“Barcelona” laimėjo varžybas už taiką © Eurofootball.lt
Varžybose už taiką du įvarčiai per penkias antrojo kėlinio minutes atnešė pergalę “%c00006” futbolininkams, kurie žaidė prieš komandą, sudarytą iš Izraelio ir Palestinos futbolinkų. Tačiau ne rezultatas buvo svarbiausia, o taikos ir draugystės žinia, kurią išvydo daugiau nei 400 milijonų žiūrovų visame pasaulyje.

Peres centro už taiką inicijuotos rungtynės pritraukė neįtikėtiną 31820 žiūrovų minią į stadioną ir dar daugiau prie televizorių ekranų, kai jas galėjo stebėti net 70 šalių.

Rungtynės vyko plevėsuojant katoloniečių, žydų ir palestiniečių vėliavoms visame stadione, o sirgaliai šiltais plojimais palaikė abi komandas, šioms bandant pakeisti rezultatą.

Izraelio politikas Shimonas Peresas stebėjo rungtynes kartu su Sean`u Connery, kuris buvo pakviestas kaip garbės svečias šiam prestižiniam renginiui.

Taikos komandą treniravo jungtinis trenerių duetas – Izraelio nacionalinės rinktinės treneris Droras Kashtanas ir palestinietis “West Bank Tulkarm” klubo treneris Jamalas Hadeidehas. Aikštėje vadovavo Palestinos rinktinės kapitonas Haldinas Mahed Ali Aloaras ir Izraelio rinktinės kapitonas Avi Nimni. Be jų, komandą sudarė žydų ir palestiniečių žaidėjai iš okupuoto Vakarų Pakrantės regiono.

“Barcelona” išėjo žaisti gana stiprios sudėties, į aikštę nuo mačos pradžios išbėgo ir naujasis "Auksinio kamuolio" laimėtojas Ronaldinho. Tik trenerio vietą šį kartą užėmė Eusebio Sacristanas, nes Frankas Rijkaardas nespėjo pasveikti nuo gripo.

Po be įvarčių pasibaigusio pirmojo rungtynių kėlinio, antrajame “Barcelona” išsiveržė į priekį, kai Deco įspūdingai permetė kamuolį per vartininką, o praėjus dar penkioms minutėms Maxi Lopezas gražiu smūgiu kulnu padidino rezultatą po Giuly perdavimo.

67-ąją minutę Abasas Suanas po stipraus smūgio pramušė Alverto Jorqueros vartus ir sušvelnino skirtumą - rungtynės baigėsi “Barcos” pergale rezultatu 2-1.