"Celtic" pasiekė rekordinį sutriuškinimą © Eurofootball.lt
Škotijos čempionate sekmadienį intrigos nebuvo - lygos lyderis Glazgo "Celtic" išvykoje tiesiog sumindė vieną pirmenybių autsaiderių "Dunfermline" rezultatu 8-1, pasiekė didžiausios svečiuose iškovotos pergalės "Premier" lygoje rekordą, ir atstatė trylikos taškų persvarą prieš antroje vietoje esantį "Hearts".

"%c00151" 1 - 8 "%c00119"
3` [0 - 1] Stilian Petrov
14` [1 - 1] Andy Tod
24` [1 - 2] John Hartson
32` [1 - 3] Maciej Zurawski
40` [1 - 4] Maciej Zurawski
56` [1 - 5] Maciej Zurawski
74` [1 - 6] Shaun Maloney
82` [1 - 7] Neil Lennon
88` [1 - 8] Maciej Zurawski

Svečiai pradėjo rungtynes itin sėkmingai ir išsiveržė į priekį jau 3-ią minutę, kai laisvas likęs Stilianas Petrovas pasižymėjo paprastu smūgiu iš arti, bet 14-ą minutę rezultatas tapo lygus - suklydus prieš rungtynes į skandalą dėl aštrios kritikos komandos draugų atžvilgiu patekusiam vartininkui iš Lenkijos Arturui Boručui į tuščius vartus galva įmušė Andy Todas.

Tačiau, kaip bebūtų ironiška, vienas iš kritikuotų žaidėjų netrukus atstatė persvarą - praėjus dar dešimčiai minučių "Dunfermline" vartininkui atmušus kamuolį pirmas prie jo suskubęs Johnas Hartsonas. Įtikinamą persvarą pirmajame kėlinyje svečiams įtvirtino dar vienas lenkas Maciejus Zurawskis, kuris pasižymėjo smūgiu iš baudos aikštelės prieigų ir vėliau pridėjo dar vieną įvartį.

Po pertraukos šeimininkų triuškinimą pratęsė ir "hattricką" į savo sąskaitą įsirašė tas pats M.Zurawskis, o antrajam kėliniui įpusėjus po lenkų puolėjo perdavimo gražiausią mačo įvartį akrobatišku smūgiu per save pelnė Shaunas Maloney.

Susitikimui besibaigiant "Dunfermline" visiškai palūžo ir progą įmušti išnaudojo netgi retai tai darantis Neilas Lennonas, kuriam tai buvo pirmasis įvartis per paskutinius ketverius metus, o aštuntąjį "Celtic" ir ketvirtąjį savo įvartį 88 minutę įmušė M.Zurawskis.

Po tokios pergalės Glazgo klubas ne tik atstatė 13-os taškų pranašumą prieš "Hearts", bet ir pateko į "Premier" lygos istoriją - iki šiol septynių įvarčių persvarą buvo pasiekęs tik pats "Celtic", du kartus sutriuškinęs "Aberdeen", prieš "St. Johnstone" triuškinamai laimėjęs "Rangers" ir praėjusią savaitę "Livingston" ekipos nepasigailėjęs "Hibernian", tačiau visi šie laimėjimai buvo iškovoti namuose.