Birštone startavo Lietuvos paplūdimio futbolo čempionatas © futsal.lt nuotr.

Birštone savaitgalį startavusiame 2024 metų STIKLITA Lietuvos paplūdimio futbolo čempionate Kupiškio „Narjanta“ ir BSC „Kaunas“ iškovojo po tris pergales ir po pirmojo etapo dalinasi pirmas dvi pozicijas.

Varžybų tvarkaraštį kiek sujaukė „Dembavos“ komanda, kuri Birštone nepasirodė.

„Ketvirtadienį drausmės komitetas sprendė, koks likimas laukia „Dembavos“. Buvo priimtas sprendimas dėl neįvykusių rungtynių įskaityti tris techninius pralaimėjimus, tačiau leisti tęsti čempionatą“, – sprendimą komentavo paplūdimio futbolo koordinatorius Karolis Dieninis.

Pirmose sezono rungtynėse daugkartinis čempionas sostinės „IGOL“ klubas 2:1 palaužė naujokų „Panevėžio“ futbolininkų pasipriešinimą. Pergalingą įvartį Vasilijus Novičkovas pelnė paskutinėmis rungtynių minutėmis.

Netrukus naująjį sezoną pradėjo ir Kupiškio „Narjantos“ bei Mažeikių „Olimpo SC“ komandos. Kupiškėnai laimėjo 8:2, pusę įvarčių sumušę trečiajame rungtynių kėlinyje. Vilius Bukauskas ir Redas Graičiūnas nugalėtojų gretose pasižymėjo po tris kartus.

Netrukus naujokas BSC „Kaunas“ 5:0 sutriuškino IGOL klubą. Šioje dvikovoje dar neįpusėjus pirmajam kėliniui Elvinas Navickas pelnė pirmąjį rungtynių įvartį, o laikrodžiui skaičiuojant paskutines dvikovos sekundes – ir paskutinįjį. Tokiu būdu E. Navickas fiksavo dublį.

Antrojo turo rungtynėse į aikštę žengė „Narjantos“ ir „Panevėžio“ ekipos. Čempionato senbuviai vien per pirmąjį kėlinį įmušė penkis įvarčius, skausmingai pakrikštiję lygos naujokus. Vėliau žaidžiančiojo trenerio Jono Lebedevo vedami panevėžiečiai skirtumą sušvelnino, tačiau pralaimėjimo išvengti nesugebėjo. Vilius Bukauskas ir Darijus Jakšys nugalėtojams pelnė po 3 įvarčius, pralaimėjusiems J. Lebedevas – 2.

Trečiasis turas startavo „IGOL“ pergale prieš „Olimpo SC“ ekipą. Itin sėkmingai rungtynes pradėję vilniečiai susikrovė trijų įvarčių persvarą, kurią iki trečiojo kėlinio vidurio mažeikiškiai panaikino. Vis tik, sėkmingiau rungtynių pabaiga susiklostė labiau patyrusiems „IGOL“ atstovams. Aleksandro Lebedevo ir Vasilijaus Novičkovo įvarčiai jiems garantavo antrąją sezono pergalę.

Pirmasis čempionato etapas užsibaigė sunkia „Kauno“ pergale prieš „Panevėžį“. Dviejų naujokų akistatoje Benas Spietinis ir E. Navickas kauniečiams sukūrė dviejų įvarčių persvarą, tačiau trečiojo kėlinio viduryje J. Lebedevas skirtumą sušvelnino. Dar sėkmingesnei pabaigai pritrūko laiko.

Po pirmojo etapo po 9 taškus surinko „Narjanta“ ir „Kaunas“. „IGOL“ sąskaitoje šeši taškai, „Olimpo SC“ – trys, „Panevėžys“ ir „Dembava“ taškų neturi. Antrasis čempionato etapas bus organizuojamas liepos 20 dieną Kupiškyje.