Bosnija ir Hercegovina su ispanais sužaidė lygiosiomis © Eurofootball.lt
Šiandien 2006 metų Pasaulio čempionato Europos atrankos varžybose įvyko 13 susitikimų. Septintoje grupėje, kurioje rungtyniauja Lietuva, užfiksuotas didžiausias šio turo netikėtumas - Ispanijos rinktinė tik per pridėtinį laiką spėjo išsigelbėti nuo pralaimėjimo Bosnijai ir Hercegovinai.

Pirmoje atrankos grupėje įtikinamiausią pergalę pasiekė čekai, kurie daugiausiai "pokerį" pelniusio Jano Kollerio dėka sutriuškino Makedinojos vienuolikę. Savo varžovų nepasigailėjo ir rumunai su olandais, atitinkamai neturėję vargo prieš Armėnijos bei Suomijos rinktines.

Antroje grupėje vargo neturėjo Turkijos komanda, nušlavusi Kazachstano nacionalinę komandą. Danai privertė pasiduoti Albaniją, o Europos čempionai graikai dar labiau sukomplikavo savo padėtį dėl patekimo į Pasaulio čempionatą minimaliu rezultatu pralaimėdami Ukrainai.

Trečioje atrankos grupėje mūsų kaimynai latviai tik minimaliu skirtumu palaužė Lichtenšteino komandą, portugalai įveikė estus, o slovakai nepaliko jokių šansų Liuksemburgui ir sutriuškino šiuos rezultatu 4-0.

Visose kitose grupėse vyko po vienerias varžybas. Ketvirtoje grupėje Airijos rinktinė tik antrajame kėlinyje privertė pasiduoti Farerų salų ekipą. Penktoje grupėje kaimynai baltarusiai namie atėmė du taškus iš Škotijos nacionalinės komandos. Aštuntoje grupėje Islandijos rinktinė įveikė Maltą. Varžybos šeštoje grupėje trečiadienį nevyko.

Septintoje grupėje sensaciją pateikė Bosnijos ir Hercegovinos futbolininkai išvykoje lygiosiomis sužaidę su ispanais. Bosniai ilgą laiką pirmavo po Z.Misimovičiaus įvarčio, tačiau likus trims minutėms raudoną kortelę užsidirbo N.Halilovičius, netrukus iš aikštės buvo pašalintas M.Bešlija, ir per šeštą teisėjo pridėtą minutę rezultatą išlygino gynėjas Carlosas Marchena.

Trečiadienio rungtynių statistika

1 grupė:
Čekija 6 - 1 Makedonija
14' [0 - 1] Goran Pandev
42' [1 - 1] Jan Koller
44' [2 - 1] Jan Koller
49' [3 - 1] Jan Koller
53' [4 - 1] Jan Koller
71' [5 - 1] Tomas Rosicky (iš 11m.)
88' [6 - 1] Milan Baros

Rumunija 3 - 0 Armėnija
29' [1 - 0] Gabriel Tamash
40' [2 - 0] Gheorghe Bucur
78' [3 - 0] Gheorghe Bucur

Suomija 0 - 4 Olandija
36' [0 - 1] Ruud Van Nistelrooij
77' [0 - 2] Dirk Kuijt
85' [0 - 3] Phillip Cocu
87' [0 - 4] Robin van Persie

Kazachstanas 0 - 6 Turkija
13' [0 - 1] Fatih Tekke
15' [0 - 2] Ibrahim Toroman
41' [0 - 3] Tuncay Sanl?
82' [0 - 4] Fatih Tekke
88' [0 - 5] Hamit Altintop
90' [0 - 6] Tuncay Sanl?

Danija 3 - 1 Albanija
4' [1 - 0] Soren Larsen
47' [2 - 0] Soren Larsen
55' [3 - 0] Martin Jorgensen
73' [3 - 1] Erjon Bogdani

Graikija 0 - 1 Ukraina
81' [0 - 1] Andrei Husin

Latvija 1 - 0 Lichtenšteinas
17' [1 - 0] Imants Bleidelis

Estija 0 - 1 Portugalija
33' [0 - 1] Cristiano Ronaldo

Liuksemburgas 0 - 4 Slovakija
5' [0 - 1] Szilard Nemeth
15' [0 - 2] Marek Mintal
54' [0 - 3] Karol Kisel
60' [0 - 4] Lubomir Reiter

Farerų salos 0 - 2 Airija
51' [0 - 1] Ian Harte (iš 11m.)
58' [0 - 2] Kevin Kilbane

Ispanija 1 - 1 Bosnija ir Hercegovina
39' [0 - 1] Zvjezdan Misimovic
90' [1 - 1] Carlos Marchena

87' iš aikštės pašalintas S.Halilovic, 90 M.Bešlija (abu - Bosnija ir Hercogovina)

Islandija 4 - 1 Malta
28' [1 - 0] Gunnar Heidar Thorvaldsson
36' [2 - 0] Eidur Gudjohnsen
59' [2 - 1] Brian Said
75' [3 - 1] Tryggvi Gudmundsson
87' [4 - 1] Veigar Pall Gunnarson