Čempionai pasismagino su vienais A lygos autsaiderių (VIDEO)

Dvi raudonos kortelės, palikusios „Kauno Žalgirį“ žaisti devyniese, nepaliko jokių vilčių „SMScredit.lt A lygos“ I rato pabaigoje įkąsti čempionui Vilniaus „Žalgiriui“. Pirmajame kėlinyje realizavusi baudinį, sostinės ekipa neturėjo didelių sunkumų po pertraukos ir mažumoje žaidusį varžovą pavaišino dar dviem taikliais smūgiais – 3:0 (1:0).

Po pergalės „Žalgiris“ turnyro lentelėje pasivijo vieneriomis rungtynėms mažiau sužaidusius Klaipėdos „Atlantą“ ir „Trakus“.

Nuo mačo pradžios didėjusį spaudimą pirmajame kėlinyje čempionai pavertė vieninteliu įvarčių 28-ą minutę, kai, Pauliui Daukšai ranka sustabdžius Vytauto Lukšos perdavimą link vartų, skirtą baudinį šaltakraujiškai realizavo Linas Pilibaitis.

Iki įvarčio svečių vartininkas Deividas Mikelionis darbo iš esmės neturėjo. Laimę smūgiais iš toli bandė Marinas Matošas ir L.Pilibaitis. Gerą progą įmušti turėjo į baudos aikštelę įsiveržę Saulius Mikoliūnas ir Simonas Stankevičius, bet į vartų stačiakampį pataikyta nebuvo.

Prieš pat pertrauką S.Mikoliūnas vos neįmušė kurioziško įvarčio, kai jo iš krašto perduotas kamuolys netikėtai D.Mikelioniui pataikė į virpstą. Netrukus kauniečių vartininkas išgelbėjo komandą, kai prieš vartus iššoko į puolimą įsijungęs Egidijus Vaitkūnas.

„Kauno Žalgiris“ gynėsi didelėmis pajėgomis ir laukė progų greitoms atakoms, bandydami staigiu spaudimu priversti varžovus suklysti, bet Sauliui Klevinskui įsijungti į žaidimą teko vos kartą, sugaunant P.Daukšos baudos smūgį. Pavojingai į vartus mušti galėjo ir Leonidas Mušnikovas, tačiau kamuolį spėjo blokuoti Donovanas Slijngardas.

Laikinosios sostinės ekipos situaciją komplikavo raudoną kortelę antrojo kėlinio pradžioje gavęs Tomas Bučma. Saugo pražangą prieš Eltoną rungtynių arbitras įvertino labai griežtai ir pašalino kaunietį iš aikštės.

Netrukus „Žalgirio“ vyr. treneris Valdas Dambrauskas į aikštę metė rezultatyviausią komandos žaidėją Bahrudiną Atajičių. Legionierius kone pirmuoju lietimu prieš vartus išvedė S.Stankevičių, kuris savo progą išnaudojo, pelnydamas pirmąjį savo įvartį sezone.

Kauno komandos viltis išgelbėti rungtynes nubraukė Lukas Sendžikas. Geltoną kortelę pirmajame kėlinyje gavęs saugas neliko patenkintas, kaip prieš jį gynyboje sužaidė Danielis Romanovskis, šiurkščiai jį nugriovė ir prieš save išvydo antrąjį geltonos spalvos kvadratėlį bei buvo priverstas palikti aikštę.

Užgulę svečių vartus sostinės futbolininkai ėmė kurti momentus. Dar vienas B.Atajičiaus perdavimas link vartų baigėsi trečiuoju „Žalgirio“ įvarčiu, kai galva tiksliai mušė po keitimo aikštėje pasirodęs Lucasas Gaucho.

Progų įvarčiams buvo ir daugiau. Dusyk drebėjo „Kauno Žalgirio“ vartų konstrukcija. Iš pradžių po kampinio galva į skersinį pataikė Marius Žaliūkas, vėliau į virpstą mušė ir D.Romanovskis. Labai arti dublio buvęs S.Stankevičius negalėjo patikėti, kad neįtikėtiną reakciją pademonstravęs D.Mikelionis kažkokiu būdu sugebėjo atremti jo smūgį galva iš poros metrų.

Devyniese likę kauniečiai mačo pabaigoje surengė išpuolį, kurio metu uždirbo kampinį, o  vėliau nestiprų Roko Krušnausko smūgį be didesnių problemų sugavo S.Klevinskas.