Bilbao "Athletic" iškovojo antrą pergalę © Eurofootball.lt
Šeštadienį vykusiose Ispanijos čempionato 13 turo rungtynėse antrą pergalę iškovojo vienas tituluočiausių visų laikų Ispanijos klubų, tačiau šiuo metu turnyrinės lentelės dugne esantis, Bilbao "Athletic". Kitose šeštadienio rungtynėse "Valencia" 2-0 įveikė trečioje vietoje esančią Vigo "Celta" ekipą ir pakilo į ketvirtą poziciją.

Baskai šeštadienį minimaliu rezultatu svečiuose įveikė "Mallorca" vienuolikę. Vienintelį rungtynių įvartį antrajame kėlinyje sužaidus 12 minučių įmušė gynėjas Luisas Prieto. Tai buvo vos antra baskų klubo pergalė šiame sezone ir pirma po to, kai prieš porą savaičių jie pakeitė trenerį - prie ekipos vairo stojo labai patyręs Javieras Clemente, anksčiau treniravęs ir Ispanijos rinktinę.

Vėlai vakare Valensijoje vykusiose rungtynėse žiūrovai matė du visiškai skirtigus kėlinius: pirmajame "Valencia" retai grasino svečių vartams ir tik puiki gynyba bei patikimas vartininko S.Canizareso žaidimas saugojo juos nuo pavojingų "Celta" atakų. Tačiau pertraukos metu šeimininkų treneris Quique Sanchezas Floresas padarė teisingus sprendimus - kiek pakoregavo žaidybinę schemą ir vietoj puolėjo Mistos į aikštę įleido atakuojantį saugą Pablo Aimarą - kurie leido perimti iniciatyvą į savo rankas. Žaidybinę persvarą įgijusi "Valencia" per keturias minutes įmušė du įvarčius. Pirmą įvartį įmušė Ispanijos rinktinės puolėjas Davidas Villa, gavęs perdavimą iš po keitimo aikštėje pasirodžiusio Miguelio Angelio Angulo, o antrą netrukus pridėjo gynėjas-saugas brazilas Fabio Aurelio, galva į vartus pasiuntęs Ispanijos rinktinės saugo Vicente`s pakeltą baudos smūgį.

Šiose rungtynėse "Valencia" žaidė smarkiai "nukraujavusi": gynybos grandyje negalėjo žaisti Ispanijos rinktinės gynėjas Carlosas Marchena, diskvalifikuotas už raudoną kortelę rungtynėse su "Cadiz" bei traumos dar neišsigydęs kitas gynėjas Davidas Navarro. Be to, ekipos lyderis kairiojo krašto atakuojantis saugas Vicente buvo priverstas žaisti dešiniajame krašte, kadangi trenerio sprendimu dvejas rungtynes praleisti turės dešiniojo krašto saugas Rufete, tokią bausmę gavęs už įniršį, pademonstruotą po keitimo praėjusią savaitę. Rungtynėms visai registruotas nebuvo vienas ekipos lyderių Ispanijos rinktinės saugas Rubenas Baraja, dar neatsigavęs po traumos. Verta paminėti, kad 84 minutę aikštėje pasirodė po traumos atsigaunantis buvęs Olandijos rinktinės puolėjas Patrickas Kluivertas. Tai buvo jau ketvirtos iš eilės rungtynės, kuriose puolėjas aikštėje pasirodė rungtynių pabaigoje.

Turnyrinė lentelė

Šeštadienio rezultatai
"%c00021" 0 - 1 "%c00039"
57` [0 - 1] Luis Prieto

"%c00004" 2 - 0 Vigo "%c00020"
73` [1 - 0] David Villa
79` [2 - 0] Fabio Aurelio