"Celtic" laimėjo Glazgo derbį ir tolsta nuo persekiotojų © Eurofootball.lt
Škotijos "Premier" lygoje šeštadienį buvo žaidžiami penkeri 8-ojo turo susitikimai. Principinę Glazgo klubų dvikovą laimėjo ir nuo varžovo "Rangers" atitolo nugalėtojų titulą ginantis "Celtic", netikėtą pergalę Edinburge prieš "Hibernian" iškovojo "Falkirk", tris taškus į savo sąskaitą įsirašė ir "Dunfermline", o dvejos rungtynės baigėsi lygiosiomis 1-1.

Pirmasis "Old Firm" derbis sezone buvo tokių rungtynių krikštas "Rangers" strategui Paului Le Guenui, tuo tarpu jo oponentas Gordonas Strachanas vietoje lenko Maciejaus Zurawskio pasirinko buvusį "Rangers" puolėją Kenny Millerį ir nesuklydo, nes Škotijos rinktinės žaidėjas rungtyniavo aktyviai ir turėjo pirmą progą įmušti, bet permesti vartininko Allano McGregoro nesugebėjo.

"Rangers" grasino Charlie Adamo baudos smūgiu, tačiau nepaisant apylygės kamuolio kontrolės pavojingesnės atakas kūrė aikštės šeimininkai "Celtic" futbolininkai, ir A.McGregorui teko iš pradžių atmušti galingą Shunsuke Nakamura smūgį, o vėliau dar vieną Jano Vennegooro of Hesselinko bandymą iš toli.

Galimybę pasižymėti turėjo ir iš 9 metrų galva virš vartų mušęs K.Boydas, tačiau antroje kėlinio pusėje "Celtic" įgijo ir teritorinę persvarą, o 35 minutę išsiveržė į priekį, kai po Neilo Lennono perdavimo į vartus galva mušė Aidenas McGeady, ir nors jo smūgį atmušė vartininkas, pirmas prie kamuolio suskubęs Thomas Gravesenas taip pat galva pasiuntė jį į tinklą.

Vėliau A.McGeady vos neįmušė pats, bet jo iš 23 metrų muštas kamuolys praskriejo virš skersinio, o po pertraukos "Rangers" siekė išlyginti rezultatą ir vienoje iš svečių atakų po puikaus Barry Fergusono perdavimo vienas prieš vartininką atsidūrė K.Boydas, bet nelabai sėkmingai susitvarkęs su kamuoliu jis leido pasivyti gynėjams ir galų gale smūgiavo netiksliai.

Tačiau "Rangers" spaudimui padidėjus greitoje kontratakoje smogė "Celtic" - A.McGeady prasiveržė aikštės viduriu ir tiksliu perdavimu vieną prieš vartininką Arturą Borucą išvedė K.Millerį, kuriam beliko nuginkluoti savo oponentą ir pagaliau pelnius savo pirmąjį įvartį komandos gretose padvigubinti "žaliai-baltų" persvarą.

Tiesa, P.Le Gueno auklėtiniai nepasidavė, ir pakėlus kampinį Dado Pršo galva smūgiuotą kamuolį nuo vartų linijos keliu išmušė Lee Nayloras, o po puolėjo iš Kroatijos perdavimo apsisukęs smūgiavo ir į skersinį pataikė K.Boydas, bet rezultatas nepasikeitė ir "Celtic" laimėjo pirmąjį sezono Glazgo derbį bei padidino persvarą prieš "Rangers" iki 7 taškų.

Kadangi "Aberdeen" ir Edinburgo "Hearts" tarpusavio dvikova vyks sekmadienį, proga bent laikinai pakilti į antrą vietą nepasinaudojo Edinburgo "Hibernian" ir "Kilmarnock". Sostinės klubas, kuris praėjusiame ture sužaidęs puikiai įveikė "Rangers", namuose netikėtai pralaimėjo prieš "Falkirk", o "Kilmarnock" taip pat savo aikštėje nesugebėjo laimėti prieš "Inverness".

Lygiosiomis baigėsi ir rungtynės tarp "Dundee Utd" ir "Motherwell", o pastarajai ekipai įvartį pelnė iš "Hearts" išsinuomuotas puolėjas Calumas Elliotas, tuo tarpu "Dunfermline" atsitiesė po praleisto įvarčio mače prieš "St. Mirren" ir palaužęs varžovus antrajame kėlinyje iškovojo antrą pergalę.

Šeštadienio 8 turo rungtynių rezultatai

"%c00119" 2 - 0 "%c00121"
35' [1 - 0] Thomas Gravesen
74' [2 - 0] Kenny Miller

"%c00226" 1 - 1 "%c00230"
61' [0 - 1] Calum Elliot
64' [1 - 1] Noel Hunt

"%c00151" 2 - 1 "%c00298"
10' [0 - 1] John Sutton
45' [1 - 1] Darren Young
73' [2 - 1] Stevie Crawford

"%c00192" 0 - 1 "%c00259"
9' [0 - 1] Kenny Milne

37' Kevin Thomson ("Hibernian"), 75' Stephen O'Donnell ("Falkirk") pašalinti iš aikštės

"%c00228" 1 - 1 "%c00227"
7' [1 - 0] Colin Nish
19' [1 - 1] Craig Dargo