendez, Osorio, Pineda; Marquez, Torrado (45' Perez), Pardo, Franco (45' Zinha); Borgetti (52' Fonseca), Bravo.

Iranas: Mirzapour; Golmohammadi, Rezaei, Kaabi, Nosrati (81' Borhani); Mahdavikia, Nekounam, Karimi (62' Madanchi), Teymourian; Hashemian, Daei.

Varžybas aktyviai pradėjo abi ekipos, tačiau pavojingesnės buvo Irano atakos. Sužaidus apie šešias minutes Irano rinktinės ir Miuncheno "Bayern" saugas Ali Karimi sugebėjo įsiveržti į baudos aikštelę, tačiau užtikrintai sužaidęs Rafa Marquezas išmušė kamuolį iš po varžovo kojų.

Dar po kelių minučių Iranas gavo pirmąją progą įmušti, kai po "skerso" į baudos aikštelę kamuolio į vartus nepavyko nukreipti Vahidui Hashemianui. Dar po kelių akimirkų sekė dar vienas aukštas perdavimas į baudos aikštelę, V.Hashemianas pavojingai smūgiavo galva, bet Meksikos vartininkas Oswaldas Sanchezas sugebėjo apginti vartus.

Sužaidus kiek daugiau negu dvidešimt minučių, po kampinio neblogą galimybę turėjo R.Marquezas, bet jo smūgis galva nuskriejo virš vartų. Dar po penkių minučių Meksika sugebėjo pelnyti įvartį – 28-ąją mačo minutę po baudos smūgio į baudos aikštelę pakeltą kamuolį Guille Franco galva nukreipė link vartų, kur laisvas likęs Omaras Bravo iš arti pasiuntė kamuolį į tinklą bei išvedė Meksiką į priekį.

Po praleisto įvarčio Iranas stengėsi atakuoti ir dar prieš pertrauką Azijos atstovai išlygino santykį poto, kai po kampinio neužtikrintai sužaidęs meksikiečių vartininkas O.Sanchezas atmušė kamuolį prieš save, o iranietis Yahya Golmohammadi iš artimos distancijos nukreipė kamuolį į vartus.

Antrajame kėlinyje Meksika perėmė iniciatyvą ir pradėjo spausti varžovus. 57-ąją minutę, po gražios kombinacijos, R.Marquezas įsiveržė į baudos aikštelę ir po varžovo stumtelėjimo atsidūrė ant žolės, tačiau teisėjas pražangos neskyrė.

Meksikiečiai į priekį išsiveržė 76-ąją minutę, kai Zinha perėmė kamuolį iš nepatikimai sužaidusio gynėjo, perdavė O.Bravo, o šis pelnė antrąjį savo įvartį.

Dar po keturių minučių po keitimo pasirodęs Zinha užtvirtino Meksikos pergalę, savo pradėtą ataką užbaigdamas tiksliu smūgiu galva.