"Barca" viena koja Karaliaus taurės finale © Eurofootball.lt
Antradienį pirmosiose Ispanijos Karaliaus taurės pusfinalio rungtynėse Ispanijos čempionai "Barcelona" namuose 5-2 sutriuškino Madrido "Getafe" ir žengė didelį žingsnį taurės finalo link.

"%c00006" 5 - 2 Madrido "%c00212"
18` [1 - 0] Xavi
29` [2 - 0] Lionel Messi
45` [3 - 0] Lionel Messi
58` [3 - 1] Daniel Guiza
60` [3 - 2] Nacho
63` [4 - 2] Eidur Gudjohnsen
74` [5 - 2] Samuel Eto`o

Tikra dvikovos žvaigžde tapo jaunasis argentinietis Lionelis Messi. Jau aštuonioliktą minutę puolėjas atliko rezultatyvų perdavimą saugui Xavi, tačiau visus žiūrovus iš savo vietų pakėlė po dešimties minučių, kai pelnė fantastišką įvartį, kurį žiniasklaida tuoj suskubo lyginti su garsiuoju tautiečio Diego Maradonos įvarčiu į Anglijos vartus 1986-ųjų Pasaulio čempionate. Devyniolikmetis L.Messi aikštės viduryje gavo kamuolį, pergudravo du jį dengusius varžovus, tuomet visu greičiu įsiveržė į baudos aikštelę pakeliui pergudraudamas dar du varžovus ir galiausiai suklaidinęs vartininką pasiuntė kamuolį į vartus.

Prieš pat rungtynių pertrauką argentinietis pelnė antrąjį savo įvartį šiose rungtynėse, kai sulaukė perdavimo iš kairiajame krašte buvusio portugalo Deco.

Antrajame kėlinyje rezultatui esant 3-0 "Getafe" treneris Berndas Schusteris nusprendė į aikštę leisti puolėją Danielį Guizą ir šis keitimas davė naudos - sužaidus kiek daugiau nei dešimt minučių "Barcelona" vartus gynęs rezervinis vartininkas Albertas Jorquera atmušė Francisco Casquero baudos smūgį tiesiai priešais D.Guiza, kuris sušvelnino rezultatą.

Po kelių minučių tas pats D.Guiza įveikė "Barcos" gynybą ir atidavė gerą perdavimą Nacho, kurio smūgiuotas kamuolys rikošetu įskriejo į "Barcelona" vartus. Kai atrodė, kad svečiai gali pasiekti jiems palankų rezultatą, šeimininkų žaidėjai įtvirtino ekipos pergalę.

Iš pradžių sergantį Ronaldinho pavadavęs Islandijos rinktinės puolėjas Eiduras Gudjohnsenas po kampinio įmušė ketvirtą šeimininkų įvartį, o likus žaisti kiek daugiau nei penkiolika minučių po preciziško Xavi perdavimo trijų įvarčių persvarą atstatė kamerūnietis Samuelis Eto`o.

Kita pirmoji pusfinalio dvikova bus žaidžiama šiandien (ketvirtadienį) - La Korunijos "Deportivo" namuose priims "Sevilla" futbolininkus.