Bundeslygoje žiemos pertrauka: peripetijos turnyrinėje lentelėje ir rezultatyviausi žaidėjai © AP nuotr.

Bundeslygoje žiemos pertrauka. Pirmajį ratą komandos sužaidė sėkmingai, nepaisant to, kad paskutiniuose turuose Bundeslygoje jau trūko futbolo sirgalių tribūnuose. 

Vokietijos pirmenybėse kol kas užtikrintai pirmauja Miuncheno „Bayern“ komanda, kuri nuo pagrindinių konkurentų, Dortmundo „Borussia“ ekipos, turi 9 taškų pranašumą, kadangi BVB į žiemos pertrauką išėjo su 4 taškais iš 12 galimų per paskutines 4 rungtynes. 

„Borussia“ taip pat šį sezoną jau pasitraukė iš Čempionų lygos, tačiau atrodo, kad trenerio Marco Rose kėdė yra saugi ir labiau šalta, nei karšta. 

Sezono sensacija kol kas yra „Freiburg“ ekipa, kurią jau daugiau nei 10 metų treniruoja Christianas Štreichas. Vargu ar šie Bundeslygos išsišokėliai išsilaikys pirmajame ketverte iki sezono pabaigos, tačiau apie kitus Europos turnyrus tikrai galima pasvajoti. 

„Bayer“ žaidimas kol kas laikosi ant jaunosios Vokietijos sensacijos Floriano Wirtzo bei itin rezultatyvaus čeko Patricko Schicko žaidimo. F. Wirtzas per visus turnyrus šį sezoną už Lėverkuzeno ekipa įmušė 8 įvarčius ir atliko 11 rezultatyvių perdavimų. P. Schicko sąskaitoje Bundeslygoje – 16 įvarčių.  

Ekipos vertos pagyrų – „Hoffenheim“ bei Berlyno „Union“. Berlyno ekipa rodo stabilų žaidimą, nepaisant to, kad tuo pačiu metu, pirmojoje sezono dalyje reikėjo vargti ir Konferencijų lygoje. O „Hoffenheim“ atrodo, kad gali grįžti į savo geresnius laikus, kai ekipą dar treniravo Julianas Nagelsmannas. 

Frankfurto „Eintracht“ kol kas viena iš tų ekipų, kuriai pavyko atsigauti po sunkaus sezono starto Bundeslygoje. Viena iš sunkaus sezono starto priežasčių – tarpsezonį komandos vairą perėmė buvęs „Wolfsburg“ treneris Oliveris Glasneris. 

Matyt, naujajam strategui pareigose reikėjo įsivažiuoti, kadangi per paskutinius 7 mačus „Eintrach“ Bundeslygoje iškovojo 19 taškų, o prieš tai per 10 rungtynių – vos 8 taškus. Europos lygoje, tuo tarpu, Frankfurto komanda atrodė sėkmingai ir pateko į kitą etapą. 

Pirmosios sezono pusės nelaimėliai – „RB Leipzig“, Menchengladbacho „Borussia“ bei „Wolfsburg“ ekipa. Visos šios ekipos jau pakeitė trenerius, išskyrus „Borussia“, kuri toliau pasitiki Adolfu Hutteriu. 

Naujasis „RB Leipzig“ treneris Domenico Tedesco kol kas turėjo tik keletą mačų prie naujosios komandos vairo, o „Wolfsburg“ naujasis strategas Florianas Kohfeldtas turėjo daugiau laiko, tačiau jokio skirtumo nepadarė, vyr. trenerio pareigose pakeitęs Marką van Bommelį. 

Įdomu, ką toliau darys Menchengladbacho ekipa. Realu, jog ir toliau tęs sezoną su austru A. Hutteriu vyr. trenerio pareigose, tačiau vargu ar antrojoje sezono dalyje bus galima svajoti apie Europos turnyrų pozicijas. Sudėtis atrodo solidi, tačiau žaidimo komanda kol kas visai neranda. 

Lygos absoliutūs autsaideriai – Fiurto „Greuther“ ekipa. Ši Bundeslygos naujokė per paskutinius 3 turus iškovojo 4 taškus ir pirmają pergalę prieš Berlyno „Union“ ekipa, tačiau klausimas, ar tai užves ekipą, kad ji Bundeslygoje liktų. Tuo tarpu, dėl kitų vietų išlikti lygoje kol kas vyksta arši kova ir sunku išskirti, kas tikrai turėtų iškristi ar likti Bundeslygoje.

Šiame sezone dėl auksinio Bundeslygos batelio Robertui Lewandowskiui metą iššūkį Patrickas Schickas. Lenkas turi 19 įvarčių, o čekas – kaip jau minėta – 16. Toliau yra dėl traumos mėnesį nežaidęs Erlingas Haalandas su 13-ą įvarčių. 

Daugiausiai rezultatyvių perdavimų Bundeslygoje yra atlikęs Thomasas Mulleris su vėl labai dideliu skaičiu – 13. Po „Bayern“ kūrėjo seka šie žaidėjai: Florianas Wirtzas (8) ir Andrejus Kramaričius (7). 

Bundeslyga grįš sausio 7 dieną Miunchene, kuomet „Bayern“ pasitiks Menchengladbacho „Borussia“ iššūkį. 

Standings provided by SofaScore LiveScore
Straipsnio įvertinimas: 2 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos