"Bundesliga" naudos vartų linijos technologiją

„Bundesliga“ patvirtino, jog nuo 2015-16 metų sezono pradės naudoti vartų linijos technologiją.

Vokietijoje apie ją vis garsiau kalbėti imta pernai, kai Leverkuzeno „Bayer“ puolėjas Stefanas Kiesslingas prieš „Hoffenheim“ įmušė „įvartį-vaiduoklį“. Taip pat technologjos būtinybė plačiai aptarinėta ir po šių metų gegužę įvykusio taurės finalo. Jo metu atrodė, kad Dortmundo „Borussia“ gynėjo Matso Hummelso galva smūgiuotas kamuolys kirto vartų liniją, tačiau tikslus smūgis įskaitytas nebuvo ir Miuncheno „Bayern“ tuomet triumfavo rezultatu 2-0.

Frankfurte susitikus klubų atstovams, 15 iš 18 pritarė „erelio akies“ naudojimui jau nuo kito sezono.

„Bayern“ klubo, nuo pat pradžių rėmusio šią iniciatyvą, vykdomasis direktorius Karlas-Heinzas Rummenigge apie inovacijos svarbą kalbėjo dar pavasarį.

„Ateityje privalome saugoti futbolą ir ypač teisėjus.“

„Arbitrai neturi galimybės peržiūrėti vaizdo pakartojimų bei sulėtintų įrašų, jau nekalbant apie matematinius skaičiavimus. Jie labai neatsparūs sirgalių spaudimui ir tai nepriimtina. To galėtų ir turėtų būti išvengta ateityje.“

Antroji „Bundesliga“ vartų linijos technologiją atmetė dar kovo mėnesį.

Pirmą kartą ji buvo pristatyta 2012-ųjų FIFA pasaulio klubų taurėje, o Anglijos „Premier“ lyga reguliariai inovaciją pradėjo naudoti 2013-14 metų sezone.

<iframe width="500" height="343" src="//www.youtube.com/embed/d8LDD9AJcmI?rel=0" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...